dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Slovenská hyena se zaběhla do Prahy. Okradla záchranáře, když byli ve školce
Muž, který míří za krádeží v sanitce. Poznáte ho? Foto: Policie ČR

Slovenská hyena se zaběhla do Prahy. Okradla záchranáře, když byli ve školce

Od úterý čtyřiadvacátého června prošetřují policisté případ krádeže věcí ze sanitního vozu. K tomu došlo v prostorách mateřské školky v Praze 7 Holešovicích, kam zdravotníci přijeli seznámit předškoláky s tím, co obnáší jejich práce.

Chvíle, kdy malým zvědavcům zdravotníci ukazovali u zadní části vybavení vozu, a učili je základům předlékařské první pomoci, využil zloděj. Ten k autu přišel průchodem z ulice a z kabiny odcizil příruční zavazadlo.

To obsahovalo jak osobní věci záchranářů, tak například i GPS navigaci, nebo svítilnu čelovku. „Celkem tak poškozeným vznikla materiální škoda v součtu za šestnáct tisíc korun,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Tato krádež má ale mnohem větší rozměr v tom slova smyslu, že okradení přišli o věci, velice důležité pro jejich práci. Ty totiž mohou za určitých okolností rozhodovat o rychlosti poskytnutí první pomoci, tedy vlastně dokonce o životě a smrti zachraňovaného.

kradez-v-sanitce-clenek-nahled

Muž odchází s ukradenými věcmi

Záběry pořízené kamerou uvnitř vozu zachytily pachatele samotného, a navíc vypovídají o tom, že ten zřejmě poměrně pospíchal, neboť v kabině zanechal věci jednoznačně mnohem větší hodnoty, než mělo odcizené zavazadlo.

Policisté dnes v jednom z hostelů v Praze 7 Holešovicích zadrželi dvaatřicetiletého Slováka, u kterého byla navíc zajištěna i část ukradených věcí. Cizinec skončil na policejní služebně pro podezření z trestného činu krádež, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru