Dnes Neděle - prehanky-dest 10°C
Zítra Pondělí - polojasno 10°C
Neděle 25. 9. 2022
Svátek má Zlata
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Hotelový zloděj odmítl opustit úkryt, pes Rufus si s ním poradil po svém
Rufes před autem svých lidských parťáků. Foto: se svolením Policie ČR

Hotelový zloděj odmítl opustit úkryt, pes Rufus si s ním poradil po svém

Služební pes Rufus našel podezřelého, který se schovával pod postelí v hotelu. Protože se nechtěl vzdát, zakousl se mu do lýtka a vytáhl ho ven. O netradičním zásahu informovala policejní mluvčí Martina Špryslová.

Ve středu před půl třetí ráno zadrželi pražští policisté třináctkrát trestaného recidivistu, který se vloupal do hotelu v Praze 9. Nejprve vešel dovnitř a odcizil z recepce klíče, kterými postupně otevíral hotelové pokoje.

V tu chvíli ho přistihla ostraha, a tak se muž dal na útěk. Po příjezdu hlídek na místo se po něm rozběhla pátrací akce. Policisté propátráním hotelu zjistili, že jeden z pokojů je uzamčený zevnitř.

Po jeho otevření vpustil policista z oddělení služební kynologie svého psa Rufuse dovnitř. „Ten okamžitě podezřelého objevil schovaného pod postelí. Protože nehodlal svůj úkryt opustit a nebylo zřejmé, zda u sebe neměl zbraň, dostal Rufus povel a za lýtko ho vytál ven,“ popsala zpacifikování umanutého zloděje Špryslová.

Zraněného muže policisté po zákroku ošetřili a předali do péče záchranářů. Po ošetření v nemocnici ho převezli na policejní služebnu k dalším úkonům.

Osmatřicetiletého muže koncem srpna pustili z vězení, kde si odpykával šestiletý trest za majetkovou trestnou činnost.

„Pobyt ve vězení ho viditelně nepoučil. V současné chvíli je prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což mu hrozí další tři roky za mřížemi,“ dodala policejní mluvčí.


Autor: Karel Netolický

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Necelých čtyřiadvacet hodin po loupeži skončil ve vazbě

17. srpna 2022 v 09:19

Kriminalisté prvního policejního obvodu pracovali na objasnění případu loupeže, která se odehrála v pátek 12. srpna ve zlatnictví v Praze 6. Kolem půl čtvrté odpoledne vstoupil do provozovny neznámý muž a choval se jako běžný zákazník. Prohlížel si vystavené zboží a komunikoval se zaměstnankyní...

Kradl po celé Praze a utíkal policistům. Osudnými se mu staly eskalátory

16. srpna 2022 v 19:03

Policisté z místního oddělení Krakovská řešili na začátku srpna sérii vloupání na Václavském náměstí, kterou měl na svědomí neznámý muž. V průběhu jedné hodiny se vloupal do celkem čtyř objektů, kde zanechal škody za desítky tisíc korun.

Ve sklepě hořela elektrokoloběžka, jedna osoba skončila v péči záchranářů

16. srpna 2022 v 07:11

Hasiči zasahovali 15. srpna od 9 hodin v Herálecké ulici v Praze 4. Ve sklepě obytného domu hořela elektrokoloběžka a vybavení sklepa.

Další články
Nahoru