dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Hrzánský palác na Hradčanech otevře dveře. Po pěti letech a na jeden den
Hrzánský palác. Foto: VikVik / Wikimedia Commons

Hrzánský palác na Hradčanech otevře dveře. Po pěti letech a na jeden den

Po pěti letech bude mít veřejnost možnost podívat se do Hrzánského paláce na Hradčanech. Den otevřených dveří se koná 17. listopadu při příležitost 25. výročí sametové revoluce.

Historický palác si mohli zájemci naposledy prohlédnout v roce 2009. Zájemci se mohou těšit na prohlídku interiérů paláce doprovázenou odborným výkladem průvodců, a také na prohlídku dlouhodobé expozice výstavy Symboly republiky a výstavu Můj stát, kterou především pro školní skupiny otevřel Úřad vlády u příležitosti Dne české státnosti.

Hrzánský palác na Hradčanech

Hrzánský palác je součástí řadové zástavby na jižní straně Loretánské ulice při hraně hradčanského ostrohu. Přesná data stavby ani architekt nejsou známi. Objekt stojí na místě původně gotického domu, který ve 14. století patřil svatovítské kapitule.

V letech 1949 až 1954 byl celý objekt radikálně upraven pro reprezentační účely ministerstva informací a osvěty, později předsednictva vlády. Přestavba odstranila celý dvorní trakt a v patře vznikly velké sály. V současné době slouží objekt k reprezentačním účelům předsedy vlády České republiky.

Den otevřených dveří Hrzánského paláce

17. listopadu
10 až 16 hodin
Hrzánský palác, Loretánská 177/9, Praha 1


Další články
Nahoru