Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 21. 1. 2021
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Hotely v Praze po uvolnění vládních opatření výraznější nárůst rezervací nezaznamenaly
Ilustrační foto: Niels Laan / Freeimages.com

Hotely v Praze po uvolnění vládních opatření výraznější nárůst rezervací nezaznamenaly

Pražské hotely v souvislosti se čtvrtečním uvolněním vládních opatření zaznamenaly jen mírné nebo vůbec žádné nárůsty rezervací. ČTK to řekl prezident Asociace hotelů a restaurací České republiky Václav Stárek a potvrdili zástupci oslovených hotelů. Podle Stárka zůstává v důsledku výpadku zejména zahraničního turismu daného pandemií koronaviru v metropoli více než polovina hotelů uzavřených. Ubytovací zařízení musela být pro rekreační účely uzavřena od 22. října.

Pražské hotely v souvislosti se čtvrtečním uvolněním vládních opatření zaznamenaly jen mírné nebo vůbec žádné nárůsty rezervací. ČTK to řekl prezident Asociace hotelů a restaurací České republiky Václav Stárek a potvrdili zástupci oslovených hotelů. Podle Stárka zůstává v důsledku výpadku zejména zahraničního turismu daného pandemií koronaviru v metropoli více než polovina hotelů uzavřených. Ubytovací zařízení musela být pro rekreační účely uzavřena od 22. října.

Podle Stárka v Praze a dalších větších městech dnešek nepřinesl žádnou výraznější změnu. „Myslím, že se žádný velký boom nekoná. Platí to, že ve městech chybí klientela podniková, konferenční a zahraniční," uvedl. Situace se podle něj výrazně nezlepší, dokud se neobnoví zahraniční turismus.

Dodal, že v regionech je nyní uzavřeno asi 30 procent ubytovacích zařízení a s ohledem na to, že do 12. prosince mají zůstat uzavřené vleky, není o mnoho větší zájem ani o ubytování na horách.

V Krkonoších podle něj nyní zařízení hlásí zarezervovaných zhruba 30 procent kapacit. S ohledem na aktuální otevření hotelů je podle něj možné, že poptávka ještě stoupne. „Lidé dělají rezervace na poslední chvíli, což je trend, který nyní ještě stoupá, což je s ohledem na nejistou situaci pochopitelné," řekl.

Minimální nárůst poptávky ČTK potvrdili ředitelé pražských hotelů. Firma Interhotel Olympik v metropoli provozuje čtyři hotely s celkem 645 pokoji, podle jejího ředitele Vladimíra Šose je nyní otevřen pouze hotel Artemis s 50 pokoji.

„Více neotvíráme, protože to nemá smysl," řekl a dodal, že dnešek změnu nepřinesl. V hlavním městě je podle něj hotelnictví závislé na zahraničních hostech, kteří stále schází.

Jen minimální nárůst rezervací registroval i hotel Alcron. Jeho ředitel Michal Chour ČTK řekl, že rezervací na tento víkend sice přibylo, ale nejedná se o nárůst, který by byznys zachránil.

Za listopad podle něj hotel registroval meziroční propad o 96 procent a po otevření by mohlo číslo klesnout na 92 procent. Dodal, že rezervace dělají z drtivé většiny Češi. „Je tu opravdu velmi malé množství obchodních cestujících ze zahraničí," řekl. Pokles se netýká jen hotelů v centru, nárůst rezervací nezaznamenal ani Hotel Michael v Hodkovičkách.

Po přechodu ze čtvrtého na třetí stupeň protiepidemického systému PES mohly hotely po zhruba šestitýdenní nucené pauze znovu otevřít i pro rekreační účely. V omezeném režimu začaly fungovat i restaurace a další služby a otevřely se všechny obchody.

V Praze se kvůli koronavirové krizi drasticky propadl počet turistů. Ve druhém čtvrtletí se podle dat Českého statistického úřadu v hotelech, penzionech a kempech v hlavním městě ubytovalo jen 138 187 lidí, což je o 93,6 procenta méně než před rokem. Loni celkem přijelo do Prahy 8,03 milionu turistů.


Praha 3 může očkovat v Nemocnici Sv. Kříže

Dnes v 07:03

Radnice Prahy 3 zajistila ve spolupráci Nemocnicí Sv. Kříže očkovací místo, kde lze naočkovat až 100 až 400 osob denně. 

Jak zjistit správnou výši nájmu? Ztrácet čas prohlížením inzerátů už nemusíte

Včera v 15:55

Stanovení optimální výše nájmu vyžaduje neustálé sledování aktuálního dění na trhu s bydlením. Ať už sháníte nového nájemníka, pronájem teprve promýšlíte nebo naopak hledáte nové bydlení v nájmu, současná situace na trhu s bydlením se stává značně nepřehlednou a...

Praha 15: Sociální pracovník pomůže s registrací na očkování

Včera ve 12:55

Senioři patnácté městské části, kterým nemá kdo pomoci s registrací na očkování a sami jej nezvládnou, pomůže sociální pracovník radnice.

Praha 4: Linky pro seniory 80+ poskytují pomoc a podporu

Včera v 11:27

Na tři informační linky, které zřídil Úřad městské části Praha 4 jako podporu pro seniory, kteří si nevědí rady s registrací do Centrálního rezervačního systému, volalo od pátku do pondělních čtyř hodin odpoledne celkem 94 osob.

Pražské domovy pro seniory dokončují první kolo očkování

Včera v 06:30

Ve středu ráno dorazí vakcíny proti onemocnění covid-19 do posledních dvou pražských domovů pro seniory, které projevily zájem o očkování svých klientů a personálu až v tomto týdnu. Tímto bude v zásadě dokončeno první kolo očkování v těchto pobytových...

Radotínští dostanou od radnice dezinfekci

19. ledna 2021 v 16:39

Kvůli pokračujícímu výskytu koronaviru zajistila Praha 16 dezinfekční prostředky pro občany Radotína.

Seniorská informační linka Prahy 15

19. ledna 2021 ve 12:24

Praha 15 provozuje informační linku pro seniory na čísle: 702 171 742. Radnice je zárovň připravena zajistit osobám se zhoršenou pohyblivostí dopravu na očkovací místo.

V Praze 7 již bylo naočkováno 1100 seniorů nad 80 let

19. ledna 2021 v 07:07

Sedmá městská část od minulého týdne pomáhá seniorům starším 80 let zajistit včasné očkování. Prostřednictvím praktických lékařů se v Praze 7 podařilo naočkovat již zhruba 1100 seniorů. 

Klienti Domova pro seniory Zity Kabátové v Praze 13 už byli očkováni proto covidu

18. ledna 2021 ve 22:33

Domov pro seniory Zity Kabátové v třinácté městské části dnes dokončil očkování svých klientů proti onemocnění covid-19. 

Další články
Nahoru