Dnes Neděle - zatazeno 24°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 15°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hrušínského rýpnutí vybudilo poslance k posměšné poznámce. Pak se za ni omluvil, ale další útok si neodpustil
Poslanec Patrik Nacher je od roku 2014 pražským zastupitelem. Foto: Jan Puci

Hrušínského rýpnutí vybudilo poslance k posměšné poznámce. Pak se za ni omluvil, ale další útok si neodpustil

S blížícími se volbami jsou kandidáti velmi aktivní na sociálních sítích, kde však musí počítat s tím, že komentující, kteří nejsou zrovna naladěni na stejnou vlnu, si s nimi občas neberou servítky. Pak už je to jen o tom, do jaké míry politici negativní reakce unesou.

Poslanec a v probíhající kampani jednička na pražské kandidátce vládního hnutí ANO Patrik Nacher sype na svůj facebookový profil jeden příspěvek za druhým.
V uplynulých dnech sdílel článek Reflexu, ve kterém se přiznal, že ODS je mu názorově blízká a že si s touto stranou dokáže představit povolební spolupráci.

Komentářem s nejvíce „lajky“ pod tímto postem se stala poznámka principála pražského soukromého Divadla na Jezerce a herce Jana Hrušínského. „Pan Nacher a hnutí ANO mají blízko k ODS? Aha. A já pořád, proč už osm let vládnou s podporou komunistů a SPD s ČSSD…,“ napsal.

To poslance Nachera vybudilo k stručné a poměrně „jedovaté“ poznámce. „Promluvil odborník na dotace,“ reagoval. Aniž by upřesnil, jak to myslel, pravděpodobně narážel na to, že Hrušínský v minulosti opakovaně kritizoval systém rozdělování dotací pro divadla, kdy podle něj stát a města podporují jen úzký segment kultury a zvýhodňují určité subjekty před ostatními.

Hrušínský si to nenechal líbit a na svém profilu si postěžoval, že ho Nacher rád kritizuje. „Protože nemá žádné argumenty, vytahuje nejčastěji Antichartu nebo dotace. Škoda, že je nedostávám, pro divadlo bych je potřeboval, zvláště potom, co nám ho na rok a půl zavřeli bez náhrady za zmařené tržby,“ uvedl.

Nutno podotknout, že se Nacher následně Hrušínskému omluvil. „Omlouvám se za předchozí odpověď, byla zbytečná pod vlivem emocí, protože vím, jak se po minulých volbách vyjednávalo a vím, co konzistentně tlačím. Replika na Vaše dotace má zaznít, až si k tomu najdu data, takže se polepším,“ napsal.

Neodpustil si však poznámku: „Na druhou stranu se podívejte k sobě na profil na vlákno pod vaším textem – samé nadávky, agrese, vulgarity, urážky na moji výšku. Super úroveň. To je ta změna, po které voláte?“ „Další zbytečný výpad, ale ok,“ reagoval na omluvu Hrušínský.


Autor: Karel Netolický

Udženija: Pěstounka Hana Martinková Bojková o své zkušenosti a motivaci

12. dubna 2024 v 07:33

Radost z každodenních maličkostí vyváží všechny starosti. Tak o pěstounství mluví pěstounka Hana Martinková Bojková, která se s námi dělí nejen o své zkušenosti, ale také motivaci.

V pracovišti mateřinky Nad Vodovodem se otevřela logopedická učebna

10. dubna 2024 ve 20:35

Mateřská škola Hřibská, kterou zřizuje Praha 10, se specializuje na podporu čtenářských a matematických dovedností u dětí ohrožených školním neúspěchem.

Praha 10 spustila anketu spokojenosti s úřadem městské části

7. dubna 2024 v 11:19

Průzkum spokojeni se službami Úřadu MČ Praha 10 bude probíhat během celého dubna. Cílem ankety je získat informace o kvalitě poskytovaných služeb a o možnostech jejich dalšího zlepšení, uvedla městská část na sociálních sítích.

Na Trojském mostě byla provedena kontrola svítivosti

6. dubna 2024 v 08:37

Trojský most, který byl dokončen a otevřen před deseti lety, má celkem 674 svítidel. Osvětlují mostní oblouk, vozovku, zábradlí i žebra pod mostem. Městská společnost Technologie hlavního města Prahy, která se o svítidla stará, provedla v uplynulých dnech kontrolu jejich svítivosti. Dělá to...

Praha 1 přispěje školám na výjezdy do zahraničí

31. března 2024 v 11:28

Vedení první městské části před Velikonoci schválilo finanční podporu pro dvě základní školy, jejichž žáci letos vyjedou do partnerských zahraničních měst Prahy 1. Na sociálních sítích o tom informoval 1. místostarosta David Bodeček (nez./klub Piráti a občané...

Rok 2024 bude v Praze 10 patřit Pláničkovi

23. března 2024 ve 21:30

Po čapkovských tematických letech nás tak čeká rok věnovaný sportovní legendě, která dovedla Čechoslováky téměř až na fotbalový Olymp. František Plánička byl jedním z nejlepších brankářů své éry i vzorem fair-play. Letos navíc uplyne 120 let od jeho narození.  

Udženija: Startujeme unikátní síť duševního zdraví v Praze

21. března 2024 v 08:35

Počty těch, kteří potřebují odbornou pomoc rostou, ale míst a ambulancí, kam si můžete přijít pro pomoc naopak ubývá. Slíbila jsem, že s tím něco udělám a svoje slovo plním.  

O budoucím využití Ostrčilova náměstí diskutovali obyvatelé

15. března 2024 v 07:28

V úterý proběhlo v nuselském údolí veřejné setkání s občany, kde Jan Korseska, starosta Prahy 2 společně s radním pro dopravu Tomášem Halvou, radním Prahy 2 a místostarostou pro životní prostředí Janem Recmanem, probrali s místními občany budoucí využití Ostrčilova náměstí, ze kterého vzešlo mnoho...

Starosta Prahy 9 Portlík ke schválenému rozpočtu na rok 2024

7. března 2024 ve 12:14

Trošku jsem se teď sociálním sítím nevěnoval, ale jedno by nemělo zapadnout, a to je schválení rozpočtu Prahy 9 na rok 2024 a některé navazující tisky.

Praha 6: Starosta OPEN

27. února 2024 v 07:47

Starosta Prahy 6 Jakub Stárek zve na neformální povídání, kde nic není tabu. Setkání se koná 29. února od 9 hodin v Café Záhorský.

Úřad Prahy 2 nabízí volnou pracovní pozici

25. února 2024 v 10:30

Radnice Prahy 2 nabízí volné pracovní místo. Informovala o tom na sociálních sítích.

Radoměřská: Představíme harmonogram kroků pro odstranění slumu

23. února 2024 v 16:38

Praha 1 v pondělí vyzvala protivládního aktivistu Ondřeje Thora, který od loňského května táboří na prostranství před Úřadem vlády, aby z místa odstranil svoje přístřešky. Thor na to má pět dnů od převzetí výzvy, může se ještě odvolat k pražskému magistrátu. Aktivista to odmítá. Pokud budou jeho...

Stavební práce u stanice metra Černý Most mohou rušit noční klid

14. února 2024 v 15:12

S ohledem na povahu nadcházejících prací při výstavbě polyfunkčního domu u stanice metra Černý Most je velmi pravděpodobné, že během následujících dnů dvakrát – ze soboty 17. na neděli 18. února a ze středy 21. na čtvrtek 22. února, přesáhnou do doby...

Další články
Nahoru