Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Hrál si kličkovanou, nakonec nacouval do policejního auta
Ilustrační foto: archiv

Hrál si kličkovanou, nakonec nacouval do policejního auta

Pražští policisté pronásledovali kličkující auta. Během pronásledování řidič porušoval dopravní předpisy a naboural policejní vůz. Zastavila ho až hrozba namířenou střelnou zbraní. O případu z noci na 21. prosince dnes informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Policisté z místního oddělení Jarov si minulou středu v noci povšimli ve Vinohradské ulici v Praze 3 auta značky Renault Thalia, které na silnici kličkovalo.

„V momentě, kdy se na vozidle rozsvítily majáky, řidič nejprve zastavil a poté se rozjel a začal před policisty ujíždět. Své vozidlo tímto způsobem zastavil ještě třikrát, kdy ve Šrobárově ulici nacouval do policejního vozu a snažil se z místa odjet,“ popsala podivné chování řidiče policejní mluvčí.

Snahu odjet zastavila až hrozba namířenou pistolí, poté byl řidič z auta vytažen. Moc se mu nechtělo, ale hmaty a chvaty policistů na něj zabraly.

Lustrací policisté zjistili, že se jedná o čtyřicetiletého muže, který se odmítl podrobit jak dechové zkoušce a testu na drogy, tak lékařskému vyšetření spojeným s odběrem biologického materiálu.

„V současné chvíli je muž podezřelý z přestupku na úseku dopravy,“ dodala Siřišťová.


Autor: puc

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Nehoda u metra Vltavská

23. ledna 2023 v 19:54

Jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna od 18:43 hodin u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Do baru rovnou od dopravní nehody

18. ledna 2023 ve 14:46

Včera krátce před druhou hodinou ráno přijala hlídka strážníků oznámení o muži, který měl na Václavském náměstí způsobit dopravní nehodu a posléze z místa odejít. Řidič taxislužby, jehož auto naboural, strážníkům popsal, co se stalo a ukázal jim fotografii řidiče, který měl dopravní nehodu...

Špatné používání topidla způsobilo požár

18. ledna 2023 v 07:27

Jednotky profesionálních hasičů zasahovaly krátce po 22. hodině v pondělí 16. ledna v ulici Waltariho v Praze 9 u požáru na stavbě obytných domů. 

Podnapilý řidič volal maminku

17. ledna 2023 v 18:48

Nejistá jízda a zhasnutá světla v neděli v půl jedné v noci v Olbrachtově ulici na Praze 4. Po zastavení vozidla byl řidič vyzván k předložení potřebných dokladů.

Nehoda v ulici Ke hřišti

16. ledna 2023 ve 13:01

Jednotka pražských hasičů z holešovické stanice zasahovala v pondělí 16. ledna od 9:14 hodin v ulici Ke hřišti v Praze 8. Hasiči likvidovali následky nehody dvou vozidel, jedno se převrátilo na střechu.

Hořel odpad a zbytky nábytku

13. ledna 2023 ve 14:14

V pátek 13. ledna, krátce před třetí hodinou ranní, zasahovala jednotka profesionálních hasičů v ulici V rovinách v Praze 4 u požáru odpadu v devastovaném a vybydleném objektu obývaném osobami bez domova. 

Další články
Nahoru