Dnes Sobota - jasno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 21°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Hudební festival Metronome Prague 2023 startuje už za tři týdny
21 čer
24 čer
Festivaly
Hlavní hvězdou pátečního programu bude zpěvačka a skladatelka Zaz. Foto: Metronome

Hudební festival Metronome Prague 2023 startuje už za tři týdny

21. 6. 2023 - 24. 6. 2023
Letošní 6. Metronome Prague má nakročeno k historicky nejúspěšnějšímu ročníku. Od 21. do 24. června obsadí 100 tisíc metrů čtverečních areálu Výstaviště Praha sedm scén, na kterých se vystřídá při 80 vystoupeních na 300 účinkujících – včetně velkých jmen zahraniční i domácí hudební scény,  jako jsou Jamiroquai, ZAZ, Moderat, Aurora, M83, Editors, Tove Lo, J.I.D, White Lies, Kelvyn Colt, Frosti, Jana Kirschner, Zrní, Midi Lidi, Supercrooo, PSH a další. Organizátoři pracují s rozpočtem zhruba 100 milionů korun a očekávají návštěvnost 25 000 lidí, pro které do detailu vyladili servis, gastronomii, zázemí i doprovodné aktivity. A to včetně speciální únikové hry přímo v areálu,  foodtrucků plných domácích i exotických specialit, piva Pilsner Urquell i craftových piv z pivovaru  Proud a Vinohradského pivovaru a také vín z Moravy, Španělska i Francie.

„Po čase nejlépe připravený ročník, který poběží tak, jak jsme si původně přáli. Do Prahy míří i někteří, kteří nebyli původně na programu. S Jamesem Harriesem vystoupí čerstvý držitel Grammy baskytarista Mark Haynes ze Snarky Puppy. Diváky překvapí vystoupení smyčcového Eve kvarteta. Nemohu to ještě prozradit, ale jedna kapela se rozhodla pokřtít své album v pátek uprostřed publika. Jako první festival nabídneme návštěvníkům Metronome Prague dobře připravenou únikovou hru. V předvečer hlavních koncertů, ve středu 21. června zahájí festival David Koller s kapelou, z Polska za námi přijede ukrajinský dámský symfonický Queens Orchestra,” říká spoluorganizátor Metronome Prague David Gaydečka

„Pomalu ale jistě se blíží velké setkání zahraničních i tuzemských hudebních hvězd, pozoruhodných hostů v živých podcastech a dalších diskuzích. Diváci na Metronome míří z České republiky, ale nemalá část publika cestuje do naší metropole i ze zahraničí. Udělali jsme důležité rozhodnutí. Všichni v naší branži cítíme, že publikum ocení zastropování cen vstupenek. Původně plánovaný skok ceny třídenní vstupenky jsme odložili až na termín konání festivalu. Do té doby držíme cenu třídenní vstupenky, která obsahuje vstup na všech 80 koncertů, na třech a půl tisících korunách. Budeme rádi, když nám za to diváci pomohou akci vyprodat,” pokračuje. 

PODCAST FESTIVAL / KIDS ZÓNA / doprovodný program

Metronome Prague bude nejen o hudbě. Šestý ročník zdobí atraktivní doprovodný program Metronome Fair, jehož letošním tématem je ODVAHA. Velkou novinkou jsou podcasty natáčené živě s publikem přímo z Metronome Prague, a to těmi nejznámějšími tvůrci a moderátory, jako je Čestmír Strakatý s Prostorem X, Pastoral Brothers, Dobrovský & Šídlo, My děti s odvahou aj.

Děti a teenageři jsou zváni do Pukec zóny, na taneční a výtvarné workshopy, do skateparku a pumptracku, fotokoutku, do divadla, na vyhlídkové kolo a nejrůznější další zábavy (glitters, tetovačky, počítačové i deskové hry aj.) Český olympijský výbor připravil Olympijskou zónu EDA s edukativním programem, který zajímavou formou představuje filozofii olympismu a olympijské hodnoty.

Pořadatelé Metronome Prague přichystali spolu s dalšími českými uměleckými institucemi mimořádné venkovní expozice. Nebudou chybět filmové produkce (PSH – Nekonečný příběh, WESTWOOD: Punk, Icon, Activist), výstavy, slam poetry,  aktuální debaty. Tématem diskusní zóny Opero Forum Pražská Plynárenská bude letos odvaha ke změně.

Jednotlivé diskuse se zaměří na různé trendy, které hýbou dnešním světem. A jejich hosté budou hledat, jak se v nich vyznat a co pro nás znamenají. Informační chaos, psychické zdraví, generační propasti, energetická tranzice, kultura v době generativní AI či láska v době VR, to je malá ochutnávka toho, co se v Opero Forum bude diskutovat. 

GASTRO / CHILLOUT zóny

K dispozici bude 500 metrů barů a gastrostánků. A výběr bude opravdu pestrý: kolumbijské speciality, indický street food, indonéské pokrmy, delikatesy z Provence, konopizzy, hamburgery, tortilly, hranolky, hot dogy…. jídla s masem, vegetariánská, veganská, slaná i sladká. O pití se postarají našlápnuté bary, kde kromě drinků a koktejlů budou také různé druhy čepovaných piv – od legendy Pilsner Urquell přes nealko Birell a ochucená Frisca až po craftová piva z pivovaru Proud a z Vinohradského pivovaru.

Spokojeni budou také příznivci vín, pro které je připravena nabídka vín z Moravy, Španělska či Francie (Spielbert, Vinograf, Dog in Dock, Wine Lovers ad). O nealko se postarají značky Mattoni a Pepsi. Milovníci kávy si svůj šálek mohou vychutnat například v kavárně Costa Coffee.

V areálu budou možné bezhotovostní platby kartou, mobilním telefonem či hodinkami. Samozřejmostí už jsou vratné kelímky a ekologické nádobí. Všude budou dostupné keramické toalety s tekoucí vodou včetně teplé.

 „Občerstvení bude nově ve dvou zónách, aby bylo kapacitně výkonnější. Posílíme místa k sezení. Spolupracujeme s Plzeňským Prazdrojem, který představí nový koncept stanu a bude i zóna, kde bude možné si dát pivo do skla! Na řešení občerstvení jsme se spojili s pořadateli Harley days, takže propojíme to nejlepší z obou akcí," upřesňuje jeden z promotérů Metronome Prague Martin Voňka.

Kromě četných chillout zón nejen ve stínu Stromovky si návštěvníci odpočinou v Metronome lounge v Křižíkově pavilonu C, který nabídne i několik mimořádných uměleckých počinů – originální instalace, výstavy a k tomu milý bar a místa na sezení k odpočinku. Ve Škoda Auto Chill Out zóně bude možné během relaxace v dobíjecích stanicích nabít mobilní telefony. 

DOPRAVA

Automobily doporučují pořadatelé nechat na parkovištích mimo oblast centra Prahy a dopravit se na akci MHD. Doprava na festival bude možná tramvají, metrem, autobusem či pěšky. Tramvaje budou posíleny po celý den, noční spoje budou mít dvojnásobnou kapacitu. Záložní vozy pak budou připraveny pro případ potřeby ve vozovně u Výstaviště.

Metro se nachází v docházkové vzdálenosti, na zastávku Nádraží Holešovice je to volnou chůzí 15 minut, na Vltavskou o pět minut déle.  Pro Pražany a turisty bude akce znamenat jen jedno omezení, areál Výstaviště bude v době festivalu neprůchozí. „S žádnými dalšími omezeními nepočítáme. Naopak. Městská hromadná doprava bude posílena tak, aby občané Prahy žádný diskomfort nepocítili a naši návštěvníci se cítili pohodlně. Za toto patří velké díky Dopravnímu podniku Hlavního města Prahy, který nám vyšel vstříc a podílí se tak na zdárném průběhu akce," zdůrazňuje náměstek primátora pro kulturu, cestovní ruch a památkovou péči Jiří Pospíšil (TOP 09). 

VSTUPENKY

Vstupenky na Metronome Prague 2023 jsou aktuálně v prodeji za 3 590 korun za tři dny pro dospělého. Organizátorům se podařilo učinit vstřícný krok směrem k návštěvníkům a tuto cenu zafixovat v předprodeji jako konečnou. Vyšší bude až při nákupu vstupenek přímo na místě – za 3 990 Kč.

Jednodenní vstupenka pak vyjde na 2 290 korun. Vstupné pro děti do 12 let je 190 korun za tři dny, mládež 12 až 21 let zaplatí za tři dny 1 890 Kč. Zvýhodněné vstupné mají také zdravotně hendikepovaní.

„Do areálu bude široký vstup z Bruselské cesty, zajistili jsme více než 26 bran pro vstup veřejnosti a separátní vstupy budou pro zdravotně hendikepované. I tak doporučujeme všem divákům, aby přišli včas. Ve středu otevíráme Ploom Moon stage v 19 h, ve čtvrtek i v pátek pak celý areál již v 16 h a v sobotu ve 13 hodin. První odbavení umožní všem pak opakovaný odchod a příchod po celou dobu platnosti vstupenky. Nová je VIP zóna zbudovaná podél stávajících pavilonů a bude tak propojenější s areálem. Je sice již vyprodaná, ale nově prodáváme takzvané vstupenky Komfort, které zajistí například ještě rychlejší průchod bránou do areálu, slevy na barech, kryté zóny, půjčení podsedáků, snadnější dobíjení telefonů a další služby," doplňuje Martin Voňka.


Autor: puc

Pivní festival Desítka na Desítce se vrací

20. září 2023 ve 22:55

V sobotu 23. září se na Kubánském náměstí v Praze 10 uskuteční festival pro všechny milovníky zlatavého moku. První ročník festivalu Desítka na Desítce loni zaznamenal mezi návštěvníky úspěch. Druhý ročník bude pokračovat v jeho šlépějích. Na návštěvníky čeká 12 minipivovarů, bezpočet stánků...

Festival Strahov OpenAir rozezní Strahov v čele s kapelou Wohnout

20. září 2023 ve 22:42

Výjimečný hudební zážitek nabídne 27. září od 14:30 hodin již 26. ročník festivalu Strahov OpenAir, který do areálu strahovských studentských kolejí přiveze široký výběr interpretů v čele s kapelou Wohnout. Součástí bude také food festival, který nabídne chutě z různých částí světa na jednom...

Butky Park provoní food festival a roztančí brazilská samba

19. září 2023 v 08:50

Butky Park, nový volnočasový areál v sousedství pražského obchodního centra Galerie Butovice a Prokopského údolí, v sobotu 30. září rozehraje symfonii všech smyslů při food festivalu, latinskoamerických tancích i cestovatelském vyprávění. Vstup je zdarma.  

Praha 14 zve na Posvícení u Doubravky

19. září 2023 v 08:30

Rozsvícení rozhledny, program pro děti, koncerty nebo iluzionistickou show připravila Praha 14 na sobotu 23. září.

Svatováclavské slavnosti na Slunečním náměstí

16. září 2023 v 08:11

Tradiční svatováclavské slavnosti před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí můžete navštívit ve čtvrtek 28. září od 13 do 17 hodin. Těšte se na hudební vystoupení, ukázky tance i cvičení, děti si mohou vyzkoušet svou řemeslnou zručnost a pod dohledem zkušených instruktorů si i něco...

Nomad Beer Festival: Létající pivovary přistanou v Holešovicích

8. září 2023 v 07:10

Již potřetí se bude konat Nomad Beer Festival, akce věnovaná létajícím pivovarům. Proběhne 8. a 9. září v Pražské tržnici v Holešovicích. Chybět nebudou ani rozmanité pokrmy hodící se ke zlatavému moku nebo tombola.

Praha 4: Festival Podolí

6. září 2023 v 08:32

Festival Podolí se koná v neděli 10. září na Nedvědově náměstí od 13 hodin.

Ladronkafest 2023

5. září 2023 v 06:45

Praha 6 zve na již 21. ročník tradičního festivalu volného času a zábavy v sobotu 9. září od 11 do 21 hodin. Břevnovská pláň se promění v místo plné zábavy pro všechny věkové kategorie.

Festivaly Strawberry Fields a Stop Zevling ovládnou Černý Most

4. září 2023 v 17:26

Hudba v podání interpretů z Česka i zahraničí, sportovní utkání, BMX závody, netradiční volnočasové aktivity, ale také bohatý doprovodný program pro celé rodiny – to vše se uskuteční na festivalech Strawberry Fields a Stop Zevling, které společně ovládnou 16. září dění na Černém Mostě. Součástí...

Park Podviní ožije všemi barvami

1. září 2023 v 10:27

Již tuto sobotu 2. září proběhne v pražském parku Podviní 19. pokračování oblíbeného multikulturního festivalu Barevná devítka. Na hudební výlet do celém ho světa se vydejte s kapelou Musica Balkanika, do horké Afriky vás vezme Bijou Camara a latinskou Ameriku navštívíte s hudbou skupiny Pragason...

Festival Mistři řemesel

28. srpna 2023 v 06:48

Setkání uměleckých řemeslníků a tvůrců, jarmark rukodělných výrobků a živá muzika v sobotu 9. září od 14 do 20 hodin. Inspirovat se můžete v kulturním centru Kaštan v Praze 6.

Festival malých pivovarů na Kulaťáku představí novinky

26. srpna 2023 v 11:49

Festival malých pivovarů na Kulaťáku se uskuteční 9. září a opět bude součástí klasických sobotních trhů.

Festival Asie vzdálená a blízká

24. srpna 2023 v 06:41

Festival asijské kultury a gastronomie Asie vzdálená a blízká se koná v sobotu 2. září od 10 hodin v Central Parku Pankrác.

Další články
Nahoru