dnes
Sobota - bourky
25°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
28°C
pozítří
Pondělí - bourky
26°C
Hráči amerického fotbalu i fanoušci se chystají vstoupit do Českého národního registru dárců dřeně
Prague Lions nebo Aquaponik Ostrava Steelers? Foto: archiv

Hráči amerického fotbalu i fanoušci se chystají vstoupit do Českého národního registru dárců dřeně

Prague Lions nebo Aquaponik Ostrava Steelers? To zjistíte už tuto neděli, kdy odstartuje první liga amerického fotbalu v Česku. Na pražském stadionu Viktorie Žižkov ale nečeká hráče a fanoušky jen vzájemné klání obou týmu, ale také vstup do Českého národního registru dárců dřeně. 

Tato netradiční spolupráce Českého národního registru dárců dřeně (ČNRDD) s týmy amerického fotbalu u nás vznikala na popud Nikity Maximovova, pozičního trenéra u Pražských Mustangů. Ten už před časem založil iniciativu Poteče krev, ve které vyzívá a také odměňuje týmy za vstup do registru dárců dřeně či za darování krve.

„K tomuto rozhodnutí mě dovedla osobní zkušenost s leukémií a zároveň láska k americkému fotbalu. Americký fotbal je týmová hra a občas teče i krev. Proto jsem akci nazval Poteče krev. Doufám, že moje snaha v prvé řadě pomůže nemocným a dárcům přinese dobrý pocit ze záchrany života. V druhé řadě pak zvýší informovanost o aktuálním zdravotním stavu a přinese i propagaci amerického fotbalu a českých týmů,“ vysvětluje Maximov.     

První letošní zápis, na kterém budou moci hráči i fanoušci vstupovat do registru, se uskuteční:
31. března 2019 od 14 hodin, stánek ČNRDD bude k dispozici už před zápasem, stadion Viktoria Žižkov, Seifertova, Praha 3. Vstupné: 120 korun

Zápis do registru spočívá pouze ve vyplnění formuláře a následném odběru vzorku formou stěru z dutiny ústní. Celý proces zabere cca 15 minut. Pro zápis budete potřebovat jen kartičku zdravotní pojišťovny a občanský průkaz. Základními podmínkami pro vstup do registru je věk 18–35 let a dobrý zdravotní stav.

ČNRDD tak zahajuje šňůru náborů, které toto jaro a léto s hráči amerického fotbalu připravuje.Praha 6: Memoriál Zdenky Hanákové

21. srpna 2019 v 08:01

Pražská organizace vozíčkářů zve na 37. ročník sportovního setkání nejen vozíčkářů. Memoriál Zdenky Hanákové se koná pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře v sobotu 7. září od 13. hodin.

Praha 8 představí sportovní kluby

15. srpna 2019 v 11:58

Prezentace aktivit volnočasových oddílů a sportovních klubů z Prahy 8 se koná v neděli 8. září. Představí se zájmové organizace, které dětem nabízejí sportovní, kulturní a jiné společenské vyžití a součástí akce bude možnost zapsat děti do jednotlivých oddílů.

Praha 5: Cvičení pod vedením profesionálního trenéra zdarma

4. srpna 2019 v 18:54

Venkovní kruhové tréninky probíhají zdarma pro občany páté městské části. Jedná se o intenzivní formu cvičení, kdy se střídá interval zátěže s intervalem odpočinku na předem určených stanovištích. Během cvičení se používají nejrůznější pomůcky, ale nejčastěji se využívá vlastní...

Sportuje celá Praha 8

4. srpna 2019 v 17:44

Praha 8 pořádá od poloviny září otevřené turnaje pro veřejnost. Sportovní klání jsou určena pro jednotlivce, rodiny i skupiny přátel.

Memoriál Zdenky Hanákové: Sportovní setkání (nejen) vozíčkářů

30. července 2019 v 08:31

Pražská organizace vozíčkářů zve na 37. ročník sportovního setkání (nejen) vozíčkářů. Memoriál Zdenky Hanákové se koná pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře v sobotu 7. září od 13. hodin.

Zítra: Jóga v Portheimce

30. července 2019 v 07:50

Praha 5 zve na lekce jógy do parku Portheimka. Cvičí se každou středu za příznivého počasí od 18 do 20 hodin až do 11. září. Přijďte si po práci protáhnout ztuhlé tělo a příjemně si odpočinout.

Třebonické letní hry: Přijďte si zasportovat nebo jen fandit

29. července 2019 ve 20:23

Sportovní zápolení nabídne soutěžní klání tříčlenných družstev v pěti netradičních disciplínách, které se zatím na mistrovství světa ani olympiádu nedostaly – jde o slalom s kolečkem v kombinaci s hašením ruční stříkačkou, řezání klády ruční pilou, záchranu tonoucího z kánoe, běh přes plovoucí...

Další články
Nahoru