Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Hrušínského rýpnutí vybudilo poslance k posměšné poznámce. Pak se za ni omluvil, ale další útok si neodpustil
Poslanec Patrik Nacher je od roku 2014 pražským zastupitelem. Foto: Jan Puci

Hrušínského rýpnutí vybudilo poslance k posměšné poznámce. Pak se za ni omluvil, ale další útok si neodpustil

S blížícími se volbami jsou kandidáti velmi aktivní na sociálních sítích, kde však musí počítat s tím, že komentující, kteří nejsou zrovna naladěni na stejnou vlnu, si s nimi občas neberou servítky. Pak už je to jen o tom, do jaké míry politici negativní reakce unesou.

Poslanec a v probíhající kampani jednička na pražské kandidátce vládního hnutí ANO Patrik Nacher sype na svůj facebookový profil jeden příspěvek za druhým.
V uplynulých dnech sdílel článek Reflexu, ve kterém se přiznal, že ODS je mu názorově blízká a že si s touto stranou dokáže představit povolební spolupráci.

Komentářem s nejvíce „lajky“ pod tímto postem se stala poznámka principála pražského soukromého Divadla na Jezerce a herce Jana Hrušínského. „Pan Nacher a hnutí ANO mají blízko k ODS? Aha. A já pořád, proč už osm let vládnou s podporou komunistů a SPD s ČSSD…,“ napsal.

To poslance Nachera vybudilo k stručné a poměrně „jedovaté“ poznámce. „Promluvil odborník na dotace,“ reagoval. Aniž by upřesnil, jak to myslel, pravděpodobně narážel na to, že Hrušínský v minulosti opakovaně kritizoval systém rozdělování dotací pro divadla, kdy podle něj stát a města podporují jen úzký segment kultury a zvýhodňují určité subjekty před ostatními.

Hrušínský si to nenechal líbit a na svém profilu si postěžoval, že ho Nacher rád kritizuje. „Protože nemá žádné argumenty, vytahuje nejčastěji Antichartu nebo dotace. Škoda, že je nedostávám, pro divadlo bych je potřeboval, zvláště potom, co nám ho na rok a půl zavřeli bez náhrady za zmařené tržby,“ uvedl.

Nutno podotknout, že se Nacher následně Hrušínskému omluvil. „Omlouvám se za předchozí odpověď, byla zbytečná pod vlivem emocí, protože vím, jak se po minulých volbách vyjednávalo a vím, co konzistentně tlačím. Replika na Vaše dotace má zaznít, až si k tomu najdu data, takže se polepším,“ napsal.

Neodpustil si však poznámku: „Na druhou stranu se podívejte k sobě na profil na vlákno pod vaším textem – samé nadávky, agrese, vulgarity, urážky na moji výšku. Super úroveň. To je ta změna, po které voláte?“ „Další zbytečný výpad, ale ok,“ reagoval na omluvu Hrušínský.


Autor: Karel Netolický

Nacher zveřejnil další video, hovoří o exekucích, insolvencích i ochraně spotřebitele

23. září 2021 v 09:52

Pražský zastupitel a poslanec Patrik Nacher vede kandidátku ANO v metropoli pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny. V rámci kampaně se rozhodl natáčet a na YouTube publikovat krátká videa, ve kterých popisuje, co se v uplynulých letech i jeho přičiněním podařilo prosadit v Parlamentu a co by...

Vedení Prahy 5 vyjádřilo podporu Praze 9, která se domáhá zrušení ministerských opatření

27. dubna 2021 ve 22:36

Radní Prahy 5 včera na návrh starostky Renáty Zajíčkové (ODS) deklarovali podporu Praze 9. Ta se u Nejvyššího správního soudu domáhá zrušení ministerských opatření, která stále drží velkou část dětí mimo školy.  

Kalousek: Panický úprk před únikem informace o vlastní odpovědnosti

18. dubna 2021 v 19:55

Co by se stalo, kdyby česká opatření proti Ruské federaci byla oznámena v pondělí a tentýž den proběhlo jednání s bezpečnostními výbory obou komor, společná tiskovka a zveřejnění zprávy BIS? Nic. Tak by vypadal koordinovaný postup státu, jehož představitelé mají čisté svědomí. Takhle se zdá, že...

Další články
Nahoru