dnes
Středa - obcasny-dest
4°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
5°C
pozítří
Pátek - oblacno
11°C
Hygienici zkontrolovali kvůli hovězímu masu už desítky restaurací a jídelen, závažné nedostatky neobjevili
Hovězí maso. Foto: Tomos Shute / Freeimages.com

Hygienici zkontrolovali kvůli hovězímu masu už desítky restaurací a jídelen, závažné nedostatky neobjevili

Pražští hygienici pokračují v průběžných kontrolách pražských provozoven poskytujících stravovací služby a nabízejících hovězí maso. Do dneška zkontrolovali 29 provozoven stravovacích služeb, 26 restaurací a 3 školní jídelny. Závažné nedostatky prozatím kontroly neukázaly.

„V souvislosti s problémy, které se vyskytly kolem polského masa, se zaměřujeme na vybrané pražské restaurace a školní jídelny. Zajímáme se, zda nedochází ke klamání spotřebitelů. Kontrolujeme proto primárně veškerou s dodávaným masem související dokumentaci: dodací listy, značení uváděné na etiketách, které pak porovnáváme se značením na tištěném i elektronickém jídelním lístku. Samozřejmě se soustředíme také na další povinnosti provozovatelů včetně dodržování provozní a osobní hygieny,“ uvedla Pavla Svrčinová, ředitelka Sekce ochrany a podpory veřejného zdraví Hygienické stanice hlavního města Prahy.

Hygienici kontroly koordinují s veterinární správou. I když zásadní chyby při kontrolách nebyly odhaleny, přesto se v jedné z provozoven vyskytlo pochybení ve značení a v provozní hygieně. „Udělíme proto pokutu ve výši 4000 korun,“ sdělila Svrčinová. V jednom případě bylo zjištěno hovězí maso původem z Polska, avšak balené v Nizozemsku, doklady o původu masa měl provozovatel k dispozici. Hovězí maso dodávané přímo z Polska hygienci při kontrolách zaznamenali dvakrát.

Požadavky na značení masa vycházejí z požadavků Evropské legislativy a spotřebitel se může s jejich zněním seznámit na webových stránkách Státní veterinární správy: www.svscr.cz/zivocisne-produkty/povinne-oznacovani-puvodu-u-masa . Na webových stránkách veterinární správy si může spotřebitel zkontrolovat i původ hovězího masa, které si zakoupil: www.hovezimaso.cz.


V univerzitní okupační stávce chtějí studenti pokračovat i v noci

Včera v 18:44

Univerzitní okupační stávka bude pokračovat i přes noc. Vedení fakulty studentům vzkázalo, že pokud budovu neopustí po desáté hodině, vyzve policii k jejich vyklizení. I navzdory tomuto varování však studenti plánují zůstat přes noc. Dohodli se na tom všichni účastníci okupační stávky na...

Praha 2: Společenské setkání k výročím boje proti komunismu na radnici

Včera ve 12:56

Praha 2 zve na společenské setkání k 30. výročí sametové revoluce i k 50. výročí sebeobětování Jana Palacha, které se koná ve čtvrtek 14. listopadu v 16 hodin ve výstavním prostoru ÚMČ Praha 2, náměstí Míru 20, 1. patro.

Náměstí v Komořanech ozdobí platany a okrasné třešně

11. listopadu 2019 v 17:13

Práce na revitalizaci náměstí v Komořanech pokračují podle předpokladů a závěrečnou tečkou I. etapy bude vysazení nových stromů – platanů, javorů, akátů a okrasných třešní.

Odhalení kamene zmizelého hrdinovi Marku Frauwirthovi

11. listopadu 2019 v 07:54

Mezi prvními popravenými 17. 11. 1939 v protektorátu byl právě dostudovaný inženýr Marek Frauwirth, který se v létě 1939 vrátil z rodného Slovenska do Prahy, zapojil se do odboje, studentského hnutí a mimo jiné umožnil útěk z protektorátu stovkám Židů a odbojářů, aby posléze sdílel s českými...

Další články
Nahoru