Dnes Středa - jasno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 12°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Originální kuchařka: Hravě a zdravě, recepty šestkových školek
Vyvážené recepty se staly základem pro kuchařku. Foto: Praha 6

Originální kuchařka: Hravě a zdravě, recepty šestkových školek

Nutriční terapeutka Eva Kalembová pomáhá školám a školkám v Praze 6 najít vyvážené a časově i finančně dostupné recepty. Právě ty se staly základem pro kuchařku, kterou zástupci radnice a školek 7. března slavnostně pokřtili. 

„Naším cílem bylo zájemcům touto hravější formou ukázat, že vyvážený jídelníček není nic těžkého. Naopak, recepty z naší kuchařky zvládne každý. Rodiče a mateřské školky najdou v knize příklady jídel i pravidla vyváženého dětského jídelníčku. Jsem velmi ráda, že naše školky se celého tohoto tématu chopily aktivně a nebojí se měnit zaběhlé mýty o jídelnách – třeba i tím, že v kuchařce sdílejí osvědčené postupy a oblíbená jídla, na která ostatně dostávají od strávníků upřímné recenze takříkajíc z první ruky,“ říká Marie Kubíková (ODS), radní pro oblast školství. Jednou z prvních mateřských školek, která se do změn pustila již před několika lety, byla MŠ Libocká.

„Stravovací návyky z dětství jsou ty, které drtivé většině lidí zůstávají po zbytek života. My dospělí bychom se měli postarat o to, aby si děti osvojily návyky pokud možno zdravé. A to není nic složitého – stačí dodržovat základní pravidla a nebát se o jídle uvažovat jinak, zdravěji. Mám radost, že se tímto směrem vydává stále více mateřských školek, které se hlásí o spolupráci,“ dodává nutriční terapeutka Eva Kalembová, která recepty v kuchařce okomentovala po odborné stránce.

Kniha „Hravě a zdravě, recepty šestkových školek“ byla slavnostně pokřtěna 7. března společně se zástupci radnice a mateřských školek v prostorách Café Záhorský. Kmotrem knihy se stal šéfkuchař a zakladatel Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk, který s nadsázkou knize popřál, aby nezůstala na policích, ale byla řádně „umaštěná“ a hojně používaná všemi, kdo se o zdravou stravu zajímají.

Kmotrovství se ujala také legenda školního stravování v Praze 6, paní Věra Kopecká, která pracuje v jídelně MŠ Arabská od roku 1967.


Autor: Alo

Festival volného času Prahy 13: Atletické odpoledne TJ Stodůlky Praha

24. září 2022 ve 12:14

Na tradičním atletickém odpoledni na hřišti Fakultní základní školy prof. Otokara Chlupa ve Fingerově ulici se mohou 27. září všichni zájemci zapojit do sportovních atletických her.

Praha 6 spustila podporu kroužků

20. září 2022 v 09:52

Radnice Prahy 6 převedla další milion korun do projektu @Aktivní město. Pro rodiče a děti s trvalým bydlištěm v Praze 6 to znamená možnost využití voucheru na nejrůznější aktivity v tomto školním roce.

Festival volného času Prahy 13: Koloběžkový workshop

19. září 2022 v 10:26

Ve Skateparku v Mohylové ulici se v rámci Festivalu volného času Prahy 13 koná koloběžkový workshop určený pro děti a mládež (11–19 let) jezdící na freestyle koloběžce, kteří se svojí jízdou teprve začínají.

Dny Prahy 15: Dětský den – Z pohádky do pohádky

18. září 2022 v 11:44

V parku před Švehlovou sokolovnou se koná ve středu 21. září Dětský den.

Pohádkový les v Hostivaři

12. září 2022 v 19:54

Pohádkový les je pro děti připraven na sobotu 24. září. Od 10 hodin na ně čekají soutěže, dárky, diskotéka i skákací hrad.

Čert a Káča v H55

10. září 2022 v 07:26

Klasická česká pohádka v neděli 11. září, kde děti spolupracují s herci, tančí, zpívají a stávají se součástí představení.

Když nemůžeš, tak přidej. Běh pro Zátopka

8. září 2022 v 07:04

Běh pro Zátopka se koná v parku na Kampě v pátek 16. září.

Den Prahy 2 s IZS

7. září 2022 v 19:43

Praha 2 zve malé i velké fanoušky složek Integrovaného záchranného systému na již tradiční akci Bezpečná Dvojka – Den Prahy 2 s IZS, která se koná v pátek 9. září od 10 do 17 hodin před sokolovnou v Riegrových sadech.

Hurá začínáme! V Centrálním parku u Komunitního centra Matky Terezy

4. září 2022 v 07:35

V úterý 6. září od 15 hodin zve Dům dětí a mládeže Jižní Město na tradiční zahajovací akci v Centrálním parku u Komunitního centra Matky Terezy.

Dětské hřiště na Kampě je opět otevřeno

3. září 2022 v 10:54

Dětské hřiště v parku Kampa je po proběhlé rekonstrukci opět otevřeno pro veřejnost.

Další články
Nahoru