dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Hrzánský palác se na den otevře veřejnosti
Gobelínový sál Hrzánského paláce. Foto: archiv Vláda ČR

Hrzánský palác se na den otevře veřejnosti

Při příležitosti Dne vítězství 8. května bude v pondělí veřejnosti zpřístupněn Hrzánský palác na Hradčanech. Brány historické památky se otevřou od 10 do 17 hodin. 

Zájemci se mohou těšit nejen na komentovanou prohlídku interiérů paláce, ale také na dlouhodobé expozice Symboly republiky a Můj stát. Návštěvníci si budou moci také vychutnat jedinečnou vyhlídku z terasy.

Tu obdivoval i nejvýznamnější nájemník paláce – Tomáš Garrigue Masaryk, který v paláci žil v letech 1894 až 1896. V letech 1949 až 1954 byl celý objekt radikálně upraven pro reprezentační účely ministerstva informací a osvěty, později předsednictva vlády. Přestavba odstranila celý dvorní trakt a v patře vznikly velké sály

Hrzánský palác je součástí řadové zástavby na jižní straně Loretánské ulice při hraně hradčanského ostrohu. Přesná data stavby ani architekt nejsou známi. Objekt stojí na místě původně gotického domu, který ve 14. století patřil svatovítské kapitule.

Hrzánský palác na Hradčanech

Prohlídky reprezentativních sálů a místností jedné z nejstarších staveb na pražských Hradčanech budou probíhat v organizovaných skupinách, kdy prohlídka potrvá přibližně 40 minut. Vstup je zdarma.


Další články
Nahoru