Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
KoncertyPražský život

Hudba opět pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou

11. 4. 2024
Skladby českého skladatele Antonína Dvořáka a německého skladatele a dirigenta Maxe Brucha rozezní ve čtvrtek 11. dubna Betlémskou kapli v Praze. Již devatenáctý Koncert pro Nadační fond IMPULS na podporu psychoterapie pro pacienty s roztroušenou sklerózou (RS) organizuje první dáma české violy Kristina Fialová.

Přední česká violistka, která je dlouholetou ambasadorkou Nadačního fondu IMPULS (NFI), připravila program tradičního benefičního koncertu pro nemocné RS podeváté v řadě, letos si na pódium znovu přizvala violoncellistu Petra Nouzovského. Dvojici doprovodí komorní soubor Barocco sempre giovane, který na této akci vystoupil již před sedmi lety. Večerem, jehož výtěžek putuje na nezbytnou psychoterapii pro lidi s nevyléčitelnou nemocí, tentokrát provede herec a moderátor Jan Čenský.

„Letošní koncert potěší duši a zahřeje srdce. Zároveň jako vždy pomůže získat prostředky na léčbu, která pro nemocné roztroušenou sklerózou stále není plně hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Vážíme si toho, že Kristina Fialová připravila za tímto účelem opět skvělý program,“ říká Kateřina Bémová z NFI. Zazní Dvořákovy valčíky, jeho Nocturno H dur nebo Rondo G moll a Bruchova Romance pro violu a smyčce F dur či Koncert pro violu a violoncello E moll.

Vedle kvalitní hudby se můžete stejně jako v předchozích letech těšit na skvělá vína sommeliera Víta Poppa, kávu firmy Doubleshot i drobné benefiční občerstvení od michelinského kuchaře Romana Pauluse a Clarion Congress Hotel Prague. Výtěžek z koncertu, nad nímž přijal záštitu senátor Pavel Fischer, náměstkyně primátora hl. m. Prahy Alexandra Udženija a starostka MČ Praha 1 Terezie Radoměřská, bude plně věnován na psychoterapeutickou pomoc pacientů s roztroušenou sklerózou při MS centru Všeobecné fakultní nemocnice na Praze 2.

Vstupenky v hodnotě 550 korun zakoupíte v předprodeji prostřednictvím sítě www.finitimi.cz nebo objednat na emailu polackova@nfimpuls.cz či telefonicky na čísle 777 742 583.

Členové pacientských sdružení Unie Roska a Sdružení mladých sklerotiků mohou uplatnit zvýhodněné vstupné 250 korun – slevový kód obdrží u svých organizací. Koupě vstupenky na koncert může být spojeno s darem ve prospěch pacientů s roztroušenou sklerózou, a to příspěvkem na transparentní účet 8888 999 000/2010 (VS: 130423) či prostřednictvím DMS zasláním SMS ve tvaru: DMSmezeraIMPULSmezera190 na číslo 87 777.Autor: Alo

Čarodějnický rej u sokolovny v Praze 15

Dnes v 10:36

Před Švehlovou sokolovnou se 30. dubna slétnou čarodějnice. Soutěže, sladké ceny, buřtíky a oheň, začíná se v 17 hodin.

Pražská lítačka letos již podvanácté

Dnes v 08:58

V pátek 26. dubna se koná  12. ročník závodu Pražská lítačka. Nově lze jako dopravní prostředek použít trolejbus nebo sdílené kolo. Registrace účastníků je od 15 hodin v Muzeu MHD ve Střešovicích, kde se také nachází cíl.

Praha 1: Den otevřených dveří Střediska sociálních služeb

Dnes v 07:36

Zájemci z řad seniorů a jejich rodin se mohou přijít podívat do Střediska sociálních služeb v pondělí 29. dubna.

Jarní koncert v kostele sv. Michaela Archanděla

Dnes v 07:25

Jarní koncert se koná 1. května v kostele sv. Michaela Archanděla. Vstupné je dobrovolné.

Sunny Swing – Adéla Zejfartová

Dnes v 06:40

Adéla Zejfartová vystoupí v KD Mlejn 25. dubna v 19:0 hodin.

Komentovaná vycházka: Vršovice plné umění i průmyslu

Včera v 19:54

Vydejte se na průzkum desáté městské části a objevujte ji hned několika způsoby. Praha 10 nabízí svým obyvatelům možnost objevovat a poznávat místní rozmanitosti a zajímavosti.

Jarní Karlínský street food festival

Včera ve 13:53

Jarní Karlínský street food festival se uskuteční v neděli 28. dubna na Karlínském náměstí. Těšit se můžete na více než 50 stánků s nabídkou té nejlepší moderní gastronomie. Ke skvělému jídlu a pití patří i parádní živá muzika a DJská vystoupení.

Návrhy designérů na Viadukt Karlín najdete na výstavě

Včera v 08:39

Výstava všech návrhů nové identity Viaduktu Karlín nabídne všech 78 návrhů od designérů a designérek.

Street food + Amerika na Smíchovské náplavce

Včera v 08:26

Projíst se Amerikou křížem krážem můžete 27. dubna na Smíchovské náplavce. Cesta povede od šťavnatých burgerů, hot dogu či corndogu, trhaného vepřového, přes mac´n´cheese, mexické tacos, empanadas, argentinské steaky až po pikantní kuřecí křídla.

Dny dobrovolnictví 2024

Včera v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Evakuace na kole a retro peleton

Včera v 07:03

Praha 13 zve na 18. ročník akce Evakuace na kole. Akce je určena pro širokou veřejnost. Každý účastník dostane mapu s vyznačenou trasou. Trať vede převážně rovinatým terénem.

Pietní akty připomenou válečné běsnění

22. dubna 2024 v 18:58

Praha 4 jako každoročně připravila několik akcí, které vzpomenou na válečné události. Pietní akt obětem 2. světové války proběhne ve čtvrtek 2. května od 10:30 hodin na Spořilově, pietní akt u pomníku zpravodajské brigády na Jezerce téhož dne od 14 hodin.

Další články
Nahoru