Dnes Čtvrtek - polojasno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Hroznýš a krajta v centru Prahy. Nelegální produkce s hady cílí na turisty
Bedna na kolečkách ukrývala hady. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Hroznýš a krajta v centru Prahy. Nelegální produkce s hady cílí na turisty

Na začátku července byly vyslány hlídky strážníků ke dvěma případům, kdy mělo docházet v centru Prahy k veřejné produkci s exotickými zvířaty, konkrétně hady. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. I když jsou tyto předváděčky cílící na turisty nelegální, jsou hlavně v turistické sezonně na denním pořádku. 

„Cizinci za peníze nabízeli turistům možnost vyfotit se s jejich svěřenci. Jedna hlídka vyrazila do Karlovy ulice, druhá do Celetné,“ sdělila Seifertová. V Karlově ulici nebyl 41letý muž schopný hlídce předložit potřebné dokumenty. Navíc strážníci vyhodnotili, že nutí zvíře k výkonům, které překračují jeho schopnosti. Proto mu krajtu královskou odejmuli.

Do Celetné ulice přivolali strážníky ke spolupráci pracovníci magistrátu, aby odejmuli 39letému muži krajtu tmavou a hroznýše královského. Jakmile dotyčný zjistili, že na místo jedou strážníci, dal se i s bednou na kolečkách, ve které měl hady, na útěk.

„Hlídka ho našla v Týnské ulici. Ani on nebyl schopný předložit potřebná povolení, navíc s plazy neodborně manipuloval a zvířata byla bez vody. Jeho překotný útěk, kdy běžel, co mu konstrukční vlastnosti po domácku vyrobeného rudlíku dovolily, byl pro zvířata velmi stresující. I tyto plazy strážníci odejmuli,“ popsala Seifertová.  

Obdobný případ se stal minulý týden. Hlídka strážníků jela do Husovy ulice prověřit veřejnou produkci s exotickým zvířetem. Třiatřicetiletý cizinec nabízel turistům za poplatek focení s krajtou královskou. Hlídce řekl, že žádná povolení nemá, prý netušil, že je potřebuje. 

Na základě stanovisek Městské a Státní veterinární správy a České inspekce životního prostředí, a s přihlédnutím k vysokým teplotám, absenci vody a plátěné tašce na zip, kam zvíře odkládal, se strážníci rozhodli, že mu zvíře odejmou. Nezraněné zvíře si do péče převzala Záchranná stanice pro divoká a exotická zvířata. Přestupky se bude zabývat správní orgán.

Už řadu let lze v centru metropole narazit i na podnikavce, kteří nabízí zájemcům focení s obarvenými opeřenci, nejčastěji s holuby. Samozřejmě za úplatu. „Mohu potvrdit, že strážníci městské policie danou formu jednání opakovaně řeší,“ potvrdila již dříve serveru Pražský patriot mluvčí Seifertová. 

Při kontrolách se řeší hned několik přestupků. Porušování tržního řádu, produkce se zvířaty bez oznámení, používání komunikace bez povolení a se zdaněním výdělku to asi také nebude žhavé. Účtenky se zásadně nevydávají.


Autor: Karel Netolický

Na Ostrově Štvanice zemřel před hudebním klubem muž

10. září 2023 ve 21:44

Před klubem na Ostrově Štvanice u Hlávkova mostu zemřel po fyzickém napadení muž. Podle informací pražské policie, která případ vyšetřuje, úmrtí podle policistů nepředcházela potyčka vícero osob. Zároveň nesdělili, před jakým klubem k napadení došlo. V prostorách, které v minulosti byly součástí...

Hasiči zasahovali na Novém Městě

27. srpna 2023 v 10:03

V pátek 25. srpna ve 21:26 vyjely jednotky pražských hasičů do ulice Biskupský dvůr na Novém Městě k požáru klimatizace.

Další články
Nahoru