dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Hra na klavír na letišti se stala hitem internetu, Libanonec „porazil" i pražského policistu
Video s hrou na klavír viděly už miliony lidí. Screenshot: youtube.com

Hra na klavír na letišti se stala hitem internetu, Libanonec „porazil" i pražského policistu

Video s cizincem hrajícím na pražském letišti na klavír se stalo v posledním týdnu hitem internetu. Na serveru youtube.com si příspěvek vysloužil téměř pět milionů zhlédnutí. Lidé z celého světa v komentářích pod videem kvitují hlavně přátelské prostředí Prahy a sbližování lidí různých kultur a národností. Klavír na letiště umístil v rámci akce Piána na ulici kavárník Ondřej Kobza.

Muž na videu, podle komentářů Libanonec, hraje v několika obměnách mimo jiné známou Beethowenovu skladbu Pro Elišku. Jeho vystoupení přihlíží lidé čekající na letadlo. Pod videem se okamžitě objevila řada názorů, které především oceňují příjemnou atmosféru Prahy.

„To není jako na amerických letištích, kde se policisté tváří jako buldoci, kteří v každém vidí teroristu," píše v anglickém komentáři jeden z diskutujících.

Hudebních nástrojů stojí po Praze několik, zahrát na ně může kterýkoli z kolemjdoucích. Pozornost mnoha uživatelů internetu vzbudilo loni na podzim video pražského policisty, který zahrál na klavír u Rudolfina. Jeho výstup má dodnes 2,5 milionu zhlédnutí.

Kobzův projekt se rozšířil do asi třiceti měst. A další nápady přibývají. Diskuse na sociální síti facebook srší nápady na to, jak rozproudit život a setkávání lidí na ulicích. Od příštího týdne se tak v metropoli objeví šachové stolky.

„Já vyzývám každého, ať udělá a něco podobného," řekl ČTK Kobza. „Město je bílé malířské plátno, do kterého můžeme svojí kreativitou kreslit," uvedl.


Další články
Nahoru