dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Hudeček kandiduje do parlamentu za komunisty, Svoboda to zkouší v barvách lidovců
O předčasně uvolněné lavice v Poslanecké sněmovně bude v říjnu velká tlačenice. Ilustrační foto: archiv PSP

Hudeček kandiduje do parlamentu za komunisty, Svoboda to zkouší v barvách lidovců

Pokud by se pražští voliči při pročítání kandidátek zaměřili jen na příjmení kandidátů, v několika případech by při jisté nepozornosti museli být pořádně zmateni. Možná by si říkali, jak je možné, že se primátor Hudeček pokouší dostat do Parlamentu skrze KSČM a jeho předchůdce Svoboda zkouší štěstí za lidovce, respektive sociální demokraty? Není to tak, to jen pražské kandidátky přináší několik zajímavých shod příjmení.

Primátor Tomáš Hudeček v minulosti několikrát veřejně prohlásil, že za TOP 09 v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny kandidovat nebude. Jako jeden z důvodů uváděl, že má práce nad hlavu. Na pražské kandidátce „topky“ skutečně není, nicméně nositel příjmení Hudeček v Praze kandiduje.

Na dvacátém místě kandidátky KSČM je univerzitní profesor Jiří Hudeček. Devětapadesátiletý člen Strany demokratického socialismu by mohl klidně být čtyřiatřicetiletému Tomáši Hudečkovi otcem.

Svoboda to zkouší ze tří pozic

Zatímco současný primátor o usednutí do poslanecké lavice nemá zájem, to jeho předchůdce ano. A dost výrazně, protože se Bohuslav Svoboda nechal zvolit za Miroslavu Němcovou na druhé místo pražské kandidátky ODS.

Jeho jmenovci jsou na tom s výchozí pozicí hůř a budou se muset asi spoléhat na preferenční hlasy. Na třináctém místě pražské kandidátky ČSSD je odborný asistent na Vysoké škole ekonomické Miroslav Svoboda.

Ještě horší startovací pozici než kandidát sociální demokracie má další Svoboda, tentokrát hájící barvy lidovců. Až z 33. místa v Praze se pokusí do Poslanecké sněmovny dostat čtyřicetiletý vysokoškolský pedagog Tomáš Svoboda.

Vondra, Šnajdr a Urban za „topku“

Naději, že v Poslanecké sněmovně bude opět sedět Šnajdr, existuje. Exposlanec ODS Marek Šnajdr to sice nebude, ale na třiatřicátém místě kandidátky TOP 09 je ekonom Jan Šnajdr.

Za „topku“ kandiduje také Vondra a Urban! Že by exministři za ODS, respektive ČSSD, přešli k politické konkurenci? Křestní jména kandidátů potvrzují, že ne. Starosta Prahy 14 Radek Vondra je v Praze na kandidátce „dvanáctka“ a architekt Milan Urban „pětatřicítka“.

Na zdánlivě nevolitelných pozicích jsou v Praze také dva nositelé příjmení Pavlů. Za lidovce na dvaadvacátém místě jednatel firmy Nejsme šmejdi Tomáš Pavlů , „osmnáctkou“ na pražské listině volebního bloku Hlavů vzhůru! Je živnostník René Pavlů.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru