dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Advent v Praze

Hrnečky slavných: Originální dárek, který podpoří dobrou věc

Chtěli byste mít doma šálek, ze kterého pil kávu olympijský vítěz nebo hrdina vašeho oblíbeného seriálu? Nebo potěšit své blízké neobvyklým dárkem? Příležitostí je prodejní výstava hrnků, jejíž výtěžek půjde na programy Laty pro ohrožené děti a mládež. Akce LATA HRNEK probíhá od 8. do 31. prosince ve Friends Coffee House na Praze 1.

Herec Ivan Trojan, „blbá blondýna“ Iva Pazderková, horolezec Radek Jaroš nebo skladatel Ondřej Soukup. Ti všichni se zapojili do předvánoční akce neziskové organizace Lata, která pomáhá dětem, mladým lidem i celým rodinám v těžkých životních situacích. Věnovali svůj hrneček, jehož koupí přispějete Latě na její činnost.

„V našem programu ‚Ve dvou se to lépe táhne‘ pomáháme dětem a mladým lidem, kteří se ocitli v nějakých problémech. Například nezvládají školu, mají špatné vztahy v rodině, vyrůstali v dětském domově a podobně. Najdeme vždy jen o něco málo staršího dobrovolníka, který jim pomáhá smysluplně trávit volný čas, řešit různé životní situace, naslouchá jim,“ popisuje ředitelka Laty Markéta Ježková s tím, že teenageři často přijímají rady od vrstevníka lépe než autoritu dospělých.

Aktuální výstava pomáhá získat finance, které jsou nezbytné pro hladké fungování tohoto ojedinělého programu, který se ukazuje jako velmi účinný. Minimální cenu hrnečku stanovili sami dárci a pohybuje se v řádech stokorun, kupující mohou samozřejmě přispět i více.

„Výstava letos probíhá už počtvrté. Jsme rádi, že se z této akce stala tradice, která zpestří předvánoční čas a zároveň pomůže dobré věci,“ uzavírá Markéta Ježková.

V prodeji jsou hrnky od politika Karla Schwarzenberga, herce Ivana Trojana, herce a režiséra Miroslava Krobota, herečky Lenky Krobotové, herečky Zdeňky Žádníkové, horolezce Radka Jaroše, publicisty Jana Rejžka, herečky Dády Patrasové, skladatele Ondřeje Soukupa, zpěvačky Lucie Šoralové, herce Miroslava Donutila, herce Martina Dejdara, herečky Marthy Issové, herečky Ivy Pazderkové, herečky Simony Babčákové, hudebníka a skladatele Felixe Slováčka, zpěvačky Lucie Bílé, herce Davida Novotného, pětibojaře Davida Svobody, dokumentaristky Heleny Třeštíkové a dalších.

LATA HRNEK
Friends Coffee House, Palackého 7, Praha 1
8. – 31. prosince, otevřeno Po-Pá 9 – 21h, víkend a svátky 12 – 20h


U stánků se budou rozdávat zbytky ze štědrovečerních stolů

19. prosince 2016 v 10:21

Platforma Studentské hnutí za solidaritu a kolektiv Studenti Pomáhají společně organizují akci Vánoce společně, která se uskuteční 25. prosince od 13 do 19 hodin v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad, Strossmayerově náměstí a ve Vrchlického sadech.

Tamchynová: Sedm věcí, které bychom neměli o Vánocích rozhodně dělat

18. prosince 2016 v 08:24

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, nicméně, jak všichni víme, jsou prošpikovány honičkou a stresem. Chceme mít vše navoněné, nazdobené, čisté, dárky pěkně zabalené atd. se vším si dávám dost práce a je jedno, jak dlouho se na svátky připravujeme. Stejně se každoročně přistihneme při tom, že...

Další články
Nahoru