Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - polojasno 16°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hygienici kontrolovali stánky s občerstvením na vánočních trzích, chyby téměř nenašli
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí. Foto: archiv Taiko

Hygienici kontrolovali stánky s občerstvením na vánočních trzích, chyby téměř nenašli

Téměř žádné chyby nezaznamenali hygienici při kontrole 26 stánků s občerstvením na různých vánočních trzích v Praze. V jednom případě neměla obsluha možnost umýt si ruce, nedostatek ale provozovatel odstranil. Hygienická stanice Hlavního města Prahy (HSHMP) o tom informovala v tiskové zprávě.  

„Výsledek předčil očekávání. Až na jedinou závadu se během kontrol žádné prohřešky v praxi neobjevily,“ uvedli hygienici, kteří prověřovali hlavně zajištění podmínek pro bezpečnou přípravu pokrmů a nápojů pro spotřebitele. 

Jediná zjištěná závada spočívala v tom, že na jednom ze stánků obsluze chyběla možnost si umýt ruce. K nápravě však došlo bezprostředně po upozornění hygieniků. 

V Praze 1 hygienici zkontrolovali čtyři stánky na Václavském náměstí, dva na Staroměstském a dva na Náměstí Republiky. V Praze 5 se kontrola zaměřila na pět stánků na trzích u stanice metra Anděl. V Praze 2 šlo o čtyři stánky na Náměstí Míru, na Praze 3 o dva stánky na Náměstí Jiřího z Poděbrad. 

Kontroly se nevyhnuly ani obvodu Prahy 8 a 9, hygienickou revizí prošly dva stánky v areálu OC Ládví. Po jednom ze stánků hygienici prověřili například v Sokolovské ulici, Galerii Harfa, oblasti Tupolevovy ulice v Letňanech a v Mladoboleslavské ulici ve Vinoři. Na Praze 10 pak zavítali do stánku v areálu Fashion Arena ve Štěrboholích. 

„Výsledky kontrol stravovacích služeb na vánočních trzích nás potěšily,“ sdělila ředitelka HSHMP Zdeňka Shumová. „V okamžiku našich kontrol bylo stravování na vánočních trzích pro spotřebitele bezpečné. Věříme, že tomu tak bude po celý advent. Konzumenti by však přesto měli k výběru občerstvení přistupovat odpovědně a alespoň pohledem vždy zkontrolovat, zda je na stánku čisto, obsluha má čisté ruce, teplá strava je uchovávána na ohřívačích a podobně,“ doplnila Shumová.

Vánoční trhy byly v posledních letech omezené kvůli epidemii koronaviru. Loni je vláda zakázala na poslední chvíli od 26. listopadu, což prodejci velmi kritizovali.


Autor: puc

V Česku vznikne národní centrum pro polovodiče a čipy

Dnes v 11:10

Už příští rok by v Česku mělo vzniknout Národní kompetenční centrum pro polovodiče, které bude podporovat cíle „Chips for Europe“, prvního pilíře evropského zákona o čipech (ChipsAct). Centrum zapojí ČR do vznikající evropské sítě kompetenčních center. V souladu s návrhem Národní polovodičové...

Změna územního plánu umožní výstavbu bytového komplexu

Dnes v 10:51

Do cíle doputovala dlouholetá kauza týkající se pozemků, na nichž stojí bývalá sportovní hala Tatry Smíchov a fotbalové hřiště SK Smíchov. Zastupitelé Prahy ve čtvrtek schválili změnu územního plánu, které celý téměř tříhektarový sportovní areál u železničního mostu převádí do smíšené funkce....

Pražští hasiči zasahovali kvůli následkům bouřky jen u pár drobných případů

Včera ve 12:15

Kvůli pátečnímu pásmu bouřek v Česku posílili pražští hasiči souvislosti s výstrahou na velmi silné bouřky operační středisko. Prověřili jejich běžná opatření a v režimu zvýšené pohotovosti bylo připraveno 16 dobrovolných jednotek. Nakonec byl klid, hasiči zasahovali jen u pěti případů zlomených...

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

21. června 2024 v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Další články
Nahoru