dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pražská kultura

Hudbu, tanec a divadlo bez bariér nabídne Festival integrace Slunce

Festival integrace Slunce nabídne letos v termínu 9. až 13. května už po dvaadvacáté prostor na pódiu i pod ním všem lidem bez rozdílu věku, pohlaví či zdravotního stavu, kteří se chtějí zapojit do kulturního dění. V průběhu pětidenního festivalu se představí divadelní soubory i kroužky ze základních a středních škol, ale například i z Jedličkova ústavu. Závěr bude pak patřit workshopu Hele lidi pod vedením lidí z občanského sdružení Slepíši, které se specializuje na zprostředkovávání životních zkušeností lidí se zrakovým postižením.

Na Festival integrace Slunce se celá řada vystupujících vrací již několik let. Cení si hlavně otevřené atmosféry a možnost vystoupení před příznivě naladěným publikem. Na diváky čeká přehlídka pohádek, tanečních, pěveckých i hudebních vystoupení souborů nejen z Prahy. Již poněkolikáté se představí i slovenské taneční divadlo neslyšícího tanečníka Dallo.

Ředitelka festivalu Vlasta Rydlová  upozorňuje na opakování loňské výstavy fotografií Jana Šilpocha fotoreportéra měsíčníku Můžeš. Výstava bude k vidění v průběhu května mimo Palác Akropolis v prostorách Husova sboru v pražských Vršovicích. Fotografie ukazují lidi, kteří potřebují pomoci s obranou svého světa.

Festival integrace Slunce si klade za cíl včlenit do většinové společnosti znevýhodněné spoluobčany tím, že jim nabízí možnost prezentace v bezbariérovém prostoru Paláce Akropolis.

Koná se dvakrát do roka, v květnu a v listopadu. Vždy v dopoledních hodinách patří jeviště amatérským souborům z celé republiky: prostor tak dostane celá řada divadelních i hudebních spolků z ústavů sociální péče, mateřských, základních a středních škol, a to i těch speciálních.

Festival integrace Slunce, Palác Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3 – Žižkov, 9. až 13. května.

Více info o festivalu na www.festivalslunce.wz.cz a www.palacakropolis.cz.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru