Dnes Neděle - zatazeno 24°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hroznýš a krajta v centru Prahy. Nelegální produkce s hady cílí na turisty
Bedna na kolečkách ukrývala hady. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Hroznýš a krajta v centru Prahy. Nelegální produkce s hady cílí na turisty

Na začátku července byly vyslány hlídky strážníků ke dvěma případům, kdy mělo docházet v centru Prahy k veřejné produkci s exotickými zvířaty, konkrétně hady. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. I když jsou tyto předváděčky cílící na turisty nelegální, jsou hlavně v turistické sezonně na denním pořádku. 

„Cizinci za peníze nabízeli turistům možnost vyfotit se s jejich svěřenci. Jedna hlídka vyrazila do Karlovy ulice, druhá do Celetné,“ sdělila Seifertová. V Karlově ulici nebyl 41letý muž schopný hlídce předložit potřebné dokumenty. Navíc strážníci vyhodnotili, že nutí zvíře k výkonům, které překračují jeho schopnosti. Proto mu krajtu královskou odejmuli.

Do Celetné ulice přivolali strážníky ke spolupráci pracovníci magistrátu, aby odejmuli 39letému muži krajtu tmavou a hroznýše královského. Jakmile dotyčný zjistili, že na místo jedou strážníci, dal se i s bednou na kolečkách, ve které měl hady, na útěk.

„Hlídka ho našla v Týnské ulici. Ani on nebyl schopný předložit potřebná povolení, navíc s plazy neodborně manipuloval a zvířata byla bez vody. Jeho překotný útěk, kdy běžel, co mu konstrukční vlastnosti po domácku vyrobeného rudlíku dovolily, byl pro zvířata velmi stresující. I tyto plazy strážníci odejmuli,“ popsala Seifertová.  

Obdobný případ se stal minulý týden. Hlídka strážníků jela do Husovy ulice prověřit veřejnou produkci s exotickým zvířetem. Třiatřicetiletý cizinec nabízel turistům za poplatek focení s krajtou královskou. Hlídce řekl, že žádná povolení nemá, prý netušil, že je potřebuje. 

Na základě stanovisek Městské a Státní veterinární správy a České inspekce životního prostředí, a s přihlédnutím k vysokým teplotám, absenci vody a plátěné tašce na zip, kam zvíře odkládal, se strážníci rozhodli, že mu zvíře odejmou. Nezraněné zvíře si do péče převzala Záchranná stanice pro divoká a exotická zvířata. Přestupky se bude zabývat správní orgán.

Už řadu let lze v centru metropole narazit i na podnikavce, kteří nabízí zájemcům focení s obarvenými opeřenci, nejčastěji s holuby. Samozřejmě za úplatu. „Mohu potvrdit, že strážníci městské policie danou formu jednání opakovaně řeší,“ potvrdila již dříve serveru Pražský patriot mluvčí Seifertová. 

Při kontrolách se řeší hned několik přestupků. Porušování tržního řádu, produkce se zvířaty bez oznámení, používání komunikace bez povolení a se zdaněním výdělku to asi také nebude žhavé. Účtenky se zásadně nevydávají.


Autor: Karel Netolický

Mladík měl halucinace, podle kamaráda užil LSD

9. dubna 2024 ve 14:46

Službu bez opilých nebo zdrogovaných lidí by strážníci sloužící v centru hlavního města hledali v paměti dlouho. Tentokrát šlo o 23letého mladíka po požití LSD.

Záměnu pacientek na Bulovce vyšetřuje policie jako ublížení na zdraví

29. března 2024 v 19:07

Záměnu pacientek ve Fakultní nemocnici Bulovka (FNB), kvůli které jedna z nich potratila, kriminalisté vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Na sociální síti X to v pátek uvedla policie. Oznámila také, že ji dnes kontaktoval právní zástupce jedné z pacientek. Zdravotníci...

Bezdomovci u stanice metra Luka

21. března 2024 v 11:53

Závadové osoby z celé republiky, omezené kompetence a personální limity strážníků. Tentokrát u metra Luka.

Policisté zadrželi fanoušky AC Milan

14. března 2024 ve 21:51

Pražští policisté během čtvrtečního pochodu fanoušků fotbalového týmu AC Milán ze stanice metra Želivského na stadion Slavie ve Vršovicích zadrželi čtyři příznivce italského velkoklubu. Podezírají je ze spáchání přestupku – tři za použití pyrotechniky, čtvrtého muže kvůli hrubému jednání, kterého...

Surovec bezdůvodně napadl a zranil fotbalového fanouška čekajícího na tramvaj

12. března 2024 ve 13:29

Kriminalisté požádali v úterý 12. března veřejnost o pomoc při ztotožnění muže, který napadl na tramvajové zastávce jednadvacetiletého mladíka s fotbalovou šálou kolem krku. Při útoku ho zranil. Informovala o tom mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Další články
Nahoru