dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Hysterka tasila na obranu komplice zbraň.  Pusť ho, nebo budu střílet kolem sebe, řvala
Poškozený vůz. Foto: Policie ČR

Hysterka tasila na obranu komplice zbraň. Pusť ho, nebo budu střílet kolem sebe, řvala

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu pracují na případu vloupání do vozidla ve Francouzské ulici, které před dvěma týdny skončilo rvačkou s majitelem. Kolem patnácté hodiny vyslal operační důstojník policisty do pražských Vršovic ke rvačce osob. Tam majitel vozidla značky Volvo napadl muže, který se mu právě vloupal do auta.

Majitel zaparkoval před tamním butikem a šel nakupovat do obchodu. Po chvíli však uslyšel zvuk rozbíjeného skla, vyběhl proto ven a u svého auta viděl stát neznámého muže, který se nakláněl přes rozbité okno u spolujezdce a prohrabával věci.

U něho stála žena a hlídala okolí. Když ale majitel auta chytil zloděje, proběhla následně rvačka a dvojice upadla na zem. V tom přiběhla ke dvojici žena, která sebrala ze země pistoli svého přítele a křičela, že pokud jejího partnera okamžitě nepustí, bud střílet kolem sebe. Ten pak využil šoku majitele, nastříkal mu slzný plyn do obličeje a společně se dali s přítelkyní na útěk.

Zadržená žena

zena-trojdilka-nahled

Majitel se ovšem nenechal zastrašit a se zraněným kolenem je pronásledoval až do ulice Budečská, kde se mu ženu podařilo doběhnout. Společně se strážníkem v civilu ji poté předali do rukou policistů.

Kriminalisté ze čtvrtého policejního obvodu si pak celý případ převzali a vyšetřovatel jednatřicetiletou ženu obvinil z trestného činu vydírání. Za tento skutek ji hrozí až osmileté vězení. Kriminalisté rovněž podali návrh na uvalení vazby, který soudce akceptoval.

„Přestože podezřelý muž z místa utekl, kriminalistům se ho podařilo ve spolupráci s kolegy ze speciální pořádkové jednotky zadržet v jednom z bytů v Roháčově ulici na Praze 3,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Zadržený muž

muz-trojdilka-nahled

Asi jednu hodinu po půlnoci tak policisté zadrželi dvaatřicetiletého muže, který už je v současné chvíli obviněný z trestných činů krádeže vloupáním, těžké újmy na zdraví ve stádiu pokusu, výtržnictví a vydírání.

„Obě drogově závislé osoby nakonec skončily ve vazební věznici a v současné chvíli čekají na rozsudek soudu,“ dodala Jana Rösslerová.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru