dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Pražská politikaPražský život

Hřiště u základních škol v Praze 4 rostou jako houby po dešti, tendo týden byla otevřena dvě

Opravené hřiště dnes předal starosta Prahy 4 Pavel Caldr základní škole Na Chodovci. Včera byl otevřen nový sportovní areál u základní školy Jitřní. Do stavebních prací a vybavení obou sportovišť čtvrtá městská část investovala více než 4 miliony korun.

Nově vybudovaný sportovní areál s herními prvky a odpočinkovou zónou u základní školy Jitřní v Hodkovičkách bude využívat školní družina ZŠ Jitřní a sousední mateřská škola. V odpoledních hodinách bude hřiště k dispozici také pro veřejnost. Stavební práce městskou část přišly na téměř 1 900 000 korun včetně DPH.

„Je to nejmodernější sportovní areál s nejlepším vybavením v Praze 4,“ řekl starosta Pavel Caldr. „Nákladem téměř dvou milionů korun vznikl zajímavý sportovní komplex, který bude využívat mateřská i základní škola a který je bezesporu výkladní skříní Prahy 4. Unikátní je i v tom, že děti z mateřské školy časem přejdou do základní školy a přitom budou mít k dispozici stále své dobře známé školní hřiště,“ pokračoval.

Nové hřiště je začleněno do areálu zahrady základní školy Jitřní. Areál má nový plot, byl vybaven novými sestavami herních prvků a nově zbudovaným altánem se zámkovou dlažbou a lavičkami. Další lavičky jsou rozmístěné v zatravněné ploše hřiště. Nové dětské hřiště má dva vstupy – z areálu ZŠ Jitřní a z areálu MŠ Jitřní.

Od září už dvě desítky hřišť u základních škol

Oprava víceúčelového sportovního hřiště ZŠ Na Chodovci v Záběhlicích stála městskou část více než 2 200 000 korun včetně DPH a zahrnovala především odstranění poničené tartanové vrchní vrstvy, provedení lokálních oprav odkrytého povrchu, vykopání a poté znovu osazení basketbalové konstrukce, na které se vyměnily desky s koši.

Plocha hřiště poté dostala umělý trávník. Městská část dodala rovněž nové sportovní vybavení hřiště pro sporty, které se zde budou provozovat, což je malá kopaná, házená, tenis, basketbal a volejbal.

Také školní hřiště na Chodovci bude v odpoledních hodinách sloužit veřejnosti. „Celkem se v naší městské části od září loňského roku otevřely veřejnosti dvě desítky hřišť u základních škol. Sportoviště jsou primárně určena pro zajištění tělesné výchovy žáků základních škol, po vyučování je ale může využívat veřejnost,“ dodal starosta Caldr.


Další články
Nahoru