Dnes Úterý - bourky 19°C
Zítra Středa - jasno 22°C
Úterý 17. 5. 2022
Svátek má Aneta
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Hrozby velkoměsta aneb Jaké nástrahy hrozí vašemu vozu a jak jim předcházet?
DopravaKomerční sdělení
Ilustrační foto: Pexels

Hrozby velkoměsta aneb Jaké nástrahy hrozí vašemu vozu a jak jim předcházet?

Máte vlastní auto a žijete či cestujete s ním po velkých městech, ať v Praze či v zahraničí? Asi jste si všimli, že automobily to mají v těchto městech o něco těžší. Jaké zde číhají nástrahy a jak se s nimi vypořádat?

Vandalové a neobratní řidiči na parkovištích

Velká města jsou plná aut. A řídí je jak velmi zkušení řidiči, tak ti, kteří si za volantem nejsou úplně jistí. Dalším rizikem je četná populace sociálně slabších obyvatel, kteří se na vašem autě mají chuť vyřádit. A to buď tím, že jej pouze poškodí, nebo dokonce vykradou.

Nejlepší obranou je parkování na privátních parkovištích. Zde obvykle parkují především majitelé dražších vozů. Jde o ohleduplné řidiče, kteří nemají důvod svůj nebo váš vůz poškodit, navíc jsou parkoviště hlídaná a monitorovaná.

Chcete-li mít ještě větší jistotu, parkujte ve vzdálenějších patrech od vjezdu a na místech dále od schodiště a výtahu, ta bývají volnější. Stoprocentní jistotu vám pak dá vlastní garáž.

Musíte-li parkovat venku, volte místa, kde se parkuje v řadě (podélně). Nikdo vám auto neotluče dveřmi. A volte místa v movitějších čtvrtích s dobrým pouličním osvětlením. Nejlépe ulice s veřejným kamerovým systémem

Nebezpečí během nepříznivého počasí 

Další problém může ve městě představovat nepřízeň počasí. Oproti menším městům či venkovu je zde mnohem více předmětů, které se mohou ve větru uvolnit – značky, střechy, stromy. I drobný letící předmět může na autě způsobit značnou škodu. Parkujte proto raději na volných prostranstvích, nebo pod pevnou střechou. Nemáte-li jinou možnost, nezapomeňte si sjednat havarijní pojištění, díky kterému vám pojišťovna proplatí náklady na opravu škod způsobených přírodními živly.

Pozor na dopravní špičku 

Velkoměsto, to jsou tisíce křižovatek, tramvaje, víceproudé silnice a nespočet složitých dopravních situací. Havárie tedy hrozí každou chvíli. Snažte se vyhnout dopravní špičce. A pokud nemáte jinou možnost, nestresujte se. Jeďte svým tempem a nechte si na vše dostatek času.

Zákazy vjezdu starším vozům

Zejména na západ od nás je stále běžnější regulovat vjezd starších vozů do center měst. Zjistěte si tedy všechny informace a případně se připravte na nutnost využít městskou hromadnou dopravu.

Drahé a striktně regulované parkování na ulici

Velká města se snaží omezit počet vozidel na svém území, proto stále zpřísňují pravidla parkování na ulici, zejména v centru města. Předem si proto zjistěte, jak systém v daném městě funguje a kolik vás bude parkování stát. A zda není lepší i z toho důvodu nechat automobil na okraji města a dále pokračovat městskou hromadnou dopravou či taxíkem.


V souvislosti s koncerty skupiny Rammstein připravila policie opatření

14. května 2022 v 07:10

V neděli 15. května a v pondělí 16. května se uskuteční dva koncerty skupiny Rammstein. Z důvodu zajištění veřejného pořádku a dopravy, připravila pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření, na kterém se bude podílet několik desítek pražských policistů. Opatření se dotknou především...

Rekonstrukce Barrandovského mostu začne 14. května

3. května 2022 v 10:32

V polovině května startuje oprava Barrandovského mostu. Technická správa komunikací (TSK) práce rozdělila do více let a vždy jen na část stavební sezony. Po zbytek roku bude most bez omezení průjezdný. V letošním roce práce začnou 14. května a potrvají do 31. srpna 2022, celkem...

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Pražský okruh: Otevřel se sjezd a nájezd u Písnice

1. května 2022 v 17:50

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes ráno otevřelo sjezd a nájezd na Pražský okruh u Písnice. Uleví při uzavírce a omezeních na Barrandovském mostě, které začnou v polovině května, a také při nynější uzavírce Břežanského údolí. Novinářům to řekli mluvčí ŘSD Jan Rýdl a mluvčí krajské správy a...

Další články
Nahoru