dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Hudeček se vrátí na billboardy, rozhodl soud. Primátor potvrdil své pokrytectví, čílí se svaz
Fotofór: Jirko, co jsme si, to jsme si, ale uznej, že mi to na billboardech stejně vždy slušelo víc. Foto: archiv MHMP

Hudeček se vrátí na billboardy, rozhodl soud. Primátor potvrdil své pokrytectví, čílí se svaz

Soud pro Prahu 4 vydal předběžné opatření, kterým nakázal firmě BigMedia vrátit reklamu TOP 09 na 32 billboardů, které firma v Praze 11. září přelepila. Novinářům to řekli zástupci TOP 09. Firma je členem Svazu provozovatelů venkovní reklamy (SPVR), kterému vadí regulace reklamy, kterou jako součást nových stavebních předpisů prosadil pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09).

SPVR v minulých dnech spustil další kampaň proti Hudečkovi. Hudeček dnes novinářům řekl, že TOP 09 už dostala rozhodnutí soudu do datové schránky. Strana chce už dnes kontrolovat, jestli firma jejich reklamu na billboardy vrátí, uvedla ČTK.

BigMedia se rozhodnutí soudu podvolí. „Věříme, že každého soudného člověka primátor Hudeček usmívající se z jím zavrhovaných billboardů přiměje k zamyšlení, co primátora vede k jeho pokryteckým krokům, a že každého musí nutně napadnout, že jde pouze o předvolební kampaň, ve které účel světí prostředky," uvedl v reakci na soudní opatření SPVR v tiskové zprávě.

Boj mezi primátorem a svazem se táhne několik týdnů. Svaz kritizuje pražské stavební předpisy omezující reklamu nad šest metrů čtverečních. Praha podle něj přijde o stamiliony korun, které jí z velkoplošných reklam plynou.

Chtěli jsme upozornit na jeho pokrytectví, tvrdí svaz

Hudeček s kritikou nesouhlasí, je prý založena na lživých údajích a je nedemokratickým zásahem do voleb. Nové předpisy podle něj zavádějí výškovou regulaci staveb podle okolní zástavby a neumožňují stavby věžáků, jak svaz tvrdí.

„Připomeňme, že pražský primátor Tomáš Hudeček prosazuje proti vůli drtivé většiny zastupitelů nové Pražské stavební předpisy, které mimo jiné likvidují veškerou venkovní reklamu v Praze, s výjimkou francouzské společnosti JCDecaux. Účelem rozhodně nebylo nějak narušovat politickou soutěž ani poškodit stranu TOP09. Smyslem bylo upozornit na pokrytecké chování pana Hudečka, a to se nám zjevně podařilo,“ uvedl SPVR v dnešním prohlášení pro média.


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru