Dnes Středa - polojasno 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Hotelový zloděj odmítl opustit úkryt, pes Rufus si s ním poradil po svém
Rufes před autem svých lidských parťáků. Foto: se svolením Policie ČR

Hotelový zloděj odmítl opustit úkryt, pes Rufus si s ním poradil po svém

Služební pes Rufus našel podezřelého, který se schovával pod postelí v hotelu. Protože se nechtěl vzdát, zakousl se mu do lýtka a vytáhl ho ven. O netradičním zásahu informovala policejní mluvčí Martina Špryslová.

Ve středu před půl třetí ráno zadrželi pražští policisté třináctkrát trestaného recidivistu, který se vloupal do hotelu v Praze 9. Nejprve vešel dovnitř a odcizil z recepce klíče, kterými postupně otevíral hotelové pokoje.

V tu chvíli ho přistihla ostraha, a tak se muž dal na útěk. Po příjezdu hlídek na místo se po něm rozběhla pátrací akce. Policisté propátráním hotelu zjistili, že jeden z pokojů je uzamčený zevnitř.

Po jeho otevření vpustil policista z oddělení služební kynologie svého psa Rufuse dovnitř. „Ten okamžitě podezřelého objevil schovaného pod postelí. Protože nehodlal svůj úkryt opustit a nebylo zřejmé, zda u sebe neměl zbraň, dostal Rufus povel a za lýtko ho vytál ven,“ popsala zpacifikování umanutého zloděje Špryslová.

Zraněného muže policisté po zákroku ošetřili a předali do péče záchranářů. Po ošetření v nemocnici ho převezli na policejní služebnu k dalším úkonům.

Osmatřicetiletého muže koncem srpna pustili z vězení, kde si odpykával šestiletý trest za majetkovou trestnou činnost.

„Pobyt ve vězení ho viditelně nepoučil. V současné chvíli je prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což mu hrozí další tři roky za mřížemi,“ dodala policejní mluvčí.


Autor: Karel Netolický

Světlo a teplo brali zadarmo

Včera v 19:06

Při noční kontrole opuštěného objektu v Praze 12 ve čtvrtek 2. února v noci upoutala pozornost hlídky okna zakrytá dekami a kolem prosvítající světlo. Uvnitř strážníci našli dvě osoby, které zde neoprávněně pobývaly. Na stole měly zapojený notebook, uprostřed místnosti přímotop a do elektrického...

Policisté zadržení podvodníka, který udával do oběhu falešná eura

4. února 2023 v 16:40

Pražští kriminalisté v uplynulých dnech zadrželi muže, který minimálně ve třech případech udal do oběhu falešná eura. Informoval o tom policejní mluvčí Jan Daněk.

Agresivní muž napadl strážníka

3. února 2023 v 15:41

Na křižovatce ulic Dušní a Bílkova hlídkující strážník zaregistroval mávání a volání o pomoc. Ve skupince mužů jeden napadal druhého. Vedle slovních útoků došlo i na rány pěstí.

Muž stál v okně a za nohu ho držela partnerka

1. února 2023 v 16:37

Minulý týden zasahovali policisté v Novodvorské ulici v Praze 4, kde chtěl muž spáchat sebevraždu skokem z pátého patra. Když přijeli na místo, tak zjistili, že muž stojí v okně a za nohu ho drží jeho partnerka.

Posprejovali viadukt na Holešovickém nádraží a utekli

1. února 2023 v 16:18

Autohlídka strážníků si v Partyzánské ulici v Praze 7 povšimla dvojice mužů, kteří sprejovali na betonovou konstrukci viaduktu. Muži na zákonné výzvy nereagovali a dali se na útěk.

Telefon za volantem a uprchlý vězeň

1. února 2023 ve 12:32

V pondělí před třetí hodinou ráno v Českobrodské ulici strážníci zastavili žlutou dodávku, protože její řidič držel za jízdy v ruce mobilní telefon. Při kontrole pojali podezření, že je šestatřicetiletý muž pod vlivem alkoholu nebo drog. Test na alkohol vyšel negativní, test na drogy však odmítl....

Vloupal se do čtyř provozoven a způsobil škodu za téměř čtvrt milionu korun

31. ledna 2023 v 09:32

Na začátku prosince se neznámý muž vloupal do provozovny v ulici Národní v Praze 1, odkud si odnesl zboží a hotovost celkem za bezmála sto devadesát tisíc korun. Dřevěným kůlem vypáčil část plexiskla u prodejního pultu a malým otvorem se protáhl dovnitř.

Hořel pokoj rodinného domu

31. ledna 2023 v 06:07

V pondělí 30. ledna od 19:27 hodin zasahovali hasiči ve Větrušické ulici v Praze 8 u požáru vybavení pokoje rodinného domu.

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Další články
Nahoru