Dnes Úterý - zatazeno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 4°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Originální kuchařka: Hravě a zdravě, recepty šestkových školek
Vyvážené recepty se staly základem pro kuchařku. Foto: Praha 6

Originální kuchařka: Hravě a zdravě, recepty šestkových školek

Nutriční terapeutka Eva Kalembová pomáhá školám a školkám v Praze 6 najít vyvážené a časově i finančně dostupné recepty. Právě ty se staly základem pro kuchařku, kterou zástupci radnice a školek 7. března slavnostně pokřtili. 

„Naším cílem bylo zájemcům touto hravější formou ukázat, že vyvážený jídelníček není nic těžkého. Naopak, recepty z naší kuchařky zvládne každý. Rodiče a mateřské školky najdou v knize příklady jídel i pravidla vyváženého dětského jídelníčku. Jsem velmi ráda, že naše školky se celého tohoto tématu chopily aktivně a nebojí se měnit zaběhlé mýty o jídelnách – třeba i tím, že v kuchařce sdílejí osvědčené postupy a oblíbená jídla, na která ostatně dostávají od strávníků upřímné recenze takříkajíc z první ruky,“ říká Marie Kubíková (ODS), radní pro oblast školství. Jednou z prvních mateřských školek, která se do změn pustila již před několika lety, byla MŠ Libocká.

„Stravovací návyky z dětství jsou ty, které drtivé většině lidí zůstávají po zbytek života. My dospělí bychom se měli postarat o to, aby si děti osvojily návyky pokud možno zdravé. A to není nic složitého – stačí dodržovat základní pravidla a nebát se o jídle uvažovat jinak, zdravěji. Mám radost, že se tímto směrem vydává stále více mateřských školek, které se hlásí o spolupráci,“ dodává nutriční terapeutka Eva Kalembová, která recepty v kuchařce okomentovala po odborné stránce.

Kniha „Hravě a zdravě, recepty šestkových školek“ byla slavnostně pokřtěna 7. března společně se zástupci radnice a mateřských školek v prostorách Café Záhorský. Kmotrem knihy se stal šéfkuchař a zakladatel Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk, který s nadsázkou knize popřál, aby nezůstala na policích, ale byla řádně „umaštěná“ a hojně používaná všemi, kdo se o zdravou stravu zajímají.

Kmotrovství se ujala také legenda školního stravování v Praze 6, paní Věra Kopecká, která pracuje v jídelně MŠ Arabská od roku 1967.


Autor: Alo

Praha 6: na Kluzišti Vypich se bruslí do konce února

Včera v 09:44

Poslední den, kdy si moci na kluzišti klasicky zabruslit, bude ve čtvrtek 29. února. Led je podle organizátorů pořád v dobré kondici.

Jak vybrat tu správnou základní školu pro prvňáčka

22. února 2024 v 10:08

Je lepší státní, nebo soukromá škola? Zvolit alternativní vzdělávání, nebo raději klasiku? Anebo vzdělávat dítě doma a do institucí vůbec neposílat? Jak se v tom mají rodiče orientovat?

Praha 5: Den pro Život dětem

22. února 2024 v 09:41

Připojte se k Charitativnímu zážitkovému dnu pro Život dětem v sobotu 24. února. Akce se koná v Praze 5 v Aréně sportu, na Hořejším nábřeží. Začíná se v 10 hodin, program potrvá do 19 hodin.

Karneval pro rodiny s dětmi v Praze 4

22. února 2024 v 08:53

Přijďte si s dětmi užít veselé odpoledne do KC Novodvorská. V úterý 19. března tam od 14 hodin proběhne historicky první karneval pro rodiny s dětmi na území Prahy 4.

Maškarní bál pro děti

20. února 2024 v 10:29

V sobotu 2. března zve Praha 15 do Sokola Hostivař. Koná se maškarní bál a na děti čekají Frydolín s Frýdou.

Výstava dětí v Galerii 14

18. února 2024 v 07:17

V Galerii 14 se od 20. února koná výstava výtvarných prací dětí ze ZUŠ Ratibořická 30 a pobočky ZUŠ na Černém Mostě.

Tajemná krabička. Pohádka pro děti v Hostivaři

17. února 2024 v 09:52

Na procházce v lese objeví medvěd papírovou krabici. Ani jeho lesní kamarádi nemají tušení, kde se tu vzala. Přijďte s dětmi na čtení pohádky a společně se zvířátky zjistí, jaké tajemství krabička skrývá.

Nová výstava v atriu radnice

16. února 2024 v 08:41

V atriu radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí se koná výstava výtvarného oboru ZUŠ Stodůlky, která bude trvat až do 29. února.

Pro děti: Loutkový film v Kobce 17

15. února 2024 v 07:25

Promítání pro děti v Kobce 17 v sobotu 17. února. Aeroškola uvede nejnovější loutkový film FiIipa Pošivače Tonda, Slávka a kouzelné světlo.

Pro děti: Jak si Kuba Marjánku zasloužil

15. února 2024 v 05:59

Pohádka pro nejmenší Divadla Kapsa Andělská Hora vás zavede do jedné nejmenované jihočeské vesnice. V té žije chudý chalupník Kuba.

Praha 1: Sport pro děti Na Františku

14. února 2024 v 07:54

Sportovní areál Na Františku pro děti a dospívající připravuje sportovní kroužky a letní sportovní kempy. V areálu se také až do února bruslí.

Fontána Střížkov: Program pro děti každý čtvrtek

13. února 2024 v 11:33

Pravidelný animační program pro děti na Fontáně Střížkov každý čtvrtek od 16 hodin.

Praha 6: Kluziště Vypich je otevřeno o jarních prázdninách

12. února 2024 v 10:08

Otevírací doba během jarních prázdnin na kluzišti je každý den od 9 do 21 hodin.

Další články
Nahoru