dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
I když je ve čtvrtek a pátek pracovní den, cestující MHD musí počítat s delšími intervaly
Ilustrační foto: archiv

I když je ve čtvrtek a pátek pracovní den, cestující MHD musí počítat s delšími intervaly

O letošních podzimních prázdninách bude na konci tohoto týdne organizován provoz linek tramvají a autobusů podle prázdninových jízdních řádů. Metra se omezení nedotknou.

Provoz MHD bude o státním svátku ve středu 28. října organizován podle sobotních jízdních řádů.

Provoz linek tramvají a části autobusových linek bude omezen zejména v přepravních špičkách, kdy Pražané jezdí do a z práce. U všech denních tramvajových linek dojde k prodloužení intervalu až o dvě minuty.

K prodloužení intervalu dojde také u většiny denních městských autobusových linek, zejména v období přepravních špiček. V provozu nebudou všechny školní linky (číselná řada 551 až 576) a školní spoje. Příměstské linky (číselné řady 300 a 400) mají prázdninová omezení již zapracována do vyvěšených jízdních řádů.

„Upozorňujeme cestující, že z důvodu příliš krátkého trvání prázdninového provozu nebudou v těchto dnech na zastávkách vyvěšovány prázdninové jízdní řády tramvajových a autobusových linek,“ uvedl mluvčí organizace Ropid, která hromadnou dopravu v metropoli a jejím okolí organizuje.

Veškeré jízdní řády budou zveřejněny na internetu na adrese http://portalpid.idos.cz a aktuální data bude obsahovat i vyhledávač spojení na adrese http://pid.idos.cz.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru