dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Hráči Sparty Krč chtějí postoupit výš
Sparta Krč vede tabulku skupiny B pražské I. A třídy. Foto: Pavel Jiřík st. / fotbalpraha.cz

Hráči Sparty Krč chtějí postoupit výš

Sparta Krč tvrdě maká na tom, aby byla co nejlépe připravena na jarní část pražské I. A třídy. Aby ne, postavení podzimního lídra tabulky skupiny B k tomu tým zavazuje. Očekává se, že se mužstvo trenéra Petra Šplíchala bude hrát o postup. „Samozřejmě, že je v klubu euforie z toho, že vedeme. Ale postup za každou cenu? Takhle to dané nemáme," říká kouč.

Podzim ale určitě příznivce i vedení klubu navnadil, že by Krč mohla po letech poskočit v žebříčku výš. Budete pod tlakem?
Už před rokem jsem říkal, že chceme být výhledově v první trojce. A teď jsme v polovině soutěže první, takže jsme to splnili. Jsem v klubu druhým rokem, tvoříme mužstvo, které by mělo být na vyšší soutěž připraveno. Nemáme to dané tak, že musíme jít výš teď za každou cenu. Kluci samozřejmě chtějí postoupit už teď. Uvidíme, jak to dopadne. Budeme se snažit.

Trochu to vypadá, že sice vedete, ale roli největšího favorita na postup chcete nechat někomu ze soupeřů. Je to tak?
V čele tabulky je to hodně těsné. Máme stejně bodů jako Střešovice, o bod zpět je Radotín. Oba ty týmy se netají tím, že chtějí postoupit. A daleko nejsou ani Cholupice, i s těmi se musí počítat. Myslím, že první jarní kola naplno ukážou, jak na tom ten který z týmů je.

Sledujete, jak si vaši soupeři během přípravy vedou?
Během soutěže se samozřejmě zajdu na týmy podívat, ale teď během zimy vůbec. Teď jde o přípravu, mění se sestavy.

Radotín ale střílí soupeřům hory gólů, to vás nestraší?
Hodně branek stříleli už na podzim, samozřejmě jsem si toho všiml, že góly dávají i dál. Mám o nich nějaké zprávy. Svědčí to o jejich ambicích, takže bych řekl, že právě Radotín je pro mě tím hlavním favoritem na postup.

Hrajete zimní turnaj Weber Cup, kde vás čekal zápas s Bílou Horou. Co vám napověděl o formě vašeho týmu. Byla to konfrontace s posledním celkem přeboru…
Vyhráli jsme 7:0, dali jsme gól v první minutě. To utkání jsme měli pod kontrolou. Myslím, že soupeř zkoušel hráče, my na tom jsme stejně, takže výsledek nějak nepřeceňujeme.

Jak probíhá vaše příprava?
Snažíme se trénovat třikrát v týdnu. Ale brzdily nás řádící chřipky, ve školách bylo v lednu zkouškové období. Taky je jasné, že na téhle úrovni dávají hráči přednost pracovním povinnostem, fotbal je neživí. K tomu se přidalo pár zraněných. Bojovali jsme s tím, jak se dalo. Snažíme se připravit co nejlépe. Do startu soutěže ještě zbývá hodně času. Pracujeme dál.

Zmínil jste zranění, je tam nějaký vážný problém?
Vypadl nám kvůli zranění kolena Kondráš. První odhady říkají, že by měl být ze hry dva až tři měsíce. Má prasklý meniskus a možná jsou i poškozené vazy. Pořád věřím, že to nebude tak vážné, ale pokud ano, tak to bude ztráta jako prase.

Co se stalo?
To je právě to nejhorší. Stalo se to při turnaji, kdy ho soupeř trefil. V desáté minutě na půlce hřiště. To už pak trenéra nezajímá, jak dopadne zápas, ale spíš myslí na to, jak hráče nahradit v sestavě.

Jak se během zimy proměnil kádr Sparty Krč?
Zkoušíme dva útočníky a dva záložníky. Myslel jsem, že budeme zkoušet jen tři hráče, ale po zranění Kondráše jsme ještě jednoho fotbalistu přibrali. Je ještě dost času je prověřit, uvidíme, jak budou vypadat. Zatím se nejeví špatně.

Zmínil jste dva útočníky, čekal jste tedy, že budete střílet víc branek?
Vyšli jsme na podzim dvakrát střelecky naprázdno. S Braníkem a ve Stodůlkách, chceme zvýšit konkurenci.

Kdyby se povedlo příchod těchto hráčů realizovat, tak budete se složením kádru spokojený?
Tak trenér asi není spokojený nikdy, ale v mezích možností samozřejmě ano. Uvidíme, jak na tom bude Kondráš, přejeme si, aby to zranění nebylo tak vážné, jak to vypadá.

Redakce s přispěním Pražského fotbalového svazu (www.fotbalpraha.cz).


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru