Dnes Úterý - skorojasno 15°C
Zítra Středa - prehanky-dest 15°C
Úterý 20. 4. 2021
Svátek má Marcela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Hotely v Praze po uvolnění vládních opatření výraznější nárůst rezervací nezaznamenaly
Ilustrační foto: Niels Laan / Freeimages.com

Hotely v Praze po uvolnění vládních opatření výraznější nárůst rezervací nezaznamenaly

Pražské hotely v souvislosti se čtvrtečním uvolněním vládních opatření zaznamenaly jen mírné nebo vůbec žádné nárůsty rezervací. ČTK to řekl prezident Asociace hotelů a restaurací České republiky Václav Stárek a potvrdili zástupci oslovených hotelů. Podle Stárka zůstává v důsledku výpadku zejména zahraničního turismu daného pandemií koronaviru v metropoli více než polovina hotelů uzavřených. Ubytovací zařízení musela být pro rekreační účely uzavřena od 22. října.

Pražské hotely v souvislosti se čtvrtečním uvolněním vládních opatření zaznamenaly jen mírné nebo vůbec žádné nárůsty rezervací. ČTK to řekl prezident Asociace hotelů a restaurací České republiky Václav Stárek a potvrdili zástupci oslovených hotelů. Podle Stárka zůstává v důsledku výpadku zejména zahraničního turismu daného pandemií koronaviru v metropoli více než polovina hotelů uzavřených. Ubytovací zařízení musela být pro rekreační účely uzavřena od 22. října.

Podle Stárka v Praze a dalších větších městech dnešek nepřinesl žádnou výraznější změnu. „Myslím, že se žádný velký boom nekoná. Platí to, že ve městech chybí klientela podniková, konferenční a zahraniční," uvedl. Situace se podle něj výrazně nezlepší, dokud se neobnoví zahraniční turismus.

Dodal, že v regionech je nyní uzavřeno asi 30 procent ubytovacích zařízení a s ohledem na to, že do 12. prosince mají zůstat uzavřené vleky, není o mnoho větší zájem ani o ubytování na horách.

V Krkonoších podle něj nyní zařízení hlásí zarezervovaných zhruba 30 procent kapacit. S ohledem na aktuální otevření hotelů je podle něj možné, že poptávka ještě stoupne. „Lidé dělají rezervace na poslední chvíli, což je trend, který nyní ještě stoupá, což je s ohledem na nejistou situaci pochopitelné," řekl.

Minimální nárůst poptávky ČTK potvrdili ředitelé pražských hotelů. Firma Interhotel Olympik v metropoli provozuje čtyři hotely s celkem 645 pokoji, podle jejího ředitele Vladimíra Šose je nyní otevřen pouze hotel Artemis s 50 pokoji.

„Více neotvíráme, protože to nemá smysl," řekl a dodal, že dnešek změnu nepřinesl. V hlavním městě je podle něj hotelnictví závislé na zahraničních hostech, kteří stále schází.

Jen minimální nárůst rezervací registroval i hotel Alcron. Jeho ředitel Michal Chour ČTK řekl, že rezervací na tento víkend sice přibylo, ale nejedná se o nárůst, který by byznys zachránil.

Za listopad podle něj hotel registroval meziroční propad o 96 procent a po otevření by mohlo číslo klesnout na 92 procent. Dodal, že rezervace dělají z drtivé většiny Češi. „Je tu opravdu velmi malé množství obchodních cestujících ze zahraničí," řekl. Pokles se netýká jen hotelů v centru, nárůst rezervací nezaznamenal ani Hotel Michael v Hodkovičkách.

Po přechodu ze čtvrtého na třetí stupeň protiepidemického systému PES mohly hotely po zhruba šestitýdenní nucené pauze znovu otevřít i pro rekreační účely. V omezeném režimu začaly fungovat i restaurace a další služby a otevřely se všechny obchody.

V Praze se kvůli koronavirové krizi drasticky propadl počet turistů. Ve druhém čtvrtletí se podle dat Českého statistického úřadu v hotelech, penzionech a kempech v hlavním městě ubytovalo jen 138 187 lidí, což je o 93,6 procenta méně než před rokem. Loni celkem přijelo do Prahy 8,03 milionu turistů.


V Praze přibylo 85 nakažených covidem, opět méně než před týdnem

Včera v 09:20

Laboratoře odhalily v Praze v neděli 85 nových případů nemoci covid-19, o 63 méně než před týdnem, uvedla ČTK.

Pilotní projekt PCR testování ze slin v mateřských školách Prahy 3

17. dubna 2021 v 11:33

Praha 3 spouští pilotní projekt PCR testování ze slin v několika vybraných mateřských školách zřízených městskou částí, v období od 1. 5. do 30. 6. Cílem je zajistit dětem Prahy 3 nejlepší možnou variantu testování a prokázat, že je realizovatelné. 

Praha 3 rozdává respirátory lidem v nouzi

16. dubna 2021 v 10:22

Respirátory pro lidi v nouzi jsou přichystány v Infocentru Prahy 3.

Farmářské trhy se otevírají za přísných opatření

16. dubna 2021 v 09:25

Na náplavce u Rašínova nábřeží bude v sobotu spuštěn provoz tržitě s farmářskými produkty. Vstup je však možný při dodržování všech vládních nařízení pouze pro nákup potravin, nikoliv pro procházení a konzumaci občerstvení.

Praha 2 pomůže seniorům 65+

14. dubna 2021 v 17:36

Senioři 65 let a více mohou kontaktovat radnici na bezplatné informační lince 800 604 604. Linka je v provozu každý všední den od 8 hod do 16 hodin.

Nejslabší první čtvrtletí za 12 let. Živnost si založilo 14 tisíc lidí, o desetinu méně než před rokem

14. dubna 2021 v 09:10

Během prvního čtvrtletí letošního roku si založilo v České republice živnost 14 237 lidí, o 11 % méně než v prvním čtvrtletí roku 2020. Šlo o nejslabší první čtvrtletí nejméně od roku 2010, tedy za posledních 12 let. Svoji živnost zároveň přerušilo 37 171 lidí, o 4 % více než v minulém roce, a...

Testovací centrum na covid-19 odbaví 180 lidí za hodinu bez rezervace a front

13. dubna 2021 v 09:00

Nové testovací centrum na covid-19 se otevřelo 28. března v Praze 11 ve zdravotnickém centru FYZIOklinika. Díky vlastní aplikaci pro rychlejší administraci sem může člověk přijít bez rezervace a po dvou minutách být hotov. Kapacity zdravotníků zvládají i nejvytíženější časy a firemní skupiny bez...

Praha 13 prominula podnikatelům poplatky z ubytování

13. dubna 2021 v 08:26

Vedení Prahy 13 svým aktuálním rozhodnutím prodloužilo dobu, ve které nemusí místní podnikatelé hradit poplatky z ubytování.

Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

12. dubna 2021 v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Další články
Nahoru