Dnes Sobota - oblacno 21°C
Zítra Neděle - polojasno 20°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Hudebníci prodávají svá celoživotní díla, může za tím být plán vlády
Bruce Springsteen za své celoživotní dílo získal stovky milionů dolarů. Foto: Danny Clinch / se souhlasem pro redakční účely

Hudebníci prodávají svá celoživotní díla, může za tím být plán vlády

Hudební společnosti začaly ve velkém nakupovat celoživotní díla známých umělců. Podle ekonoma BHS Štěpána Křečka za tím může být plán americké vlády na zvýšení daní.

„Tomu se včasnými prodeji svých děl zřejmě chtěli vyhnout Bruce Springsteen, Bob Dylan, David Crosby, Neil Young, Paul Simon či Stevie Nicks. Svá díla prodávaly i kapely The Killers a Imagine Dragons,“ sdělil serveru Pražský patriot Křeček.    

Druhá největší hudební společnost na světě Sony Music podle něj koupila práva na umělecká díla Bruce Springsteena. Součástí kontraktu je zhruba 300 písní, 20 studiových alb a další materiály včetně super hitů jako Born to Run, Born in the USA či No Surrender. 

Cena za prodej celoživotního díla Bruce Springsteena dosáhla na částku kolem 500 milionů dolarů. Tím porazil jiného velikána hudebního průmyslu Boba Dylana. 

Ten zhruba před rokem prodal své celoživotní dílo největší hudební společnosti na světě Universal Music, která mu za to zaplatila zhruba 400 milionů dolarů, připomíná ekonom. 

„V posledních měsících jsme svědky toho, že se mnoho významných umělců rozhodlo pro prodeje svých děl. Díky tomu získají vysoké jednorázové platby místo vybírání pravidelných honorářů. Někteří umělci tak zřejmě chtějí řešit výpadky příjmů, se kterými se potýkají kvůli pandemii koronaviru," dodal ekonom Štěpán Křeček.


Autor: Karel Netolický

Lidé s roztroušenou sklerózou se dostanou rychle k nové léčbě

19. května 2022 ve 12:42

Tisíce pacientů s roztroušenou sklerózou (RS) se od jara tohoto roku dostanou rychleji k novým a účinným lékům. Zdravotní pojišťovny začaly hradit některé léčivé přípravky, které mohli neurologové svým pacientům nasazovat až v pozdějších fázích nemoci. Nyní lékaři na nic nečekají a pokud tzv....

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Albertovský den podpoří pacienty po úrazech mozku

14. května 2022 v 19:49

Chcete se pobavit, zasoutěžit si a zároveň proniknout do života lidí po poškození mozku? Zajímá vás, jak nejlépe pečovat o pacienty po úrazech mozku a cévních mozkových příhodách a jak je pomoci začlenit zpět do běžného života? Nenechte si ujít Albertovský den, který 18. května pořádají Klinika...

Další články
Nahoru