dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Hvězdný bazar zve na originální vánoční nákupy
Hvězdný bazar provozuje Česká asociace paraplegiků. Foto: archiv

Hvězdný bazar zve na originální vánoční nákupy

Charitativní projekt Hvězdný bazar zve na originální vánoční nákupy spojené s vánočním večírkem. Akce, na které bude možné koupit věci od známých osobností, se koná na podporu mladých lidí, kteří po úraze míchy skončili na vozíku, ale nevzdali to a opět se snaží „postavit se na vlastní nohy“. Výtěžek z prodeje darovaných věcí je určen pro vozíčkáře po úrazu páteře a poškození míchy.

V sobotu 19. prosince od 17:00 hodin se uskuteční v prostorách kamenné prodejny Hvězdného bazaru (Jungmannova 7, Praha 1) vánoční setkání, během kterého budou návštěvníci moci nakupovat nejen oblečení, ale i další artefakty od známých osobností – kytara od Davida Kollera, těžítko od Davida Černého, podepsané CD MIG 21 od Jiřího Macháčka a další. Během večera vystoupí i několik umělců.

Zpěvák a kytarista Jiří George Klečka z kapely Johnny Cash & Tennessee rollers rozehraje kytaru v rytmu rock’n’roll. Zazní skladby nejen Johnnyho Cashe, ale i méně či více známých autorů. Hudebnice Bára Zmeková zazpívá a zahraje na ukulele. Texty ze své tvorby přečte básník a autor experimentální prózy Miroslav Sosoi. Na programu je i jedinečné interview ve výloze s výtvarnicí Janou Babincovou a malířem Pavlem Formanem. Zpovídat je budou prodejci Hvězdného bazaru Jiří Čeloud a Tomáš Pik.

„Hvězdný bazar je originální charitativní sekáč, který zároveň slouží jako tréninkové pracoviště pro mladé vozíčkáře po úrazu páteře. Každá podobná akce je mimo jiné příležitost jak bourat bariéry a zároveň se věnovat i tématu prevence úrazů,“ dodává manažerka projektu Johana Forman.

Hvězdný bazar nabízí také věci s vlastním originálním designem, jako trička, tašky a čokolády. Aktuálně vyšla nová limitovaná edice triček, jejíž motto zní: Láska nezná bariéry. Podpořit činnost Hvězdného bazaru je možné nákupem nebo i darováním kousků ze svého šatníku.


Další články
Nahoru