Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hřiště Za Haštalem v centru Prahy prošlo rekonstrukcí
Dětské hřiště Haštal má novou podobu. Foto: P1

Hřiště Za Haštalem v centru Prahy prošlo rekonstrukcí

Areál dětského hřiště v uličce Za Haštalem v Praze 1, jehož součástí je také komunitní zahrada, letos prošel po dlouhé době zásadní obměnou a vylepšením. Vše dobré zůstalo, ale celá řada nových věcí přibyla. Přitom téměř všechny vycházely z požadavků a návrhů rodičů i dalších uživatelů. V nové podobě se hřiště otevřelo poslední červnovou středu.

„Rodičům i jejich dětem jsme vyšli maximálně vstříc. Na zdejším hřišti tak i nadále zůstaly oblíbené herní prvky, tedy například domeček, točidlo nebo houpačka pro nejmenší. Nové herní prvky jsou dřevěné. K původnímu pítku přibylo také mlžítko, které dětem zpříjemní pobyt v horkých letních měsících,“ uvedla místostarostka Kateřina Klasnová (Rezidenti 1), do jejíž kompetence spadá životní prostředí, kam mimo jiné patří i správa a rozvoj dětských hřišť a komunitních zahrad v Praze 1.

Například oblíbená dráha pro odrážedla, jakýsi symbol tohoto místa, se ještě prodloužila a tentokrát již s kvalitním povrchem pro malé závodníky pro ještě komfortnější a bezpečnější pohyb.

„Areál nově doplnil například strom, zeleň v podobě trvalek a popínavých rostlin nebo truhlíky pro malé zahradníky. Ostatní pěstební místa zdejší komunitní zahrady se nemění,“ dodala Klasnová.

To vše je přístupné v historickém centru Prahy. Hřiště, které je určené především dětem předškolního věku a jejich rodiče, podle Klasnové respektuje jedinečnost i intimitu pozoruhodného místa.

„Na zachování historické lampy nebo již zmíněného původního pítka plynule navazuje volba materiálů herních prvků i povrchů hřiště,“ vysvětlila místostarostka.


Autor: Hla

Praha 2 letos opět poslala děti na branný tábor, ten jim zpestřili výsadkáři

Včera v 10:57

Letní prázdniny jsou v plném proudu a stejně jako každý rok k nim již neodmyslitelně patří také branný tábor, který pořádá Praha 2 ve spolupráci s DDM Praha 2.

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

Pro děti: Kde bydlí Pražské Jezulátko

18. července 2024 v 09:01

Ve středu 25. července můžete navštívit kostel Pražského Jezulátka kdykoli mezi 10 a 16 hodinou. U vchodu si vyzvednete poutnickou mapu, která vás zavede na tajemná místa, dozvíte se něco nového o sošce Jezulátka a můžete jí také navrhnout nové šaty.

Praha 4 zve na nafukovací klouzačku

18. července 2024 v 06:58

Poslední z červencových akcí Prahy 4 z Léta na Čtyřce. Nafukovací klouzačka na zájemce čeká v pondělí 22. července,

Cyklohráček se ve čtvrtek vydá do Českého Holandska. V Lužci nad Vltavou se zvedne železniční most

16. července 2024 ve 13:49

Ve čtvrtek 18. července se uskuteční další ze série letních jízd dětského výletního vlaku Cyklohráček – tentokrát pojede netradičně do oblasti Českého Holandska s cílovou stanicí Lužec nad Vltavou.

Děti vyrobily obrázky mračounů a smajlíků a hodnotily řidiče

16. července 2024 v 10:16

Děti z pěti škol Prahy 4, které se letos zúčastnily dopravně preventivní akce Smajlík 2024, se sešly na hřišti základní školy Na Chodovci.

Festival Zlobení 2024

16. července 2024 v 07:16

Druhý ročník open festivalu pro děti a jejich rodiče na nádvoří kláštera Gabriel Loci na Praze 5. Divadlo, hudba, hra a mnohem víc v sobotu 20. července a v neděli 21. Vstupné je dobrovolné.  

Velká prázdninová soutěž s putováním Prahou 2

13. července 2024 v 07:08

Prázdninová soutěž Prahy 2 se týká dvou nových tras: Hudební velikáni a Proměny architektury.

S dětmi za zvířátky

11. července 2024 ve 13:47

Akce pro děti se koná v sobotu 13. července od 10 hodin a je zdarma.

Na hřišti U Vodárny se konal tradiční Den s Městskou policií

10. července 2024 v 07:44

Zábavný den s Městskou policií na dětském hřišti U Vodárny je tradiční akcí Prahy 2, která se vždy koná na začátku prázdnin.

Lukostřelba v parku Jezerka

10. července 2024 v 06:48

Akce v rámci Léta na Čtyřce se koná 15. července od 15 hodin v parku Jezerka.

Divadlo na Strossu pro děti i jejich rodiče

8. července 2024 v 08:35

Do parku za kostelem sv. Antonína na Strossmayerově náměstí se vrací přehlídka loutkového divadla pro nejmenší diváky. Každou středu od 17. července do 28. srpna se zde před zvídavýma dětskýma očima odehrají dobrodružná i poučná loutková představení. Vstup...

Praha 9: Přihlaste se ke slavnostnímu vítání občánků

8. července 2024 v 07:24

Tradicí v Praze 9 je slavnostní vítání nových občánků, tedy nově narozených dětí ve věku zhruba čtyř až sedmi měsíců a nejpozději do jednoho roku dítěte.

Další články
Nahoru