dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
Hrát za Chodov? To je sen, říká talent Fiala
Jan Fiala (vpravo) sbírá extraligové zkušenosti v dresu Chodova. Foto: Otakar Prášek

Hrát za Chodov? To je sen, říká talent Fiala

V sedmnácti letech pravidelně hraje extraligu a směle se může zařadit mezi velké florbalové talenty. Navíc v květnu letošního roku bude pravděpodobně reprezentovat Českou republiku na juniorském mistrovství světa. Řeč je o mladíkovi Janu Fialovi, který hraje za celek Pedro Pérez Chodov.

Jan Fiala

Narodil se 30. června 1995

Klub: Pedro Pérez Chodov

Pozice: útočník

Číslo dresu: 20

Výška: 179 cm

Držení hole: pravé

Na Chodově s florbalem začínal a s výjimkou ročního hostování v dalším pražském celku Future je tomuto klubu věrný. A vyplatilo se.

V letošní sezoně se prodral do extraligového týmu a pod jedním z nejlepších českých florbalistů a současným koučem týmu Radimem Cepkem sbírá postupně zkušenosti. „Splnil jsem si tím sen,“ říká student Gymnázia v Přípotoční, kterého podporuje celá třída 2.B.

Před měsícem dosáhl na první velký úspěch ve své kariéře. S Chodovem vyhrál Pohár České Pojišťovny, což se stalo pro celek z Prahy 4 historickým mezníkem. Pod hlavičkou České florbalové unie hraje tento tým sice přes dvacet let, ale až letos získal nejcennější trofej v některé z domácích soutěží.

„Další takhle velký úspěch zatím nemám,“ prozrazuje Fiala v rozhovoru pro Pražského patriota.

Prozraď, jak jsi se k florbalu vlastně dostal?
Florbal hraju už od svých sedmi let. Nejprve jsem ho hrál ve škole, ale pořádně jsem s ním začal až tady v Chodově. Jsem vlastně odchovacem klubu.

profilovka-fiala

Jan Fiala

 

Prošel jsi i jinými kluby?
V mladších žácích, když mi bylo třináct let, jsem zamířil na roční hostování do Future. Poté jsem se ale vrátil, protože mi chybělo hraní na Chodově a také lidé, kteří se tady florbalem zabývají. Navíc jsem neměl ideální dojíždění, cesta na trénink mi trvala hodinu.

Máš nějaký cíl nebo sen, kterého bys ve florbale jednou rád dosáhl?
Já jsem si svůj sen už splnil. Mám tím na mysli to, že hraju extraligu za Chodov! Dalším snem je dostat se na mistrovství světa juniorů, které se koná letos v květnu.

Dosáhl jsi už na nějaké úspěchy?
Za největší úspěch považuji vítězství v Poháru České Pojišt'ovny. Ale další takhle velký úspěch zatím nemám. Možná bych ještě zmínil, že jsme v elévech skončili na třetím místě. I když to jsou elévové, tak toho si toho vážím.

Co tě jako florbalistu v letošním roce čeká?
Nejen mě, ale celý tým čeká ply-off, které bude, doufám, co nejdelší. Pak možná účast na už zmiňovaném světovém šampionátu. Soupiska ještě není uzavřena, takže ještě není jistého. Nerad bych to bral jako hotovou věc.

Věnuješ se také jiným sportům?
Jako malý jsem dělal karate, ale dlouho jsem u něj nezůstal. Jeden čas jsem chvíli společně s florbalem hrál i tenis, ale ten mě postupem času omrzel a přednost dostal florbal.

Co tě na florbalu nejvíce uchvátilo, že jsi u něj zůstal?
Zejména to, že se jedná o dynamický, jednoduchý a rychlý sport. Padá v něm hodně gólů a může se stát prakticky všechno.


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru