dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
Letní PrahaVíkendové tipy

Hrrr na ně! Husité na Vítkově odrazí přesilu křižáků

Vrch Vítkov zažije v sobotu 11. července rekonstrukci bitvy, při které 14. července 1420 odrazila hrstka husitských bojovníků přesilu rakouských a míšeňských křižáků.

Podle starostky Vladislavy Hujové, která oficiálně akci zahájí na vrchu Vítkov ve 12:50 hodin, připomene nejen známou bitvu, ale též státní svátek mistra Jana Husa.

Na vrchu Vítkov se uskuteční středověká slavnost v duchu odkazu husitských tradic. Opět budou mít návštěvníci možnost zhlédnout hrdinnou obranu husitské posádky, která přes značnou přesilu protivníka udrží své pozice. Bitvy se zúčastní na sto válečníků v dobových kostýmech, na návštěvníky čekají rytířská klání, kejklířská vystoupení, šermířské souboje, potulní minesengři, kteří předvedou historické písně na autentické hudební nástroje nebo dobová módní přehlídka.

Pro děti budou připraveny různé dobové hry a soutěže, loutkové divadlo, střílení z luku a kuše nebo hod na cíl.

Pozornost si zaslouží stánky s řemesly. Své umění předvedou hrnčíři, řezbáři, kováři, brusiči nožů nebo svíčkaři.

Pravé kvasnicové pivo, frgále, trdelníky nebo tradiční medovina spolu s dobovou kuchyní tu nebudou chybět.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru