dnes
Středa - obcasny-dest
10°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
12°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
13°C
Hygienici hlásí v Praze už přes 1100 případů nákazy koronavirem, zemřelo 34 lidí
COVID-19 je infekční onemocnění, které způsobuje nový koronavirus SARS-CoV-2. Ilustrace: zschvaleticka.cz

Hygienici hlásí v Praze už přes 1100 případů nákazy koronavirem, zemřelo 34 lidí

Hygienici evidovali k včerejšímu večeru v Praze 1132 případů nákazy novým typem koronaviru. Za 24 hodin jich přibylo 33.

Úmrtí s onemocněním covid-19, které koronavirus způsobuje, bylo v hlavním městě 34, o čtyři více než v neděli večer. Údaje zveřejnila na svém webu pražská hygienická stanice. Podle dat ministerstva zdravotnictví je v hlavním městě už 1204 nakažených.

Čísla krajských hygienických stanic podle ministerstva zdravotnictví nezahrnují případy, které zjistí jiné laboratoře a hygienici je zatím neověřili.

Podle hygieniků je v Praze mezi nakaženými 601 mužů a 531 žen. Více než 200 případů je věkových skupinách 40 až 40 let a 20 až 29 let. Nejvíce nakažených je v Praze 4, a to více než 300. V Praze 1 eviduje hygiena pouze 42 případů.

Podle údajů ministerstva zdravotnictví je v Praze více než čtvrtina z celkového počtu nakažených v Česku. Na 100 000 lidí připadá v hlavním městě více než 88 nakažených.


Praha 8 si dnes připomene založení samostatného československého státu

Dnes v 08:07

Výročí založení samostatného československého státu si vedení Prahy 8 dnes připomene pietou u Památníku protifašistického odboje na Kobyliské střelnici. Byla místem popravy 539 vlastenců převážně během roku 1942.

Praha poděkovala pracovníkům škol a školských zařízení

Včera v 08:33

V současné době nejenom hlavní město Praha, ale celý svět prochází těžkou zkouškou. Pandemie koronaviru ohrožuje životy naše a našich blízkých a naše sociální a ekonomické struktury se i po překonání toho kritického období budou ještě dlouho potýkat s negativními dopady nutných epidemických...

Zaměstnanci radnice Prahy 13 se mohou nechat dobrovolně testovat

Včera v 08:09

Úřad MČ Prahy 13 přijal opatření, která by ho měla i při současné špatné pandemické situaci udržet v činnosti. Zaměstnanci jsou rozděleni na dvě početně zhruba stejné skupiny, které se střídají po dnech. 

Praha 4 položila věnce u Památníku Tří odbojů

Včera v 07:40

Pietní akt, kterým si Praha 4 každoročně připomíná založení Československé republiky v roce 1918 se letos kvůli mimořádným opatřením vlády nekonal.

Před Dušičkami strážníci letos kvůli covidu neplánují na hřbitovech zvýšený dohled

26. října 2020 v 16:53

Pražští strážníci nebudou v následujících dnech, kdy si lidé připomínají památku zesnulých, dělat speciální akci u hřbitovů a okolí, což je každý rok na přelomu října a listopadu běžné. Důvodem je nouzový stav a protikoronavirová opatření. Památka zesnulých, takzvané Dušičky, připadá na pondělí...

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci na Praze 10 získalo jihokorejské testovací přístroje

26. října 2020 v 16:43

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci (CSOP), pod které na Praze 10 spadají domovy seniorů, ale i terénní služby pomáhající klientům v místě jejich bydliště, v pátek obdrželo tři jihokorejské testovací přístroje Ichroma II. Doposud byl personál těchto zařízení pravidelně testován klasickými PCR...

Další články
Nahoru