dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pražské krimi

Hyena udělala ze staříka černého pasažéra a pak mu vysála peněženku. Málo v ní zrovna nebylo…

Neznámý mladík zazvonil na konci března na zvonek jedenaosmdesátiletého seniora v ulici Na Poříčí. Tomu se představil jako policista a požádal ho, aby za ním sešel ke vchodu domu. Špatně chodící senior z respektu k úředníkovi jeho žádosti vyhověl. Jakmile se oba muži setkali tváří v tvář, „policista“ důchodci sdělil, že za ním přišel vybrat peníze za nezaplacenou pokutu, kterou mu dříve uložil revizor za jízdu takzvaně na černo.

Senior se snažil „policistovi“ vysvětlit, že ve svém věku už k jízdě hromadnými prostředky jízdenku nepotřebuje, a tudíž nemohl jet na černo. „Výběrčí“ byl ale neústupný a na zaplacení pokuty neustále trval. „Hříšník“ nakonec s úhradou sankce souhlasil a začal vyndávat z kapsy peněženku s hotovostí.

V tu chvíli ho ale policista upozornil, že od něj peníze v hotovosti přijmout nemůže a vyzval ho, aby ho následoval na policejní služebnu. Během cesty „muž zákona“ od poškozeného pod smyšlenou legendou vylákal veškerou finanční hotovost, přesahujíc částku 13 000 korun, tedy víc jak celý jeden stařečkův důchod.

Poté společně došli k poměrně prudkým schodům pod památníkem na Vítkově, které byly navíc uzavřeny pletivem a řetězem a kterými měli oba muži dojít přímo k policejní služebně. V tu chvíli začal senior protestovat, že touto cestou, s ohledem na své pohybové problémy, nepůjde.

„Policista“ mu proto ochotně vyšel vstříc s tím, že schody vyběhne sám a pro seniora pošle vůz. Na to konto se sebral a i s penězi utekl. Poškozený ještě notnou chvíli čekal u schodů na slíbené vozidlo. Když se ho po několika desítkách minut nedočkal, došlo mu, že se s největší pravděpodobností stal obětí podvodu a šel celou věc oznámit skutečným policistům.

Těm do výslechu podvodníka popsal jako třicetiletého, 175 cm vysokého muže střední postavy, který byl oblečený do světlé bundy a světlých kalhot. Policisté touto cestou prosí širokou veřejnost o pomoc při pátrání po falešném policistovi.

Jakékoliv informace k osobě pachatele nebo k jeho místu pobytu mohou pozorní občané policistům předat prostřednictvím linky tísňového volání 158. Stejným způsobem se mohou přihlásit další, obdobným způsobem podvedené osoby.

Nutno zmínit, že policisté v žádném případě nevybírají pokuty pro jiné instituce. Stejně tak nevybírají ani nezaplacené pokuty, které uložili oni sami například za přestupek v dopravě. K vybírání nezaplacených pokut je oprávněna pouze Celní správa, nebo následně exekutor.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru