Dnes Pondělí - jasno 33°C
Zítra Úterý - bourky 24°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Volby 2018

Hovory pod deštníkem: TOP 09 řešila s občany budoucnost Prahy 5

Už na druhé akci TOP 09 měli občané Prahy 5 možnost setkat se přímo se starostou Pavlem Richterem a probrat budoucnost jejich městské části. Na hovory pod deštníkem přišly včera do parku Portheimka desítky zájemců.

„Ze setkání pro mě na další čtyři roky na radnici plyne jasný cíl – úspěšně pokračovat ve stavbě nových bytů a zajištění lepšího dopravního spojení našim občanům,“ říká Pavel Richter, starosta a lídr kandidátky TOP 09.

Hovory pod deštníkem jsou součástí kontaktní kampaně TOP 09 před podzimními komunálními volbami. „S lidmi jsem se při kampani potkával přímo v ulicích, ale diskutovali jsme i na dalších podobných setkáních jako jsou hovory pod deštníkem. Nejčastěji jsem od nich slyšel jediné – nepřestávejte stavět,“ uvedl starosta Prahy 5 Pavel Richter (TOP 09).

„Každá politická strana má dnes v programu, že zajistí pro občany dostupné bydlení. Ale jedině TOP 09 v minulém období dokázala, že to umí a udělala to. Pod naším vedením se právě na Praze 5 postavilo z celého hlavního města nejvíce nových bytů. S top 09 ,Pětka' dál poroste, my umíme plnit sliby,“ uvedl Pavel Richter.

Na setkání se starostou a dalšími kandidáty TOP 09 do zastupitelstva Prahy 5 dorazily desítky lidí. Kromě stavebního rozvoje městské části se občané zajímali také o lepší dopravní spojení.

„Pro návštěvníky jsme připravili cimbálovou muziku, ale jako starosta se víc zajímám vždy o to, co říkají občané. Ty hned po zajištění výstavby v městské části pálí špatné dopravní spojení především směrem na Prahu 6. TOP 09 proto spustila speciální autobusovou linku tunelbus, aby magistrátu ukázala, že je to možné vyřešit,“ dodal starosta Prahy 5 Pavel Richter.

Právě tunelbus, přímé spojení mezi Andělem a Hradčanskou, lidem jako pravidelná linka dlouhodobě chybí.

„V minulém období TOP 09 na radnici Prahy 5 usilovala o to, aby pražský magistrát tunelbus zavedl. Ten to ale neudělal. Proto jsme jej rozjeli sami, alespoň dočasně v rámci kampaně. Během pár dnů se jím stihly svézt stovky lidí. Každý, kdo tunelbus využil, ušetřil na cestě až deset minut času,“ říká zastupitelka Prahy 5 a dvojka kandidátky top 09 Naděžda Priečinská_. „Těší mě, že nám lidé za tunelbus děkují. Je to pro nás jasný signál, abychom v dalším volebním období dotlačili magistrát k zavedení tunelbusu jako pravidelné linky pro občany Prahy 5 a dalších městských částí,“ _dodala Nadežda Priečinská (TOP 09).

Kontaktní kampaň TOP 09 na Praze 5 stále pokračuje. S kandidáty TOP 09 do zastupitelstva páté městské části se mohou občané i nadále potkat u speciálních stánků na Andělu u stanice metra, na Kavalírce na rohu ulic Musílkova a Plzeňská nebo na Barrandově na Tilleho náměstí. Tunelbus jezdí mimořádně každý den od 16:00 do 19:00 vždy po 20 minutách (z ulice Stroupežnického na Hradčanskou).Adaptační skupiny v Praze 7

24. března 2022 v 19:55

Praha 7 tento týden otevřela čtyři adaptační skupiny při základních a mateřských školách, do kterých nyní dochází 60 ukrajinských dětí. Další skupiny jsou v přípravě.

Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru