Dnes Čtvrtek - jasno 1°C
Zítra Pátek - skorojasno 3°C
Čtvrtek 9. 2. 2023
Svátek má Apolena
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Hygienici kontrolovali stánky s občerstvením na vánočních trzích, chyby téměř nenašli
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí. Foto: archiv Taiko

Hygienici kontrolovali stánky s občerstvením na vánočních trzích, chyby téměř nenašli

Téměř žádné chyby nezaznamenali hygienici při kontrole 26 stánků s občerstvením na různých vánočních trzích v Praze. V jednom případě neměla obsluha možnost umýt si ruce, nedostatek ale provozovatel odstranil. Hygienická stanice Hlavního města Prahy (HSHMP) o tom informovala v tiskové zprávě.  

„Výsledek předčil očekávání. Až na jedinou závadu se během kontrol žádné prohřešky v praxi neobjevily,“ uvedli hygienici, kteří prověřovali hlavně zajištění podmínek pro bezpečnou přípravu pokrmů a nápojů pro spotřebitele. 

Jediná zjištěná závada spočívala v tom, že na jednom ze stánků obsluze chyběla možnost si umýt ruce. K nápravě však došlo bezprostředně po upozornění hygieniků. 

V Praze 1 hygienici zkontrolovali čtyři stánky na Václavském náměstí, dva na Staroměstském a dva na Náměstí Republiky. V Praze 5 se kontrola zaměřila na pět stánků na trzích u stanice metra Anděl. V Praze 2 šlo o čtyři stánky na Náměstí Míru, na Praze 3 o dva stánky na Náměstí Jiřího z Poděbrad. 

Kontroly se nevyhnuly ani obvodu Prahy 8 a 9, hygienickou revizí prošly dva stánky v areálu OC Ládví. Po jednom ze stánků hygienici prověřili například v Sokolovské ulici, Galerii Harfa, oblasti Tupolevovy ulice v Letňanech a v Mladoboleslavské ulici ve Vinoři. Na Praze 10 pak zavítali do stánku v areálu Fashion Arena ve Štěrboholích. 

„Výsledky kontrol stravovacích služeb na vánočních trzích nás potěšily,“ sdělila ředitelka HSHMP Zdeňka Shumová. „V okamžiku našich kontrol bylo stravování na vánočních trzích pro spotřebitele bezpečné. Věříme, že tomu tak bude po celý advent. Konzumenti by však přesto měli k výběru občerstvení přistupovat odpovědně a alespoň pohledem vždy zkontrolovat, zda je na stánku čisto, obsluha má čisté ruce, teplá strava je uchovávána na ohřívačích a podobně,“ doplnila Shumová.

Vánoční trhy byly v posledních letech omezené kvůli epidemii koronaviru. Loni je vláda zakázala na poslední chvíli od 26. listopadu, což prodejci velmi kritizovali.


Autor: puc

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

7. února 2023 v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Další články
Nahoru