Dnes Sobota - obcasny-dest 7°C
Zítra Neděle - polojasno 8°C
Sobota 20. 4. 2024
Svátek má Marcela
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hrozby velkoměsta aneb Jaké nástrahy hrozí vašemu vozu a jak jim předcházet?
DopravaKomerční sdělení
Ilustrační foto: Pexels

Hrozby velkoměsta aneb Jaké nástrahy hrozí vašemu vozu a jak jim předcházet?

Máte vlastní auto a žijete či cestujete s ním po velkých městech, ať v Praze či v zahraničí? Asi jste si všimli, že automobily to mají v těchto městech o něco těžší. Jaké zde číhají nástrahy a jak se s nimi vypořádat?

Vandalové a neobratní řidiči na parkovištích

Velká města jsou plná aut. A řídí je jak velmi zkušení řidiči, tak ti, kteří si za volantem nejsou úplně jistí. Dalším rizikem je četná populace sociálně slabších obyvatel, kteří se na vašem autě mají chuť vyřádit. A to buď tím, že jej pouze poškodí, nebo dokonce vykradou.

Nejlepší obranou je parkování na privátních parkovištích. Zde obvykle parkují především majitelé dražších vozů. Jde o ohleduplné řidiče, kteří nemají důvod svůj nebo váš vůz poškodit, navíc jsou parkoviště hlídaná a monitorovaná.

Chcete-li mít ještě větší jistotu, parkujte ve vzdálenějších patrech od vjezdu a na místech dále od schodiště a výtahu, ta bývají volnější. Stoprocentní jistotu vám pak dá vlastní garáž.

Musíte-li parkovat venku, volte místa, kde se parkuje v řadě (podélně). Nikdo vám auto neotluče dveřmi. A volte místa v movitějších čtvrtích s dobrým pouličním osvětlením. Nejlépe ulice s veřejným kamerovým systémem

Nebezpečí během nepříznivého počasí 

Další problém může ve městě představovat nepřízeň počasí. Oproti menším městům či venkovu je zde mnohem více předmětů, které se mohou ve větru uvolnit – značky, střechy, stromy. I drobný letící předmět může na autě způsobit značnou škodu. Parkujte proto raději na volných prostranstvích, nebo pod pevnou střechou. Nemáte-li jinou možnost, nezapomeňte si sjednat havarijní pojištění, díky kterému vám pojišťovna proplatí náklady na opravu škod způsobených přírodními živly.

Pozor na dopravní špičku 

Velkoměsto, to jsou tisíce křižovatek, tramvaje, víceproudé silnice a nespočet složitých dopravních situací. Havárie tedy hrozí každou chvíli. Snažte se vyhnout dopravní špičce. A pokud nemáte jinou možnost, nestresujte se. Jeďte svým tempem a nechte si na vše dostatek času.

Zákazy vjezdu starším vozům

Zejména na západ od nás je stále běžnější regulovat vjezd starších vozů do center měst. Zjistěte si tedy všechny informace a případně se připravte na nutnost využít městskou hromadnou dopravu.

Drahé a striktně regulované parkování na ulici

Velká města se snaží omezit počet vozidel na svém území, proto stále zpřísňují pravidla parkování na ulici, zejména v centru města. Předem si proto zjistěte, jak systém v daném městě funguje a kolik vás bude parkování stát. A zda není lepší i z toho důvodu nechat automobil na okraji města a dále pokračovat městskou hromadnou dopravou či taxíkem.


V úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí nahradí tramvaje autobusy

15. dubna 2024 v 10:22

Od středy 17. dubna do neděle 28. dubna bude z důvodu oprav přerušen tramvajový provoz v úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí.

Praha 6: Přestupky nově vyřešíte v Poliklinice Pod Marjánkou

8. dubna 2024 v 07:17

Ve dnech 18. a 19. dubna bude pro veřejnost uzavřený odbor přestupkového řízení, protože se bude stěhovat z adresy Dr. Zikmunda Wintra 768/20 do Polikliniky Pod Marjánkou.

Další články
Nahoru