dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Hotelům stouply ceny i obsazenost. Pomáhá zájem asijských turistů
Turisté mají o Prahu zájem, což dokazuje zvýšená obsazenost hotelů. Foto: archiv

Hotelům stouply ceny i obsazenost. Pomáhá zájem asijských turistů

Průměrná obsazenost pražských hotelů v letošním 1. pololetí stoupla o sedm procent na 68,2 procenta. Průměrná denní sazba za pokoj v českém hlavním městě stoupla nejvíc z metropolí střední Evropy, a to o 10,4 procenta na 80,3 eura.

Sazba za pokoj v Praze se drží na nejvyšší úrovni z okolních zemí, například ve Varšavě činí 69,8 eura, v Budapešti 71,2 eura a v Bratislavě 59,4 eura.

Za prvních šest měsíců letošního roku zaznamenaly evropské hotely v meziročním porovnání značný nárůst v klíčových ukazatelích výkonu. Průměrná denní cena za pokoj se zvýšila o osm procent na 112 eur, obsazenost na 68 procent. V roce 2014 to bylo 65 procent.

„K hlavním faktorům růstu v roce 2015 patří stále silná vlna mezinárodních turistů přijíždějících do Evropy posílená asijskými turisty. Navíc se zde projevuje vliv silného dolaru, který vyvolává poptávku Američanů, a také problémy v severní Africe, jež vedou Evropany k tomu, aby dovolenou trávili na domácím kontinentu," uvedl vedoucí středoevropského hotelového týmu Cushman & Wakefield Frédéric Le Fichoux.

Navzdory trvající ekonomické a politické nejistotě v Evropě se cestovnímu ruchu a hotelům loni dařilo. Kontinent navštívilo téměř 600 milionů cizinců a bylo zaznamenáno 2,7 miliardy přenocování, což představuje nový rekord.

Přitom se očekává, že tato čísla letos ještě porostou, uvedla Cushman & Wakefield. V českém hlavním městě by v segmentu tří až pětihvězdičkových hotelů mělo do roku 2017 přibýt 727 pokojů.


Další články
Nahoru