dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C

Hrdina: za soupeře si vybral dívky. Jednu chtěl nakopnout, druhé dát pěstí

V sobotu nad ránem se v Dlouhé ulici v Praze 1 bavil dvacetiletý mladík poměrně svérázným způsobem, když začal poskakovat po kapotě zaparkovaného luxusního auta. Toho si všimly opodál stojící kriminalistky sedmého oddělení prvního policejního obvodu, takzvaného kapsa týmu, které samozřejmě okamžitě zakročily. Mladíkovi se představily a předložily mu i služební průkazy. Při tom ho vyzvaly, aby zanechal protiprávního jednání. Na místo toho, aby jejich výzvu respektoval, hrubě se na kriminalistky obořil a zároveň je chtěl bít. Jednu policistku chtěl udeřit pěstí do obličeje, druhou se pak snažil nakopnout. A aby toho nebylo málo, své agresivní jednání doprovázel výhrůžkami, že jakmile bude propuštěn, policistky zabije.

Kriminalistky na nic nečekaly a mladíka za pomoci donucovacích prostředků zpacifikovaly. Poté následoval převoz zadrženého na policejní služebnu, při kterém se předváděný snažil zakročující policisty podplatit. Nabídkou finančního obnosu chtěl dosáhnout toho, že policisté nebudou jeho výtržnost řešit a pustí ho na svobodu. To se ale velice spletl, neboť si tímto jednáním vysloužil stíhání pro další trestný čin. Původně byl zadržen pro podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě. Nyní je podle mluvčího Tomáše Hulana obviněn jak z tohoto trestného činu, tak ještě navíc z podplácení. V případě odsouzení mu tak hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.


Acise a Galateu v Händelově opeře ztvární operní pěvci i loutky

Dnes v 08:47

Soubor staré hudby Collegium Marianum s mezinárodním renomé uvede v neděli 26. listopadu v Divadle ABC pastorální operu Georga Fridricha Händela Acis a Galatea v originálním společném nastudování s loutkovým divadlem Buchty a loutky. Unikátní představení je součástí podzimních Barokních večerů,...

Výstava: Pištěk u Sklenáře

Dnes v 07:22

Galerie Zdeněk Sklenář v Salvátorské 6 představuje do 9. prosince výstavu Theodora Pištěka, předního českého malíře a návrháře kostýmů – držitele Oscara za kostýmní realizaci filmu Amadeus režiséra Miloše Formana.

Malostranská – Chotkovy sady: Nepojedou tramvaje

Dnes v 07:07

Z důvodu opravy tramvajové trati je od dnešní dne do pondělí 4. prosince do 0.30 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Malostranská – Chotkovy sady.

Vánoční jarmark v Sue Ryder

Dnes v 06:59

Adventně se naladit můžete dnes od 10 do 18 hodin na jarmarku v Michelském dvoře.

Předvánoční oslava polévek v Karlíně

Dnes v 06:52

Už naše babičky říkaly, že polévka je grunt a základ každého dne. Různé druhy polévek a příjemný doprovodný program najdete dnes od 8 do 14 hodin na Karlínském farmářském trhu.

Předvánoční pyžamková party v Baby Clubu Juklík

Včera v 18:08

Potřebujete v klidu zabalit vánoční dárky, dozdobit perníčky bez asistence malých pomocníků nebo si prostě jenom užít trochu klidu pro sebe? Pošlete svoje ratolesti od 15. do 16. prosince 2017 na Pyžamkovou party v Juklíku v Praze 5.

Vulgarity v tramvaji. Mladík pod vlivem alkoholu obtěžoval cestující

Včera ve 14:58

Z tramvaje až na záchytku se dostal mladý muž, který posilněn notnou dávkou alkoholu obtěžoval spolucestující hlasitým křikem a vulgárními nadávkami.

Pražští taxikáři se dnes sešli před ministerstvem dopravy

Včera ve 12:19

Několik pražských taxikářů se dnes sešlo před ministerstvem dopravy na Nábřeží Ludvíka Svobody. Protestovali proti fungování společnosti Uber. Zda budou v akcích pokračovat, zatím není jasné.

Festival Týden ukrajinského filmu od pondělí v kinech

Včera v 10:43

Ukrajinská kinematografie má v Praze vlastní festival. V pondělí 27. listopadu začne v kině Atlas Týden ukrajinského filmu, který nabídne hrané filmy i dokument natočené v posledních dvou letech i klenot filmových archivů. 

Tunelový komplex Blanka bude v noci v sobotu uzavřen

Včera v 09:22

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzávěra Tunelového komplexu Blanka od soboty 25. listopadu od 23 hodin do neděle 26. listopadu do 5 hodin.

V neděli ráno bude uzavřen Zlíchovský tunel

Včera v 09:18

Z důvodu revize trafostanice bude probíhat úplné uzavření Zlíchovského tunelu v neděli 26. listopadu od 5 do 8 hodin.

Další krátké zprávy
Nahoru