dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Hudební léto v Praze? Je z čeho vybírat, ale velký festival chybí
V polovině července vystoupí na Chodově kapela Cigánski diabli. Foto: www.ciganskidiabli.sk

Hudební léto v Praze? Je z čeho vybírat, ale velký festival chybí

Hudební léto v Praze přinese akce s muzikou od metalu, přes folk, pop, klasiku a jazz až po operu. Velký open air festival, jakými loni byl například na holešovickém Výstavišti Aerodrome s hlavní hvězdou Metallikou nebo před čtyřmi lety na stejném místě Prague City Festival s 30 Seconds To Mars, v letošní nabídce chybí.

Již dnes zahájí Buddy Rich Bigband v Obecním domě v Praze 11. ročník festivalu Prague Proms, který do poloviny července představí desítky umělců klasické, filmové i jazzové hudby. Vedle večerů doplněných filmovou projekcí patří k nejočekávanějším koncertům recitál operní pěvkyně Anny Netrebkové, která vystoupí 10. července v Obecním domě.

Americká skupina Dream Theater bude hlavní hvězdou festivalu Prague Sounds Good!, který se uskuteční 28. června v pražském Foru Karlín. Vystoupí spolu s kapelami Black Star Riders a Persona Grata. „Přestože se červnová premiéra Prague Sounds Good ponese v rockovém duchu, do budoucna bychom pod tímto názvem do Prahy rádi přivezli i umělce reprezentující jiné hudební styly," uvedl Patrik Svitek za pořádající agenturu NuCoast.

Festival Tóny Chodovské tvrze

Národní semifinále a finále hudební soutěže Porta, které bude v Lesním divadle v Řevnicích u Prahy od 26. do 28. června, v tradiční Hodině H vzdá hold zesnulému zpěvákovi Pavlu Bobkovi. Přehlídka interpretů a kapel patřících nejen do žánru folk & country nabídne na třech pódiích soutěžící i hosty, mezi kterými budou například Petr Spálený, Slávek Janoušek a Robert Křesťan.

Živelná hudba slovenské kapely Cigánski diabli stejně jako před rokem zahájí 14. července na nádvoří pražské památky 12. ročník hudebního festivalu Tóny Chodovské tvrze. Festival, který je součástí pražské letní koncertní sezony, do 21. července nabídne ještě čtveřici koncertů, ve kterých se představí čeští a slovenští interpreti různých hudebních směrů.

Akce Letňák 2015 – Léto pro Pražany, která se od 2. května koná na Střeleckém ostrově, ve svém programu uvede 9. července vystoupení skupiny Olympic. Červencový program potěší milovníky lidových písní koncertem Jiřího Pavlici s Hradišťanem a Vlastou Redlem i příznivce rockových šansonů formace Lili Marlene. V srpnu vystoupí Vladimír Mišík & Etc s Blue Effectem.

Koncerty na Pražském hradě

Jazzoví umělci z osmi zemí se od 9. do 19. července představí na festivalu Bohemia JazzFest na historických náměstích českých měst. Jubilejní 10. ročník se v Praze zastaví na Staroměstském náměstí od 13. do 15. července.

Série letních koncertů na Pražském hradě letos pokračuje vystoupeními osobností americké hudební scény Garyho Clarka jr. a Dr. Johna. Kytarista a zpěvák Clark jr. zahraje 20. července ve Španělském sále, zpěvák, skladatel, kytarista a pianista Dr. John se představí 6. srpna na venkovní Terase Jízdárny.

Letní festival Opera Barocca, jehož 6. ročník se uskuteční od 15. srpna do 6. září v Clam-Gallasově paláci v Praze. Unikátní projekt představuje hudbu, tanec a zpěv v autentickém stylu, tak, jak byly uváděny v dobách svého vzniku.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru