Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - polojasno -1°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Hrušínského rýpnutí vybudilo poslance k posměšné poznámce. Pak se za ni omluvil, ale další útok si neodpustil
Poslanec Patrik Nacher je od roku 2014 pražským zastupitelem. Foto: Jan Puci

Hrušínského rýpnutí vybudilo poslance k posměšné poznámce. Pak se za ni omluvil, ale další útok si neodpustil

S blížícími se volbami jsou kandidáti velmi aktivní na sociálních sítích, kde však musí počítat s tím, že komentující, kteří nejsou zrovna naladěni na stejnou vlnu, si s nimi občas neberou servítky. Pak už je to jen o tom, do jaké míry politici negativní reakce unesou.

Poslanec a v probíhající kampani jednička na pražské kandidátce vládního hnutí ANO Patrik Nacher sype na svůj facebookový profil jeden příspěvek za druhým.
V uplynulých dnech sdílel článek Reflexu, ve kterém se přiznal, že ODS je mu názorově blízká a že si s touto stranou dokáže představit povolební spolupráci.

Komentářem s nejvíce „lajky“ pod tímto postem se stala poznámka principála pražského soukromého Divadla na Jezerce a herce Jana Hrušínského. „Pan Nacher a hnutí ANO mají blízko k ODS? Aha. A já pořád, proč už osm let vládnou s podporou komunistů a SPD s ČSSD…,“ napsal.

To poslance Nachera vybudilo k stručné a poměrně „jedovaté“ poznámce. „Promluvil odborník na dotace,“ reagoval. Aniž by upřesnil, jak to myslel, pravděpodobně narážel na to, že Hrušínský v minulosti opakovaně kritizoval systém rozdělování dotací pro divadla, kdy podle něj stát a města podporují jen úzký segment kultury a zvýhodňují určité subjekty před ostatními.

Hrušínský si to nenechal líbit a na svém profilu si postěžoval, že ho Nacher rád kritizuje. „Protože nemá žádné argumenty, vytahuje nejčastěji Antichartu nebo dotace. Škoda, že je nedostávám, pro divadlo bych je potřeboval, zvláště potom, co nám ho na rok a půl zavřeli bez náhrady za zmařené tržby,“ uvedl.

Nutno podotknout, že se Nacher následně Hrušínskému omluvil. „Omlouvám se za předchozí odpověď, byla zbytečná pod vlivem emocí, protože vím, jak se po minulých volbách vyjednávalo a vím, co konzistentně tlačím. Replika na Vaše dotace má zaznít, až si k tomu najdu data, takže se polepším,“ napsal.

Neodpustil si však poznámku: „Na druhou stranu se podívejte k sobě na profil na vlákno pod vaším textem – samé nadávky, agrese, vulgarity, urážky na moji výšku. Super úroveň. To je ta změna, po které voláte?“ „Další zbytečný výpad, ale ok,“ reagoval na omluvu Hrušínský.


Autor: Karel Netolický

Portlík: Jiránkovu vilu se společně podařilo zachránit

23. ledna 2023 v 07:05

Záchrana Jiránkovy vily je jedním z těch příkladů, kdy se víra vyplácí. Navzdory vydanému demoličnímu výměru se nakonec podařilo dohodnout s investorem a zachránit podstatnou část kulturního dědictví. 

Praha 11 chce pro mateřské a základní školy navýšit finance na běžný provoz

12. ledna 2023 ve 21:38

Členové vedení Prahy 11 – starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková, místostarostka Ivana Hovorková (obě Hnutí pro Prahu 11) a radní pro školství Michal Veselský (Praha 11 Sobě) – se v uplynulých dnech setkali s řediteli mateřských a základních škol a vedoucími a dalšími pracovníky ekonomického a...

Vrecionová: Schůzka Babiše s Macronem je nepřijatelným zasahováním do voleb

10. ledna 2023 v 11:07

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš se tři dny před konáním prezidentských voleb schází s francouzským prezidentem Macronem. Podle europoslankyně Veroniky Vrecionové (ODS) se jedná o nepřijatelné zasahování do voleb v Česku.

Zajímá vás budoucnost pozemku na Sokolovské 284?

24. listopadu 2022 v 18:28

Poslední dobou se množí dotazy na demolici bývalého objektu firmy Julius Meinl mezi ul. U Skládky a K Moravině a logicky se zajímáte, co se na tomto pozemku bude dít dál.

Hřib: Vládnout slušně, ale jen někdy?

6. října 2022 ve 20:25

Pražské SPOLU bezpodmínečně trvá na dosazení trestně stíhaného politika do Rady hlavního města. Pan Petr Fiala přitom dříve psal: „Trestně stíhaná osoba nebude členem vlády a taková osoba nesmí ani zastávat politickou pozici ve státní správě." Takže vládnout slušně, ale...

Černochová: Tichomir Mirkovič byl legendou a vzácným člověkem

15. dubna 2022 v 06:23

Když ve čtvrtek ve věku 93 let zemřel ve vinohradské nemocnici válečný veterán z druhé světové války Tichomír Mirkovič, na sociálních sítích na něj zavzpomínala ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Portlík: Jedno nové místo stojí dvě stě tisíc korun

28. února 2022 v 08:13

Od začátku letoška jsem dostal několik dotazů, kolik se nám za poslední dva roky podařilo na Praze 9 odtáhnout autovraků. Zóny to v mnohém usnadnily, takže nakonec to bylo od roku 2019 celkem 208 vozidel.

Portlík: Praha 9 plánuje vyčlenit část obecních bytů pro ukrajinské uprchlíky

27. února 2022 v 19:40

Vzhledem k četným dotazům ohledně Devítkové pomoci Ukrajině uvádím, že s kolegy plánujeme vyčlenit část obecních bytů pro rodiny ukrajinských uprchlíků a zajistit dětem místa v mateřských a základních. Pokud to bude jen trochu možné, budeme zajišťovat také...

Lepš: Bidenovo uřeknutí odkrylo karty a možná dodalo Putinovi kuráž pro útok

22. února 2022 v 16:15

Putin bohužel zopakoval svůj již vyzkoušený scénář z Gruzie (2008) a Krymu (2014) a vojensky napadl východ Ukrajiny.

Praha 6: Dnes se ve školách testovalo i rozdávalo vysvědčení

31. ledna 2022 ve 13:05

Po dnešním testování je ve školkách a školách šesté městské části 338 pozitivních žáků. 307 v ZŠ a 31 v MŠ. V případě ZŠ jde o množství žáků včetně dnešního antigenního testování. Počet se ještě může zítra změnit na základě testů PCR. V porovnání s minulými týdny již čísla významně...

Prokop: Zavrhování ANO v Praze dlouho před volbami? My se budeme rozhodovat až podle programu

28. ledna 2022 v 16:28

Baví mě všechna ta silná prohlášení denně v mediích, s kým kdo půjde nebo nepůjde po komunálních volbách do koalice. Taky se mě na to novináři ptají. Víte, my v hnutí ANO se budeme rozhodovat hlavně podle programu.

Zajíčková: Není možné, aby tu někteří doktoři svou praxí podporovali kšeftování s předpisy

20. ledna 2022 v 09:34

„Boj proti drogám ve veřejném prostoru Pětky pokračuje. Jako členka Výboru pro zdravotnictví připravuji řadu kroků souvisejících se zamezením zneužívání substituční léčby drogově závislých,“ napsala na svůj facebookový profil starostka Prahy 5 a poslankyně Renáta...

Další články
Nahoru