dnes
Úterý - skorojasno
12°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
11°C
Hudební léto Prahy 2 pokračovalo v Riegrových sadech
Foto: FB Praha 2

Hudební léto Prahy 2 pokračovalo v Riegrových sadech

Druhý koncert z letošních cyklu Hudební léto v parcích Prahy 2 se ve středu 25. července vydařil, na rozdíl od minulých dvou ročníků nepršelo a muzika byla úžasná. V první, klasické části zahrálo Trio souboru Harmonia Mozartiana Pragensis ve složení Marie Müllerová, Michal Studničný a Luboš Fait.

Zazněly slavné skladby Mozarta, Smetany, Dvořáka, Strausse, Charpentiera a dalších velikánů v zajímavých komorních úpravách.

V druhé části koncertu vystoupilo šest mladých muzikantů: Martin Všechovský, Martin Kozel, Míra Panuška, Jakub Dvořák, Martin Havelka a Vítek Skalička. Zahráli největší světové hity v osobitých úpravách pro čtyři dechy a rytmiku.

Všichni jsou odchovanci ZUŠ Ilji Hurníka a jejího Fever Bandu. Na dvojce se s nimi můžete setkat na konci září i na farmářských trzích na Náplavce.

Koncerty Hudebního léta v parcích pokračují 8. srpna na Folimance a 22. srpna na Karlově náměstí. Koncerty připravuje radnice Prahy 2 zdarma.


Praha 6 zve na Koncerty na kopci

Včera v 09:11

Jarní cyklus Koncertů na kopci začne 20. února. Již tradiční pásmo koncertů podporuje radnice šesté městské části a díky tomu jsou koncerty nabízeny s dobrovolným vstupným. Zájemci uslyší flétnu napříč žánry, harfový koncert nebo Hořické pašie.

V Pragovce se uskuteční dernisáž tří výstav

15. února 2019 v 19:53

Pragovka Gallery a The White Room zvou na společné ukončení výstav na Pragovce. Program bude probíhat v úterý 19. února od 18 hodin v prostorách Pragovka Gallery.

V hrdle zlato, v srdci mír! Městská divadla pražská uvedou dramatizaci románu Honzlová od Zdeny Salivarové

14. února 2019 ve 12:19

První březnovou sobotu se v Městských divadlech uskuteční již osmá premiéra této sezony. Tvůrčí tandem Jakub Vašíček a Tomáš Jarkovský představí v Rokoku svoji divadelní adaptaci románu Zdeny Salivarové, spisovatelky stojící ve stínu svého manžela Josefa...

Jahodové duo v obřadní síni radnice

14. února 2019 v 07:23

Ve čtvrtek 21. února uslyšíte v rámci Cyklu komorních koncertů na vysočanské radnici v Praze 9 Jahodové duo – Pavla Jahodová, violoncello, Jiří Jahoda, housle.

Další články
Nahoru