dnes
Středa - oblacno
7°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
9°C
pozítří
Pátek - skorojasno
3°C
Hotely v Praze jsou na Silvestra skoro vyprodané
Plno má na Silvestra už i hotel Olympik v Praze 8. Foto: olympik.cz

Hotely v Praze jsou na Silvestra skoro vyprodané

V pražských hotelech zbývají na silvestrovské ubytování poslední místa. Vytíženost se pohybuje mezi 90 a 95 procenty, řekl prezident Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek. Ještě je tak možné se ubytovat, místa ale rychle ubývají. Například podle webu Booking.com si během dneška zarezervovalo ubytování v pražském Hiltonu 22 zájemců. I při srovnání hotelů podle ceny jsou k dispozici pouze poslední místa.

„Myslím si, že ceny zásadně nevyskočily," řekl o možném zdražení na poslední chvíli Stárek. Podle něj budou mít nyní lidé spíše šanci najít ubytování napřímo než přes webové zprostředkovatele.

Uvedl, že doba pobytu se liší podle toho, z jaké dálky turista přijíždí. „Když někdo přijede jenom z Německa, tak si dovedu představit, že druhého nebo třetího odjíždí zpátky. Když přijedou z Ameriky, tak zde nejspíš stráví víc času," dodal.

Národnostní složení je podle něj na Silvestra podobné celému roku, převládají tedy hlavně zákazníci z Německa, Nizozemska, Británie a Spojených států. Rusové pak podle něj spíš dorazí po Silvestru, protože Vánoce slaví až na začátku ledna.

Stárkova slova potvrzují i hotely oslovené ČTK. „Jsme téměř plní. Pár pokojů ještě volných je, ale moc jich není," sdělilo rezervační oddělení Four Seasons Hotel. Plnou obsazenost pak na Silvestra hlásí hotel Olympik. Ředitel hotelu Vlastimil Šos podotkl, že podobně jako většina hotelů nabízí Olympik pro hosty na konec roku zábavní program.

„Budeme mít galavečeři s programem, což je myslím u Silvestra standard," uvedl. Silvestrovská noc je podle něj takzvaným toptermínem, cena za ni tak vyjde zhruba na trojnásobek proti normálu. Ubytování bez zakoupení lístků na galavečer možné není. „Prakticky ze sta procent bude u nás příchod nového roku slavit zahraniční klientela," dodal Šos.

Nedávné teroristické útoky v Německu i dalších evropských zemích zvyšují zájem o ubytování v Česku, myslí si Petra Kazdová z Academic Hotelu v Roztokách u Prahy.

„Myslím si, že lidé se nyní bojí cestovat. Ještě stále přicházejí žádosti o rezervace. Bojí se jet do Paříže, Praha je pro ně bezpečnější," uvedla. Kazdová eviduje letos například více rezervací z Maďarska než dříve.


Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

Včera v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Museum Kampa: Připomeňme si 50. výročí smrti Jana Palacha

10. ledna 2019 ve 14:24

V pátek 18. ledna si připomeneme předvečer výročí smrti Jana Palacha. Uctěte jeho památku a památku všech lidí, kteří trpěli v době sovětské okupace.

Další články
Nahoru