dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Husa naváže na kobru i perverzi. Do Prahy přiveze bestii, která ukáže i politickou mrtvolu
Na úvod festivalu se mohou diváci těšit na improvizační večírek Kabaret u politické mrtvoly. Foto: archiv Husa na provázku

Husa naváže na kobru i perverzi. Do Prahy přiveze bestii, která ukáže i politickou mrtvolu

Brněnské divadlo Husa na provázku představí v pražském Divadle Archa ve dnech 13. až 18. dubna inscenační sérii Smějící se bestie. Projekt nabídne inscenace Fidlowačka aneb Kde domov můj?, Mein Švejk (Operetta. Komedie. Smrt), Bubiland, Myši Natalie Mooshabrové, Směšná interpretace a Dvojí proměna aneb Kuřátko a obilí. Akce je součástí přehlídky Divadlo v pohybu X: Potrhání smíchem. Novináře o tom informovala zástupkyně divadla Husa na provázku Alžběta Nagyová.

„Takových týdnů jako bude tento pražský, nezažil Provázek za dobu své existence zas tak mnoho. A to přitom plýtvá energií nehorázně, domnívám se. Nicméně tenhleten týden, ten bude ještě nehoráznější," uvedl umělecký ředitel divadla Husa na provázku Vladimír Morávek.

Úvodní den festivalu 13. dubna mimo jiné nabídne slavnostní zahájení na střeše galerie Černá labuť, improvizační večírek Kabaret u politické mrtvoly nebo koncert ‚provázkovské‘ kapely Stones Beatles. Prvním dílem projektu Smějící se bestie bude 14. dubna představení Fidlowačka aneb Kde domov můj? v režii Anny Petrželkové, které kritika označila za „krásně prostořeké a zdravě provokativní". Závěrečná inscenace Dvojí proměna aneb Kuřátko a obilí se podle tvůrců 18. dubna neodehraje pouze v Divadle Archa, ale také v jeho bezprostředním okolí.

Součástí přehlídky bude série takzvaných kabinetů, jejichž část divadlo uvedlo loni v září v Brně. Jde o cyklus diskusí, ve kterých se hosté budou zabývat specifiky tuzemského humoru ve fenoménech, jakými jsou Česká soda, Jára Cimrman, Švejk, Semafor nebo Ztohoven.

Projekt Smějící se bestie navazuje na předchozí inscenační projekty divadla Husa na provázku, kterými byly Sto roků kobry, Perverze v Čechách a Čapek na provázku. „V letech 2014 až 2016 jsme se cíleně zabývali fenomény, které pokládáme za důležité. A to smíchem, humorem, klaunstvím, komedií, zábavou, ale také diktátem zábavy a zesilujícím tlakem na nutnost nikoho příliš nezatěžovat, ale především bavit," podotkli tvůrci z divadla Husa na provázku.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru