dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Hudební klenoty naservíruje mladá krev
Na čtvrteční koncert je vstup volný. Ilustrační foto: sxc.hu

Hudební klenoty naservíruje mladá krev

V Českém Muzeu hudby se ve čtvrtek uskuteční koncert, na kterém čeká posluchače zážitek z poslechu hudebních klenotů v podání nejmladší generace a interpretů se zkušenostmi a mezinárodními úspěchy.

Koncert je velkou hudební gratulací Evě Střížovské k jejím nastávajícím narozeninám. Zakladatelce Mezinárodního českého klubu a šéfredaktorce Českého dialogu přijde zahrát celý Komorní orchestr Dvořákova kraje v čele se svým dirigentem Václavem Mazáčkem a hned s několika sólisty.

Komorní orchestr Dvořákova kraje píše svou historii už od roku 1976. Kromě spolupráce s řadou profesionálních hudebníků – a to i ze zahraničí – se ale orchestr věnuje i podpoře mladých talentů.

Zítra na úvod koncertu vystoupí duo flétnistek Veronika Sedláčková a Jana Šimonová, ve skladbě nazvané Příjezd královny ze Sáby od G. F. Händela.

Nadaný violoncellista Jan Sedláček pak přednese Vivaldiho Koncert C dur. Mladí interpreti v konfrontaci s hudbou mistrů 17. a 18. století se tak dotknou věčnosti této nadčasové hudby.

V druhé části večera pak orchestr doprovodí profesionální duo s mezinárodním renomé. Jaroslav Šonský, český houslový virtuos žijící ve Švédsku, a klavíristka Sylvaine Wiart z Francie zahrají málo uváděný Koncert d-moll pro housle, klavír a smyčce F. M. Bartholdyho.

I v něm je zakleto věčné mládí. Skladatel toto dílo zkomponoval, když mu bylo pouhých 14 let. Předtím však složil již několik zdařilých symfonií. Je to romantická hudba s gejzíry mladistvé energie a radosti, vyžadující však od interpretů maximální virtuozitu.

Koncert se koná ve čtvrtek 14. března od 18 hodin v rámci cyklu Hudba bez hranic v NM – Českém muzeu hudby, Karmelitská 2, Praha 1. Vstup je volný.


Autor: Dalibor Kracík

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru