dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská doprava

Hromadná nehoda zablokovala Pražský okruh, v sobě byly desítky aut

Hromadná nehoda čtyř kamionů a 20 až 50 dalších aut zablokovala dnes nedlouho před polednem silnici R1 od 17 kilometru až na letiště. Záchranáři ošetřili šest lehce zraněných lidí.

Dopravní olicisté po nehodě odklánběly dopravy. Nejdříve na jednotlivých výjezdech z Pražského okruhu, konkrétně na ulici k Barrandovu, ulici Strakonickou a na Vestec.

Následně bylo nutné přistoupit k nejrazantnějšímu možnému opatření, tedy úplné uzávěře Pražského okruhu ve směru k D5. Nákladní doprava byla v tu chvíli zastavena zcela, osobní byla odkláněna po D1 na Jižní spojku a Radlickou ulicí k D5.

„Toto opatření trvalo několik desítek minut. Následně se Pražský okruh otevřel pro všechny typy vozidel, kdy místo události řidiči objížděli ulicí K Barrandovu a K Austisu. Na R1 se pak vraceli exitem Ořech,“ popsal mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.
 
Přibližně deset minut po šestnácté hodině došlo k úplnému znovu zprovoznění Pražského okruhu ve směru k D5.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru