Dnes Sobota - zatazeno 18°C
Zítra Neděle - skorojasno 18°C
Sobota 23. 9. 2023
Svátek má Berta
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Hygienici kontrolovali stánky s občerstvením na vánočních trzích, chyby téměř nenašli
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí. Foto: archiv Taiko

Hygienici kontrolovali stánky s občerstvením na vánočních trzích, chyby téměř nenašli

Téměř žádné chyby nezaznamenali hygienici při kontrole 26 stánků s občerstvením na různých vánočních trzích v Praze. V jednom případě neměla obsluha možnost umýt si ruce, nedostatek ale provozovatel odstranil. Hygienická stanice Hlavního města Prahy (HSHMP) o tom informovala v tiskové zprávě.  

„Výsledek předčil očekávání. Až na jedinou závadu se během kontrol žádné prohřešky v praxi neobjevily,“ uvedli hygienici, kteří prověřovali hlavně zajištění podmínek pro bezpečnou přípravu pokrmů a nápojů pro spotřebitele. 

Jediná zjištěná závada spočívala v tom, že na jednom ze stánků obsluze chyběla možnost si umýt ruce. K nápravě však došlo bezprostředně po upozornění hygieniků. 

V Praze 1 hygienici zkontrolovali čtyři stánky na Václavském náměstí, dva na Staroměstském a dva na Náměstí Republiky. V Praze 5 se kontrola zaměřila na pět stánků na trzích u stanice metra Anděl. V Praze 2 šlo o čtyři stánky na Náměstí Míru, na Praze 3 o dva stánky na Náměstí Jiřího z Poděbrad. 

Kontroly se nevyhnuly ani obvodu Prahy 8 a 9, hygienickou revizí prošly dva stánky v areálu OC Ládví. Po jednom ze stánků hygienici prověřili například v Sokolovské ulici, Galerii Harfa, oblasti Tupolevovy ulice v Letňanech a v Mladoboleslavské ulici ve Vinoři. Na Praze 10 pak zavítali do stánku v areálu Fashion Arena ve Štěrboholích. 

„Výsledky kontrol stravovacích služeb na vánočních trzích nás potěšily,“ sdělila ředitelka HSHMP Zdeňka Shumová. „V okamžiku našich kontrol bylo stravování na vánočních trzích pro spotřebitele bezpečné. Věříme, že tomu tak bude po celý advent. Konzumenti by však přesto měli k výběru občerstvení přistupovat odpovědně a alespoň pohledem vždy zkontrolovat, zda je na stánku čisto, obsluha má čisté ruce, teplá strava je uchovávána na ohřívačích a podobně,“ doplnila Shumová.

Vánoční trhy byly v posledních letech omezené kvůli epidemii koronaviru. Loni je vláda zakázala na poslední chvíli od 26. listopadu, což prodejci velmi kritizovali.


Autor: puc

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

21. září 2023 ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru