dnes
Pátek - obcasny-dest
19°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
18°C
Hygienici zkontrolovali kvůli hovězímu masu už desítky restaurací a jídelen, závažné nedostatky neobjevili
Hovězí maso. Foto: Tomos Shute / Freeimages.com

Hygienici zkontrolovali kvůli hovězímu masu už desítky restaurací a jídelen, závažné nedostatky neobjevili

Pražští hygienici pokračují v průběžných kontrolách pražských provozoven poskytujících stravovací služby a nabízejících hovězí maso. Do dneška zkontrolovali 29 provozoven stravovacích služeb, 26 restaurací a 3 školní jídelny. Závažné nedostatky prozatím kontroly neukázaly.

„V souvislosti s problémy, které se vyskytly kolem polského masa, se zaměřujeme na vybrané pražské restaurace a školní jídelny. Zajímáme se, zda nedochází ke klamání spotřebitelů. Kontrolujeme proto primárně veškerou s dodávaným masem související dokumentaci: dodací listy, značení uváděné na etiketách, které pak porovnáváme se značením na tištěném i elektronickém jídelním lístku. Samozřejmě se soustředíme také na další povinnosti provozovatelů včetně dodržování provozní a osobní hygieny,“ uvedla Pavla Svrčinová, ředitelka Sekce ochrany a podpory veřejného zdraví Hygienické stanice hlavního města Prahy.

Hygienici kontroly koordinují s veterinární správou. I když zásadní chyby při kontrolách nebyly odhaleny, přesto se v jedné z provozoven vyskytlo pochybení ve značení a v provozní hygieně. „Udělíme proto pokutu ve výši 4000 korun,“ sdělila Svrčinová. V jednom případě bylo zjištěno hovězí maso původem z Polska, avšak balené v Nizozemsku, doklady o původu masa měl provozovatel k dispozici. Hovězí maso dodávané přímo z Polska hygienci při kontrolách zaznamenali dvakrát.

Požadavky na značení masa vycházejí z požadavků Evropské legislativy a spotřebitel se může s jejich zněním seznámit na webových stránkách Státní veterinární správy: www.svscr.cz/zivocisne-produkty/povinne-oznacovani-puvodu-u-masa . Na webových stránkách veterinární správy si může spotřebitel zkontrolovat i původ hovězího masa, které si zakoupil: www.hovezimaso.cz.


Praha 4: Dotace na využití srážkových vod

Včera v 11:24

Radnice Prahy 4 vyhlásila druhou výzvu dotačního programu na podporu akumulace a využití srážkových vod pro rok 2020. Chce tak podpořit občany při pořízení retenčních nádob na podporu akumulace a lokálního využití srážkových vod.

Magistrát upravuje provoz

3. června 2020 v 19:55

V souvislosti s uvolňováním mimořádných opatření upravil Magistrát hl. m. Prahy provoz v budově Nové radnice.

Praha 13 odpustí podnikatelům místní poplatek z pobytu

3. června 2020 v 11:24

V souvislosti s uvolňováním opatření proti šíření onemocnění Covid-19 v České republice rozhodla Praha 13 na svém zasedání 1. června o prominutí místního poplatku z pobytu podnikatelským subjektům na území městské části Praha 13. Důvodem je zmírnění negativních dopadů koronavirové...

Praha vyhlásila výběrové řízení na ředitele nebo ředitelku magistrátu

3. června 2020 v 07:31

Primátor Zdeněk Hřib vyhlásil výběrové řízení na místo ředitele nebo ředitelky Magistrátu hl. m. Prahy.  Zájemci o tuto pozici se mohou přihlásit do 30. června.

Všeobecná fakultní nemocnice bude spolupracovat s mladými architekty

2. června 2020 v 10:07

Oživení čekáren, venkovních prostor i moderní řešení budov a celého komplexu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) je nově součástí výuky studentů mezinárodní vysoké školy architektury ARCHIP. Téma zdravotnických zařízení byla přitom dosud architekty velmi opomíjená. Mladí talenti by mohli...

Praha 11: Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci

2. června 2020 v 07:01

Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11 je veřejné a koná se dnes, v úterý 2. června od 17 hodin v zasedací místnosti „C“, v budově úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, Praha – Háje.

Praha 8: Přijďte naplánovat budoucnost Palmovky

1. června 2020 v 11:52

Diskuse s odborníky a procházky Prahou 8. Praha 8 zve na akce, ve kterých budou moci obyvatelé hlavního města ovlivnit podobu veřejných prostranství v pražské Libni.

Pražská zoo nevyčerpala denní návštěvnický limit

31. května 2020 v 17:05

Zatímco včera Zoo Praha dosáhla denního limitu návštěvníků už ve 13 hodin, dnes kvůli špatnému počasí byl o návštěvu zahrady podstatně menší zájem, takže se dostalo na všechny zájemce. V 17 hodin, jen 60 minut před zavírací dobou, hlásila zoo návštěvnost necelých 2500 lidí. Povolený limit je...

Další články
Nahoru