Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hotelový zloděj odmítl opustit úkryt, pes Rufus si s ním poradil po svém
Rufes před autem svých lidských parťáků. Foto: se svolením Policie ČR

Hotelový zloděj odmítl opustit úkryt, pes Rufus si s ním poradil po svém

Služební pes Rufus našel podezřelého, který se schovával pod postelí v hotelu. Protože se nechtěl vzdát, zakousl se mu do lýtka a vytáhl ho ven. O netradičním zásahu informovala policejní mluvčí Martina Špryslová.

Ve středu před půl třetí ráno zadrželi pražští policisté třináctkrát trestaného recidivistu, který se vloupal do hotelu v Praze 9. Nejprve vešel dovnitř a odcizil z recepce klíče, kterými postupně otevíral hotelové pokoje.

V tu chvíli ho přistihla ostraha, a tak se muž dal na útěk. Po příjezdu hlídek na místo se po něm rozběhla pátrací akce. Policisté propátráním hotelu zjistili, že jeden z pokojů je uzamčený zevnitř.

Po jeho otevření vpustil policista z oddělení služební kynologie svého psa Rufuse dovnitř. „Ten okamžitě podezřelého objevil schovaného pod postelí. Protože nehodlal svůj úkryt opustit a nebylo zřejmé, zda u sebe neměl zbraň, dostal Rufus povel a za lýtko ho vytál ven,“ popsala zpacifikování umanutého zloděje Špryslová.

Zraněného muže policisté po zákroku ošetřili a předali do péče záchranářů. Po ošetření v nemocnici ho převezli na policejní služebnu k dalším úkonům.

Osmatřicetiletého muže koncem srpna pustili z vězení, kde si odpykával šestiletý trest za majetkovou trestnou činnost.

„Pobyt ve vězení ho viditelně nepoučil. V současné chvíli je prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což mu hrozí další tři roky za mřížemi,“ dodala policejní mluvčí.


Autor: Karel Netolický

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru