Dnes Pondělí - oblacno 6°C
Zítra Úterý - prehanky-snih 6°C
Pondělí 27. 3. 2023
Svátek má Dita
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Originální kuchařka: Hravě a zdravě, recepty šestkových školek
Vyvážené recepty se staly základem pro kuchařku. Foto: Praha 6

Originální kuchařka: Hravě a zdravě, recepty šestkových školek

Nutriční terapeutka Eva Kalembová pomáhá školám a školkám v Praze 6 najít vyvážené a časově i finančně dostupné recepty. Právě ty se staly základem pro kuchařku, kterou zástupci radnice a školek 7. března slavnostně pokřtili. 

„Naším cílem bylo zájemcům touto hravější formou ukázat, že vyvážený jídelníček není nic těžkého. Naopak, recepty z naší kuchařky zvládne každý. Rodiče a mateřské školky najdou v knize příklady jídel i pravidla vyváženého dětského jídelníčku. Jsem velmi ráda, že naše školky se celého tohoto tématu chopily aktivně a nebojí se měnit zaběhlé mýty o jídelnách – třeba i tím, že v kuchařce sdílejí osvědčené postupy a oblíbená jídla, na která ostatně dostávají od strávníků upřímné recenze takříkajíc z první ruky,“ říká Marie Kubíková (ODS), radní pro oblast školství. Jednou z prvních mateřských školek, která se do změn pustila již před několika lety, byla MŠ Libocká.

„Stravovací návyky z dětství jsou ty, které drtivé většině lidí zůstávají po zbytek života. My dospělí bychom se měli postarat o to, aby si děti osvojily návyky pokud možno zdravé. A to není nic složitého – stačí dodržovat základní pravidla a nebát se o jídle uvažovat jinak, zdravěji. Mám radost, že se tímto směrem vydává stále více mateřských školek, které se hlásí o spolupráci,“ dodává nutriční terapeutka Eva Kalembová, která recepty v kuchařce okomentovala po odborné stránce.

Kniha „Hravě a zdravě, recepty šestkových školek“ byla slavnostně pokřtěna 7. března společně se zástupci radnice a mateřských školek v prostorách Café Záhorský. Kmotrem knihy se stal šéfkuchař a zakladatel Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk, který s nadsázkou knize popřál, aby nezůstala na policích, ale byla řádně „umaštěná“ a hojně používaná všemi, kdo se o zdravou stravu zajímají.

Kmotrovství se ujala také legenda školního stravování v Praze 6, paní Věra Kopecká, která pracuje v jídelně MŠ Arabská od roku 1967.


Autor: Alo

Na dětské hřiště U Vodárny přibude nová trampolína

Včera v 10:31

V příštím týdnu dojde v areálu dětského hřiště U Vodárny k instalaci nové trampolíny pro nejmenší děti.

Zápisy do prvních tříd základních škol Prahy 2

25. března 2023 v 10:39

V Praze 2 proběhnou zápisy do 1. tříd základních škol, které městská část zřizuje.

Den plný Pokémonů podruhé na radnici

23. března 2023 v 10:35

Fanoušci Pokémonů se mohou těšit na druhý Pokémon den, který se koná v neděli 26. března v multifunkčním sále radnice od 10 do 18 hodin.

Cestování s dětmi FEST

22. března 2023 v 08:13

Festival pro ty, které láká cestování s dětmi, ale potřebují dodat kuráž od zkušených cestovatelských rodin známých ze sítí se koná 15. dubna v KC Unitaria. Připraveno je osm přednášek, panelová diskuze a den plný nápadů, plánování a inspirace. Děti se zabaví v dětském koutku a v připravených...

Přivítejte jaro v parku za Staroměstskou radnicí

21. března 2023 ve 12:15

Divadla nebo kouzelník. Děti mohou přivítat jaro v parku na Staroměstském náměstí. První z pohádek bude k vidění 23. března.

Doremifa 2023 v Praze 13

20. března 2023 v 19:12

Soutěž pro všechny nadšené hudebníky a zpěváky Doremifa se koná ve čtvrtek 30. března v sále radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí.

Praha 9: Klub pro děti Harfika

17. března 2023 v 17:17

Devátá městská část na Proseku zřizuje volnočasový klub pro děti Harfika. Jeho cílem je vytvořit bezpečný prostor pro všechny holky a kluky od 8 do 17 let, kteří hledají místo, kde se scházet, popovídat si nebo se něco nového naučit.

Pohádka: Divadlo Malé Čarodějnice

10. března 2023 v 18:26

Komorní muzikál pro spoustu loutek a jednu herečku na motivy knihy Otfrieda Preußlera v sobotu 11. března v 15 hodin na Plechárně.

Praha 11 připravuje dětská hřiště na jaro

10. března 2023 v 18:21

Praha 1 prostřednictvím Jihoměstské majetkové zahájila údržbu dětských a sportovních hřišť před sezónou.

Praha 9: Strašidelná sobota na kluzišti Střížkov

9. března 2023 v 16:51

V sobotu 11. března večer se můžete rozloučit se střížkovským kluzištěm v Parku Přátelství. Od osmnácti hodin vás čeká strašidelná atmosféra na ledě a každý, kdo této atmosféře přispěje svým outfitem, tak má vstup na led zdarma.

Říše loutek zve děti na pohádky

7. března 2023 v 06:23

Na Mariánském náměstí uvidí děti pohádky. První v sobotu, 11. března ve 14 hodin.

Pražští symfonikové a Kouzelnice hudba zvou děti do přírody

3. března 2023 v 09:06

V dalším z dětských dopoledních představení z cyklu Orchestr na dotek se Pražští symfonikové pomyslně vydají s dětmi na procházku do přírody. Jak je příroda vyjádřena v hudbě, děti objeví s průvodci Markem Němcem a Veronikou Khek Kubařovou. 

Dětský karneval pro děti v Praze 13

3. března 2023 v 08:40

Praha 13 a Klub seniorek staré Stodůlky zvou 4. března od 14 hodin na Dětský karneval.

Projekt obědů zdarma v Praze 6 pokračuje do června

2. března 2023 v 11:41

Praha 6 se již v závěru loňského roku rozhodla pomoci rodinám v tíživé ekonomické a nabídla, že dětem a žákům, jejichž rodiče o to požádají, zaplatí školní stravování. Protože zájem rodičů zvolna narůstá a projekt má pozitivní odezvu, radnice ho prodlužuje do konce...

Další články
Nahoru