Dnes Neděle - jasno 10°C
Zítra Pondělí - skorojasno 11°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražská kultura

Hudba na Vyšehradě

Na vyšehradském Starém purkrabství startuje na konci března nová série koncertů, která pod názvem Hudba na Vyšehradě přivede do zdejšího komorního sálu každý měsíc jednoho špičkového interpreta či uskupení s osobitým repertoárem různých žánrů.

Jako první to bude 31. března vystoupení přední osobnosti české jazzové scény, klavíristy Milana Svobody, který v doprovodu smyčcového Virtuosi Kvartetu zahraje písně legendární skupiny Beatles ve vlastní úpravě.

Druhý koncert bude 21. dubna v rytmech písní dua Půljablkoň, tedy zpěvačky uhrančivého hlasu Marie Puttnerové a zpěváka a kytaristy Michala Němce ze známého folkového uskupení Jablkoň.

Na 12. května je pak přichystán koncert zpěvačky s temně sametovým hlasem Marty Kloučkové a fenomenálního jazzového kytaristy, několikanásobného držitele Ceny Anděl Davida Dorůžky s repertoárem sestaveným z vlastní autorské tvorby i jejich oblíbených písní převážně ze šedesátých let.

23. června vystoupí Tomáš Sýkora, skladatel, aranžér a pianista se svým sólo piano projektem. Sólový klavírní recitál pojímá všechny Sýkorovy hlavní inspirační zdroje – vážnou hudbu, jazz, elektroniku a improvizaci.

Koncerty budou pokračovat i v letních a podzimních měsících a začínají vždy v 19 hodin. Program s podrobnějšími informacemi naleznete na vyšehradských webových stránkách www.praha-vysehrad.cz, kde je i možné zakoupit vstupenky.
hudba-na-vysehrade-2022


Autor: Alo

Koncert tradiční romské hudby

Včera v 06:26

Vrcholem festivalu Khamoro je série tří koncertů tradiční romské hudby. Během toho druhého se v holešovické La Fabrice představí hudební tělesa, které spojuje jedna charakteristika: na evropské scéně působí už nějaký ten pátek a jde o úspěšná zavedená jména.

Knihex 13: Setkání malých nakladatelů a čtenářů

26. května 2023 v 07:45

Letošní Knihex se uskuteční v sobotu 10. června od 10 do 20 hodin v Kasárnách Karlín. Představí malá a menší nakladatelství a jejich produkci. 

Divadlo, taneční večery a program pro děti nabízí Letní scéna Harfa

26. května 2023 v 06:38

V pondělí 5. června odstartuje Letní scéna Harfa dvanáctou sezónu divadelní přehlídky, zakončí ji poslední prázdninový den. Unikátní střešní prostor Teras Harfa s divadelní scénou pod širým nebem nabízí divákům v letních měsících netradiční kulturní zážitek. V rámci prázdninových měsíců odehraje...

Tanec Praha uvede premiéru projektu Invisible Traces Yany Reutové

25. května 2023 v 09:42

Yana Reutova, choreografka, tanečnice a lektorka tance z Čornomorsku žije v Praze již druhým rokem. U Oděsy měla vlastní taneční studio a spoustu profesních aktivit. Kvůli válce musela všechno opustit. Teď intenzivně spolupracuje s českými umělci a stává se součástí místní umělecké...

Letní kino na zahradě Klubovny

24. května 2023 v 07:41

Jedním z finančně podporovaných projektů radnice Prahy 6 je promítání letního kina. V Klubovně dnes můžete vidět film Falcon Lake. Začíná se ve 20:45 hodin, vstup 100 korun.

Prohlídku Čapkovy vily začne v Praze 10 kulturní léto

24. května 2023 v 07:32

Následující dny budou v Praze 10 patřit kultuře. Dnes a zítra se uskuteční divadelní prohlídky Čapkovy vily a 8. června odstartuje třítýdenní Letní scéna Prahy 10, na které se představí všechny místní divadelní soubory.

Výsledky soutěže FILMOVÉ NADACE a Cena prezidenta MFF Karlovy Vary pro Danielu Kolářovou

23. května 2023 v 07:22

O podporu se v aktuálním kole scenáristické soutěže FILMOVÉ NADACE ucházelo celkem 111 scénářů od 119 žadatelů. Autoři se v soutěži tematicky zaměřili na dramata všeho druhu (19) společně s komediemi (19). Následovaly pohádky, rodinné filmy, sci-fi a fantasy (12) a thrillery a detektivky (9)....

Praha 1: Zvukomalebnost v kostele sv. Haštala

22. května 2023 v 19:17

Májový koncert Zvukomalebnost se koná v pondělí 29. května od 18 hodin v kostele sv. Haštala. Vstupné je dobrovolné.

Česko-španělské dialogy Zemlinského kvarteta s klavírním virtuosem Ferrandizem

22. května 2023 ve 12:39

Ve středu 31. května v 19:30 hodin proběhne v ústřední Městské knihovně druhý koncert letošní série 4plus, kterou pořádá Zemlinského kvarteto.

Další články
Nahoru