Dnes Pátek - zatazeno 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 11°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Hrozby velkoměsta aneb Jaké nástrahy hrozí vašemu vozu a jak jim předcházet?
DopravaKomerční sdělení
Ilustrační foto: Pexels

Hrozby velkoměsta aneb Jaké nástrahy hrozí vašemu vozu a jak jim předcházet?

Máte vlastní auto a žijete či cestujete s ním po velkých městech, ať v Praze či v zahraničí? Asi jste si všimli, že automobily to mají v těchto městech o něco těžší. Jaké zde číhají nástrahy a jak se s nimi vypořádat?

Vandalové a neobratní řidiči na parkovištích

Velká města jsou plná aut. A řídí je jak velmi zkušení řidiči, tak ti, kteří si za volantem nejsou úplně jistí. Dalším rizikem je četná populace sociálně slabších obyvatel, kteří se na vašem autě mají chuť vyřádit. A to buď tím, že jej pouze poškodí, nebo dokonce vykradou.

Nejlepší obranou je parkování na privátních parkovištích. Zde obvykle parkují především majitelé dražších vozů. Jde o ohleduplné řidiče, kteří nemají důvod svůj nebo váš vůz poškodit, navíc jsou parkoviště hlídaná a monitorovaná.

Chcete-li mít ještě větší jistotu, parkujte ve vzdálenějších patrech od vjezdu a na místech dále od schodiště a výtahu, ta bývají volnější. Stoprocentní jistotu vám pak dá vlastní garáž.

Musíte-li parkovat venku, volte místa, kde se parkuje v řadě (podélně). Nikdo vám auto neotluče dveřmi. A volte místa v movitějších čtvrtích s dobrým pouličním osvětlením. Nejlépe ulice s veřejným kamerovým systémem

Nebezpečí během nepříznivého počasí 

Další problém může ve městě představovat nepřízeň počasí. Oproti menším městům či venkovu je zde mnohem více předmětů, které se mohou ve větru uvolnit – značky, střechy, stromy. I drobný letící předmět může na autě způsobit značnou škodu. Parkujte proto raději na volných prostranstvích, nebo pod pevnou střechou. Nemáte-li jinou možnost, nezapomeňte si sjednat havarijní pojištění, díky kterému vám pojišťovna proplatí náklady na opravu škod způsobených přírodními živly.

Pozor na dopravní špičku 

Velkoměsto, to jsou tisíce křižovatek, tramvaje, víceproudé silnice a nespočet složitých dopravních situací. Havárie tedy hrozí každou chvíli. Snažte se vyhnout dopravní špičce. A pokud nemáte jinou možnost, nestresujte se. Jeďte svým tempem a nechte si na vše dostatek času.

Zákazy vjezdu starším vozům

Zejména na západ od nás je stále běžnější regulovat vjezd starších vozů do center měst. Zjistěte si tedy všechny informace a případně se připravte na nutnost využít městskou hromadnou dopravu.

Drahé a striktně regulované parkování na ulici

Velká města se snaží omezit počet vozidel na svém území, proto stále zpřísňují pravidla parkování na ulici, zejména v centru města. Předem si proto zjistěte, jak systém v daném městě funguje a kolik vás bude parkování stát. A zda není lepší i z toho důvodu nechat automobil na okraji města a dále pokračovat městskou hromadnou dopravou či taxíkem.


Vyjíždějí sezonní vlaky a cyklobus

25. března 2023 v 06:29

V sobotu 25. března opět vyjedou po zimní přestávce víkendové rekreační vlaky Pražské integrované dopravy dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují hlavní město s turisticky atraktivními destinacemi ve středních Čechách i sousedních krajích. Stejně jako v loňském roce se i letos můžete...

Praha 4: Do konce roku se konají na Spořilově farmářské trhy, pozor na dopravu

22. března 2023 ve 12:25

Z důvodu konání farmářských trhů bude pravidelně uzavírána horní část Roztylského náměstí při ulicích Boční I a Boční II – pod ulicí Hlavní, na Spořilově každou sobotu až do 23. prosince.

Začíná rekonstrukce části Prosecké

20. března 2023 ve 12:03

V sobotu 25. března začne rekonstrukce Prosecké ulice v Praze v úseku od křižovatky Prosecká x Vysočanská až po křižovatku ulic Prosecká x Na Vyhlídce x Nad Krocínkou. 

Rekonstrukce ulice U Nemocnice na Karlově náměstí

19. března 2023 v 07:16

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve čtvrtek 23. března další etapu rekonstrukce obvodové komunikace Karlova náměstí v jeho jižní části v úseku mezi ulicí Vyšehradskou a U Nemocnice.  

Začne rekonstrukce části Podbělohorské ulice

17. března 2023 v 09:18

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 20. března rekonstrukci vozovky a chodníků v ulici Podbělohorská v Praze 5, v úseku od křižovatky s ulicí Pod stadiony, cca 180 m směrem k ulici Smrčinská.

Lávka nad Petržílkovou ulicí bude uzavřena

15. března 2023 ve 21:33

Od čtvrtka 16. března od 8 hodin proběhne uzavírka lávky nad Petržílkovou ulicí.

Omezení provozu na Vinohradské

15. března 2023 v 17:23

Od pátku 17. do pondělí 20. března bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 2 před křižovatkou s Legerovou.

Další články
Nahoru