dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - jasno
30°C
pozítří
Sobota - zatazeno
29°C
Hotely v Praze jsou na Silvestra skoro vyprodané
Plno má na Silvestra už i hotel Olympik v Praze 8. Foto: olympik.cz

Hotely v Praze jsou na Silvestra skoro vyprodané

V pražských hotelech zbývají na silvestrovské ubytování poslední místa. Vytíženost se pohybuje mezi 90 a 95 procenty, řekl prezident Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek. Ještě je tak možné se ubytovat, místa ale rychle ubývají. Například podle webu Booking.com si během dneška zarezervovalo ubytování v pražském Hiltonu 22 zájemců. I při srovnání hotelů podle ceny jsou k dispozici pouze poslední místa.

„Myslím si, že ceny zásadně nevyskočily," řekl o možném zdražení na poslední chvíli Stárek. Podle něj budou mít nyní lidé spíše šanci najít ubytování napřímo než přes webové zprostředkovatele.

Uvedl, že doba pobytu se liší podle toho, z jaké dálky turista přijíždí. „Když někdo přijede jenom z Německa, tak si dovedu představit, že druhého nebo třetího odjíždí zpátky. Když přijedou z Ameriky, tak zde nejspíš stráví víc času," dodal.

Národnostní složení je podle něj na Silvestra podobné celému roku, převládají tedy hlavně zákazníci z Německa, Nizozemska, Británie a Spojených států. Rusové pak podle něj spíš dorazí po Silvestru, protože Vánoce slaví až na začátku ledna.

Stárkova slova potvrzují i hotely oslovené ČTK. „Jsme téměř plní. Pár pokojů ještě volných je, ale moc jich není," sdělilo rezervační oddělení Four Seasons Hotel. Plnou obsazenost pak na Silvestra hlásí hotel Olympik. Ředitel hotelu Vlastimil Šos podotkl, že podobně jako většina hotelů nabízí Olympik pro hosty na konec roku zábavní program.

„Budeme mít galavečeři s programem, což je myslím u Silvestra standard," uvedl. Silvestrovská noc je podle něj takzvaným toptermínem, cena za ni tak vyjde zhruba na trojnásobek proti normálu. Ubytování bez zakoupení lístků na galavečer možné není. „Prakticky ze sta procent bude u nás příchod nového roku slavit zahraniční klientela," dodal Šos.

Nedávné teroristické útoky v Německu i dalších evropských zemích zvyšují zájem o ubytování v Česku, myslí si Petra Kazdová z Academic Hotelu v Roztokách u Prahy.

„Myslím si, že lidé se nyní bojí cestovat. Ještě stále přicházejí žádosti o rezervace. Bojí se jet do Paříže, Praha je pro ně bezpečnější," uvedla. Kazdová eviduje letos například více rezervací z Maďarska než dříve.


Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Včera v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Včera v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Včera v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru