dnes
Neděle - jasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
5°C
Zpravodajství

Hygienici: Školka ani lékaři v Paláci Stromovka být nemůžou

Městská část Praha 7 obdržela od společnosti Holešovický trojúhelník a.s. stanovisko Hygienické stanice hlavního města Prahy, ve kterém je jednoznačně uvedeno, že v současném projektu Paláce Stromovka nemohou být ani byty, ani školská ani zdravotnická zařízení.  

„Je to pro nás a občany Prahy 7 velmi špatná zpráva. Bohužel se tím potvrdilo, že tak, jak je nyní projekt navržen a byl posuzován hygieniky, neumožňuje umístění ničeho jiného než kanceláří a obchodů. Tím spíš jsme se utvrdili v názoru, že je třeba trvat na dodržení podmínek nájemní smlouvy a nezbytné úpravě projektu,“ uvedl Jan Čižinský, starosta MČ Praha 7.

Společnost Holešovický trojúhelník a.s. přitom se školkou i ordinacemi v Paláci Stromovka počítala a tento plán představovala jak médiím, tak občanům Prahy 7.

„Zavazujeme se, že při realizaci projektu Paláce Stromovka poskytneme prostor pro umístění ordinací, dětské školky a služebny městské policie. Přispějeme tak ke zvýšení komfortu života a bezpečnosti pro obyvatele Letné,“ uvedl v dopise z 24. července, adresovaném zastupitelům MČ Praha 7, Václav Matoušek, výkonný ředitel společnosti.

Současná podoba stavby je výsledkem rozhodnutí investora o změně vzhledu a náplně projektu. Jednání s investorem o úpravách projektu budou pokračovat.


Další články
Nahoru