dnes
Sobota - oblacno
21°C
zítra
Neděle - jasno
20°C
pozítří
Pondělí - jasno
18°C
Hotely v Praze jsou na Silvestra skoro vyprodané
Plno má na Silvestra už i hotel Olympik v Praze 8. Foto: olympik.cz

Hotely v Praze jsou na Silvestra skoro vyprodané

V pražských hotelech zbývají na silvestrovské ubytování poslední místa. Vytíženost se pohybuje mezi 90 a 95 procenty, řekl prezident Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek. Ještě je tak možné se ubytovat, místa ale rychle ubývají. Například podle webu Booking.com si během dneška zarezervovalo ubytování v pražském Hiltonu 22 zájemců. I při srovnání hotelů podle ceny jsou k dispozici pouze poslední místa.

„Myslím si, že ceny zásadně nevyskočily," řekl o možném zdražení na poslední chvíli Stárek. Podle něj budou mít nyní lidé spíše šanci najít ubytování napřímo než přes webové zprostředkovatele.

Uvedl, že doba pobytu se liší podle toho, z jaké dálky turista přijíždí. „Když někdo přijede jenom z Německa, tak si dovedu představit, že druhého nebo třetího odjíždí zpátky. Když přijedou z Ameriky, tak zde nejspíš stráví víc času," dodal.

Národnostní složení je podle něj na Silvestra podobné celému roku, převládají tedy hlavně zákazníci z Německa, Nizozemska, Británie a Spojených států. Rusové pak podle něj spíš dorazí po Silvestru, protože Vánoce slaví až na začátku ledna.

Stárkova slova potvrzují i hotely oslovené ČTK. „Jsme téměř plní. Pár pokojů ještě volných je, ale moc jich není," sdělilo rezervační oddělení Four Seasons Hotel. Plnou obsazenost pak na Silvestra hlásí hotel Olympik. Ředitel hotelu Vlastimil Šos podotkl, že podobně jako většina hotelů nabízí Olympik pro hosty na konec roku zábavní program.

„Budeme mít galavečeři s programem, což je myslím u Silvestra standard," uvedl. Silvestrovská noc je podle něj takzvaným toptermínem, cena za ni tak vyjde zhruba na trojnásobek proti normálu. Ubytování bez zakoupení lístků na galavečer možné není. „Prakticky ze sta procent bude u nás příchod nového roku slavit zahraniční klientela," dodal Šos.

Nedávné teroristické útoky v Německu i dalších evropských zemích zvyšují zájem o ubytování v Česku, myslí si Petra Kazdová z Academic Hotelu v Roztokách u Prahy.

„Myslím si, že lidé se nyní bojí cestovat. Ještě stále přicházejí žádosti o rezervace. Bojí se jet do Paříže, Praha je pro ně bezpečnější," uvedla. Kazdová eviduje letos například více rezervací z Maďarska než dříve.


Praha 15: Občané se poprvé mohou zapojit do participativního rozpočtu

16. dubna 2019 v 07:24

Radnice patnácté městské části včera odstartovala první ročník participativního rozpočtování. Poprvé v historii tak budou občané sami navrhovat a svým hlasováním podporovat projekty, které radnice v letošním roce zrealizuje.

Další články
Nahoru