dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - polojasno
5°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Hráči amerického fotbalu i fanoušci se chystají vstoupit do Českého národního registru dárců dřeně
Prague Lions nebo Aquaponik Ostrava Steelers? Foto: archiv

Hráči amerického fotbalu i fanoušci se chystají vstoupit do Českého národního registru dárců dřeně

Prague Lions nebo Aquaponik Ostrava Steelers? To zjistíte už tuto neděli, kdy odstartuje první liga amerického fotbalu v Česku. Na pražském stadionu Viktorie Žižkov ale nečeká hráče a fanoušky jen vzájemné klání obou týmu, ale také vstup do Českého národního registru dárců dřeně. 

Tato netradiční spolupráce Českého národního registru dárců dřeně (ČNRDD) s týmy amerického fotbalu u nás vznikala na popud Nikity Maximovova, pozičního trenéra u Pražských Mustangů. Ten už před časem založil iniciativu Poteče krev, ve které vyzívá a také odměňuje týmy za vstup do registru dárců dřeně či za darování krve.

„K tomuto rozhodnutí mě dovedla osobní zkušenost s leukémií a zároveň láska k americkému fotbalu. Americký fotbal je týmová hra a občas teče i krev. Proto jsem akci nazval Poteče krev. Doufám, že moje snaha v prvé řadě pomůže nemocným a dárcům přinese dobrý pocit ze záchrany života. V druhé řadě pak zvýší informovanost o aktuálním zdravotním stavu a přinese i propagaci amerického fotbalu a českých týmů,“ vysvětluje Maximov.     

První letošní zápis, na kterém budou moci hráči i fanoušci vstupovat do registru, se uskuteční:
31. března 2019 od 14 hodin, stánek ČNRDD bude k dispozici už před zápasem, stadion Viktoria Žižkov, Seifertova, Praha 3. Vstupné: 120 korun

Zápis do registru spočívá pouze ve vyplnění formuláře a následném odběru vzorku formou stěru z dutiny ústní. Celý proces zabere cca 15 minut. Pro zápis budete potřebovat jen kartičku zdravotní pojišťovny a občanský průkaz. Základními podmínkami pro vstup do registru je věk 18–35 let a dobrý zdravotní stav.

ČNRDD tak zahajuje šňůru náborů, které toto jaro a léto s hráči amerického fotbalu připravuje.Severní vítr Prahy 8 proti Redaktorům České televize

23. listopadu 2019 v 09:17

Praha 8 zve na charitativní hokejový zápas. Odvetné utkání týmů Severní vítr Prahy 8 x Redaktoři České televize se koná v pondělí 25. listopadu od 18 hodin na kluzišti v areálu hřiště ZŠ Glowackého.

Podzimní běhání 2019

12. listopadu 2019 v 08:28

Praha 11 zve všechny příznivce běhu na 12. ročník Podzimního běhání 2019.

Zapojte se do akce Přeplaveme spolu Prahu 4. V Podolí zdolají lidé dohromady 10 kilometrů

4. listopadu 2019 v 17:38

Praha 4 zveme na akci pro celou rodinu nazvanou „Přeplaveme spolu Prahu 4“, která se uskuteční v sobotu 9. listopadu od 11 do 15 hodin v Plaveckém areálu Podolí.

Běžecká škola Prahy 4 zítra ve Žlutých lázních

30. října 2019 ve 22:09

S přechodem na zimní čas se budou lekce Běžecké školy Prahy 4 konat každý čtvrtek ve Žlutých lázních od 18 hodin. Začíná se od 31. října. K dispozici jsou šatny i sprchy.

Praha 11 v rámci dotačního programu pro sport a volný čas letos rozdělila přes 13 milionů

30. října 2019 v 18:11

Na svém říjnovém zasedání schválili zastupitelé Prahy 11 přidělení dotací v rámci Dotačního programu pro oblast sportu a volného času. Jen v letošním roce tak Praha 11 podpořila místní sportovní kluby částkou přesahující 13 milionů korun.

Dnes: Běhejte v Čimickém háji

29. října 2019 v 07:16

Osmá městská část ve spolupráci se sdružením R TEAM pořádají běžeckou školu Prahy 8 bez rozdílu věku. Běžecká škola pod vedením profesionálního trenéra se koná v říjnu každé úterý od 18 hodin.

Hatha jóga pro každého v obřadní síni radnice

28. října 2019 v 07:33

V obřadní síni radnice Prahy 15 probíhají lekce hatha jógy.

Sportovec roku v Praze 8. Nominace do konce listopadu

20. října 2019 v 07:13

Praha 8 pořádá již 4. ročník ankety Sportovec Prahy 8. Cílem soutěže je propojení městské části Praha 8 se sportovními organizacemi, které působí na jejím území, a společné ocenění nejúspěšnějších sportovců roku 2019 i jejich přínosu pro rozvoj sportu.

Další články
Nahoru