dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - oblacno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Husákovo ticho čeká údržba, řidiči musí počítat s omezením
Těšnovský tunel. Foto: Chmee2 / Wikimedia Commons

Husákovo ticho čeká údržba, řidiči musí počítat s omezením

Řidiči se musí připravit v nočních hodinách na omezení provozu v Těšnovském tunelu v Praze 1. Zaměstnanci Technické správy komunikací budou v tunelu, který si v minulosti získal kvůli své poloze před vstupem do tehdejší budovy ÚV KSČ lidovou přezdívku Husákovo ticho, od úterý 22. dubna provádět pravidelnou údržbu.

Jezdit se bude tunelem před jedním tubusem obousměrně. Důvodem omezení provozu je údržba a mytí tunelových tubusů. První omezení začne ve směru z Karlína k nemocnici Na Františku.

Ten bude uzavřen od 22. do 24. dubna vždy v noci od 23 do 5 hodin. Druhý tubus bude v době uzavírky obousměrný.

Tubus ve směru z Prahy 1 na Prahu 8 bude zavřen od 24. dubna do 26. dubna rovněž vždy v noci od 23 do 5 hodin. Také v tomto případě budou řidiči jezdit obousměrně druhým tubusem.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru