dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Hvězdou festivalu na Vltavě bude Manu Chao. Koncert lze sledovat z břehů i lodiček
Festival Sen letní noci se koná na Vltavě v centru Prahy. Foto: LUKA PRAHA, o.s

Hvězdou festivalu na Vltavě bude Manu Chao. Koncert lze sledovat z břehů i lodiček

Již počtvrté se přímo na hladině Vltavy v historickém centru Prahy uskuteční netradiční festival Sen letní noci. Zatímco pódium bude plavat na Vltavě, diváci dostanou tradiční možnost sledovat koncerty ze břehů a z lodiček, šlapadel a dalších plavidel. Hlavní hvězdou bude bouřlivák Manu Chao.

V roce 2010 si návštěvníky festivalu získal balkánský skladatel Goran Bregović se svým Svatebním a pohřebním orchestrem. Jako zvláštní host vystoupil Karel Gott.

O rok později roztancovali Vltavu a její břehy balkánští hudebníci, včetně Emira Kusturici. V programu se neztratil ani Dan Bárta.

Loni patřil festival Sen letní noci především ženám. Na pontonu na hladině Vltavy vystoupily Lenka Dusilová (Česko), Szidi Tobias (Slovensko), Kayah (Polsko). Ze Srbska přijel jeden z nejlepších balkánských skladatelů – Dejan Pejović se svým orchestrem Black&White World, a Banja Luka Philharmonic Orchestra z Republiky srbské/Bosna a Hercegovina.

Letošní ročník se mezi mostem Legií a Střeleckým ostrovem uskuteční v sobotu 7. září. Hlavním hudebním tahákem bude francouzský hudebník španělského původu Manu Chao.

Vystoupení bude možné sledovat především z mostu Legií a Smetanova nábřeží. Tradičně půjde půjčit si lodičku či šlapadlo. Nutno však počítat s tím, že půjčovny zvednou ceny.

Organizátoři letos připravují v rámci festivalu doprovodný program, který bude v ulicích Prahy probíhat první zářijový týden. O podrobnostech bude server Pražský patriot průběžně informovat.


Další články
Nahoru