dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
0°C
Dětská Praha

Hračkotéka – místo kde si všichni rádi hrají

Hračkotéka – prodejna hraček a dětského zboží, umožňující spojení obchodu a lidí se zdravotním hendikepem, otevírá díky spolupráci s městskou částí Praha 1 již druhou pobočku. Nový koncept prodeje dětských hraček se po zavedené prodejně ve Štěpánské ulici přestaví také v Růžové ulici č. 7 poblíž Jindřišské věže. Zde se dveře poprvé a slavnostně otevřou 5. září ve 14 hodin.

Na této otevírací party se mimo jiných objeví i nové patronky Hračkotéky v Růžové, které tuto pobočku pokřtí růžovým šampaňským. Jsou jimi zastupitelka městské části Praha 1 a předsedkyně sociálního výboru Šárka Táborská a Divoké Matky – herečka Kristina Liška Boková a ekonomka Zuzana Kolková. Hudební doprovod zajistí DJ Kolečko. Pro nejmenší zde bude divadélko Vocaď-Pocaď. Děti si budou moci vytvořit svojí vlastní růžovou cukrovou vatu, dospělí si u kávy vychutnat výtečnou zmrzlinu.

A v čem bude tedy nová Hračkotéka jiná? Nový koncept prodeje, který plánují v Růžové ulici zavést, je v podstatě takový hračkový pop-up store. Tato pobočka poskytne příležitost k prezentaci neobyčejných designérů zboží pro děti z České republiky, včetně možnosti prodeje hraček, knížek nebo třeba oblečení. Od září bude v tomto pop-up storu možné za přijatelné ceny zakoupit dětské zboží od designerů jako Shark in the Park, Repello, ARTistidětem, Unlimited Design, DecorPlay a Papírna.

„Projekty, které dávají práci osobám se zdravotním postižením, velmi rádi podporujeme. Obzvlášť, když prodejna hraček, umožňuje spojení obchodu a lidí se zdravotním postižením a napomáhá tak bořit bariéry ve většinové společnosti,“ uvedla Šárka Táborská, předsedkyně Výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku.

Hračkotéka je sociální společnost, která od roku 2013 provozuje kamenný obchod ve Školské ulici 34. Zde zaměstnává osoby se zdravotním postižením a zároveň provozuje tréninky, pomáhající těmto lidem se začlenit do běžného pracovního procesu. Bez nadsázky tak Hračkotéka napomáhá činnosti, díky které dochází ke spojení lidí a dětí. Ty se tímto setkáváním stávají tolerantnější k různým formám postižení a u lidí se tak rozšiřuje povědomí, že i s postižením se dá uplatnit na otevřeném trhu práce.


Praha 9: Klub Harfica se těší stále většímu zájmu dětí

10. ledna 2018 v 11:00

Volnočasový klub Harfica v Harrachovské ulici na Proseku, jehož provozovatelem je městská část Praha 9, patří k nízkoprahovým zařízením, které se zaměřuje především na děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, děti, které samy neví, jak trávit volný čas, nemají ve svém okruhu pozitivní příklad,...

Stromky základních škol Sázavská a Slovenská zvítězily

22. prosince 2017 v 07:06

Spodní část náměstí Míru zdobí tento rok poprvé krásné vánoční stromky, které pořídila radnice Prahy 2 pro své základní školy k nazdobení. Žáci stromečky ozdobili na začátku adventu a zástupci městské části vybírali ten nejkrásnější.

Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru