dnes
Pondělí - jasno
15°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
13°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
14°C
Hotely v Praze jsou na Silvestra skoro vyprodané
Plno má na Silvestra už i hotel Olympik v Praze 8. Foto: olympik.cz

Hotely v Praze jsou na Silvestra skoro vyprodané

V pražských hotelech zbývají na silvestrovské ubytování poslední místa. Vytíženost se pohybuje mezi 90 a 95 procenty, řekl prezident Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek. Ještě je tak možné se ubytovat, místa ale rychle ubývají. Například podle webu Booking.com si během dneška zarezervovalo ubytování v pražském Hiltonu 22 zájemců. I při srovnání hotelů podle ceny jsou k dispozici pouze poslední místa.

„Myslím si, že ceny zásadně nevyskočily," řekl o možném zdražení na poslední chvíli Stárek. Podle něj budou mít nyní lidé spíše šanci najít ubytování napřímo než přes webové zprostředkovatele.

Uvedl, že doba pobytu se liší podle toho, z jaké dálky turista přijíždí. „Když někdo přijede jenom z Německa, tak si dovedu představit, že druhého nebo třetího odjíždí zpátky. Když přijedou z Ameriky, tak zde nejspíš stráví víc času," dodal.

Národnostní složení je podle něj na Silvestra podobné celému roku, převládají tedy hlavně zákazníci z Německa, Nizozemska, Británie a Spojených států. Rusové pak podle něj spíš dorazí po Silvestru, protože Vánoce slaví až na začátku ledna.

Stárkova slova potvrzují i hotely oslovené ČTK. „Jsme téměř plní. Pár pokojů ještě volných je, ale moc jich není," sdělilo rezervační oddělení Four Seasons Hotel. Plnou obsazenost pak na Silvestra hlásí hotel Olympik. Ředitel hotelu Vlastimil Šos podotkl, že podobně jako většina hotelů nabízí Olympik pro hosty na konec roku zábavní program.

„Budeme mít galavečeři s programem, což je myslím u Silvestra standard," uvedl. Silvestrovská noc je podle něj takzvaným toptermínem, cena za ni tak vyjde zhruba na trojnásobek proti normálu. Ubytování bez zakoupení lístků na galavečer možné není. „Prakticky ze sta procent bude u nás příchod nového roku slavit zahraniční klientela," dodal Šos.

Nedávné teroristické útoky v Německu i dalších evropských zemích zvyšují zájem o ubytování v Česku, myslí si Petra Kazdová z Academic Hotelu v Roztokách u Prahy.

„Myslím si, že lidé se nyní bojí cestovat. Ještě stále přicházejí žádosti o rezervace. Bojí se jet do Paříže, Praha je pro ně bezpečnější," uvedla. Kazdová eviduje letos například více rezervací z Maďarska než dříve.


Praha 5: Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa zdarma

Dnes v 11:09

Radnice páté městské části zve na Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa v pondělí 29. října od 19:30 hodin v kostele sv. Václava na náměstí 14. října, Praha 5.

Po stopách osmiček. Praha 3 zve na listopadové akce

Dnes v 09:54

I v listopadu si připomíná Praha 3 osmičkové roky. Tentokrát se budou akce týkat zejména výročí 100 let od konce první světové války.

Praha 2: Třetí vycházka zdarma se spisovatelem Markem Tomanem

Dnes v 09:12

Autor románu Neptunova jeskyně Marek Toman připravil pro nadšence historie Královských Vinohrad komentované procházky.

Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

20. října 2018 v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

19. října 2018 v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

19. října 2018 v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Další články
Nahoru