dnes
Středa - obcasny-dest
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - snih-dest
4°C
Hřiště na Františku prošlo rekonstrukcí. První bruslaři na ledě
Kurzy jsou pro děti z Prahy 1 zcela zdarma. Foto: MČ Praha 1

Hřiště na Františku prošlo rekonstrukcí. První bruslaři na ledě

Hřiště na Františku prošlo důkladnou rekonstrukcí a je tak nyní plně připraveno na zimní sezónu. V pátek 4. prosince přivítalo na své ledové ploše malé bruslaře, kteří se zúčastnili první hodiny kurzu bruslení.

Zrenovovaná ledová plocha sportovního areálu na Františku se nyní může pyšnit 30 novými mantinely a kompletně repasovaným chlazením, díky kterému se zamezí tání ledu v teplejších dnech během zimního období.

Právě ledová plocha přivítala v pátek 4. prosince od 14:30 první malé účastníky kurzu bruslení. Kurz pro děti z první městské části připravila Eva Špačková, radní pro školství a spolek Sport4active.

Již na první lekci se mohly děti setkat a poměřit své síly s olympijským vítězem z Nagana a s dlouholetým kapitánem Slavie Praha Josefem Beránkem.

Kurz bruslení je pro děti připraven pravidelně každý pátek, a to až do 26. února s krátkou přestávkou přes vánoční svátky. Děti během tohoto období absolvují celkem 11 lekcí, které budou zakončeny závěrečnými zkouškami a předáním diplomů.

Kurzy jsou pro děti z Prahy 1 zcela zdarma. Přinést si musí pouze helmu (postačí i cyklistická) a teplé rukavice. Brusle budou v případě zájmu k zapůjčení přímo v areálu.


Další články
Nahoru