Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Hotely v Praze po uvolnění vládních opatření výraznější nárůst rezervací nezaznamenaly
Ilustrační foto: Niels Laan / Freeimages.com

Hotely v Praze po uvolnění vládních opatření výraznější nárůst rezervací nezaznamenaly

Pražské hotely v souvislosti se čtvrtečním uvolněním vládních opatření zaznamenaly jen mírné nebo vůbec žádné nárůsty rezervací. ČTK to řekl prezident Asociace hotelů a restaurací České republiky Václav Stárek a potvrdili zástupci oslovených hotelů. Podle Stárka zůstává v důsledku výpadku zejména zahraničního turismu daného pandemií koronaviru v metropoli více než polovina hotelů uzavřených. Ubytovací zařízení musela být pro rekreační účely uzavřena od 22. října.

Pražské hotely v souvislosti se čtvrtečním uvolněním vládních opatření zaznamenaly jen mírné nebo vůbec žádné nárůsty rezervací. ČTK to řekl prezident Asociace hotelů a restaurací České republiky Václav Stárek a potvrdili zástupci oslovených hotelů. Podle Stárka zůstává v důsledku výpadku zejména zahraničního turismu daného pandemií koronaviru v metropoli více než polovina hotelů uzavřených. Ubytovací zařízení musela být pro rekreační účely uzavřena od 22. října.

Podle Stárka v Praze a dalších větších městech dnešek nepřinesl žádnou výraznější změnu. „Myslím, že se žádný velký boom nekoná. Platí to, že ve městech chybí klientela podniková, konferenční a zahraniční," uvedl. Situace se podle něj výrazně nezlepší, dokud se neobnoví zahraniční turismus.

Dodal, že v regionech je nyní uzavřeno asi 30 procent ubytovacích zařízení a s ohledem na to, že do 12. prosince mají zůstat uzavřené vleky, není o mnoho větší zájem ani o ubytování na horách.

V Krkonoších podle něj nyní zařízení hlásí zarezervovaných zhruba 30 procent kapacit. S ohledem na aktuální otevření hotelů je podle něj možné, že poptávka ještě stoupne. „Lidé dělají rezervace na poslední chvíli, což je trend, který nyní ještě stoupá, což je s ohledem na nejistou situaci pochopitelné," řekl.

Minimální nárůst poptávky ČTK potvrdili ředitelé pražských hotelů. Firma Interhotel Olympik v metropoli provozuje čtyři hotely s celkem 645 pokoji, podle jejího ředitele Vladimíra Šose je nyní otevřen pouze hotel Artemis s 50 pokoji.

„Více neotvíráme, protože to nemá smysl," řekl a dodal, že dnešek změnu nepřinesl. V hlavním městě je podle něj hotelnictví závislé na zahraničních hostech, kteří stále schází.

Jen minimální nárůst rezervací registroval i hotel Alcron. Jeho ředitel Michal Chour ČTK řekl, že rezervací na tento víkend sice přibylo, ale nejedná se o nárůst, který by byznys zachránil.

Za listopad podle něj hotel registroval meziroční propad o 96 procent a po otevření by mohlo číslo klesnout na 92 procent. Dodal, že rezervace dělají z drtivé většiny Češi. „Je tu opravdu velmi malé množství obchodních cestujících ze zahraničí," řekl. Pokles se netýká jen hotelů v centru, nárůst rezervací nezaznamenal ani Hotel Michael v Hodkovičkách.

Po přechodu ze čtvrtého na třetí stupeň protiepidemického systému PES mohly hotely po zhruba šestitýdenní nucené pauze znovu otevřít i pro rekreační účely. V omezeném režimu začaly fungovat i restaurace a další služby a otevřely se všechny obchody.

V Praze se kvůli koronavirové krizi drasticky propadl počet turistů. Ve druhém čtvrtletí se podle dat Českého statistického úřadu v hotelech, penzionech a kempech v hlavním městě ubytovalo jen 138 187 lidí, což je o 93,6 procenta méně než před rokem. Loni celkem přijelo do Prahy 8,03 milionu turistů.


Autor: ČTK

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

Včera v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

PVK obhájily certifikát protikorupčního managementu

15. října 2021 v 08:12

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) úspěšně prošly kontrolním auditem systému protikorupčního managementu AbMS dle ISO 37001 certifikovaného společností Bureau Veritas.

Ceny plynu od innogy se od listopadu upraví

14. října 2021 v 10:55

Největší tuzemský dodavatel plynu innogy Energie upraví od 20. listopadu ceny zemního plynu. Celková roční platba za dodávku plynu pro domácnosti a malé zákazníky se u základního produktu Standard zvýší v průměru o 10,6 procenta. Důvodem pro úpravu ceníků je aktuální dramatický růst ceny komodity...

V režimu dodavatele poslední instance přebírá innogy první zákazníky

13. října 2021 v 10:49

Od neděle 10. října přešli první odběratelé zemního plynu do režimu dodavatele poslední instance (DPI). Tuto povinnost, která garantuje spolehlivé dodávky zemního plynu pro domácnosti, bude zajišťovat v distribuční síti GasNet, s.r.o. společnost innogy Energie, s.r.o.

innogy eviduje velký zájem o převod energií

8. října 2021 v 07:50

Tisíce odběratelů energií po celém Česku aktuálně řeší akutní problém s dodávkami energií. Někteří jejich stávající dodavatelé jsou kvůli dramatickému růstu cen energií na velkoobchodních trzích v problémech a snaží se svých zákazníků buď zbavit, nebo je velmi rychle převést na výrazně dražší...

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Na trh přichází limitovaná edice vína cava Codorníu

4. října 2021 v 06:25

Šumivé víno se hodí k jakémukoliv ročnímu období i události. Společnost Premier Wines & Spirits nyní přišla se speciální limitovanou edicí nápoje cava Codorníu Limited Edition Brut Reserva.

Další články
Nahoru