Dnes Pondělí - oblacno 6°C
Zítra Úterý - prehanky-snih 6°C
Pondělí 27. 3. 2023
Svátek má Dita
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Hotel Marriott v centru Prahy prošel rekonstrukcí za 650 milionů korun
Hotel Marriott stojí v ulici v Celnici. Foto: BC

Hotel Marriott v centru Prahy prošel rekonstrukcí za 650 milionů korun

Pražský hotel Marriott na Novém Městě prošel významnou rekonstrukcí. Během ní došlo k rozšíření hotelu o 123 nových pokojů a apartmánů. Hotel představuje i nový interiér, bar, restauraci, kavárnu i rozšířené konferenční prostory. Celkové náklady jsou přibližně 25 milionů eur.  

Hotel Marriott v ulici V Celnic aktuálně nabízí ubytování ve 416 pokojích. Řada nových pokojů má přístup na balkon či terasu s výhledy na panoramata historického centra.  

„Jsme nadšeni, že po tak rozsáhlé rekonstrukci můžeme konečně znovu přivítat hosty,“ řekl William Boulton-Smith, generální ředitel hotelu Prague Marriott. 

Součástí proměny hotelu je rovněž nová restaurace The Artisan, kterou vede šéfkuchař David Rejhon s bohatými zkušenostmi z vyhlášených podniků po celém světě. Dalšími novinkami jsou hotelový bar, a nová kavárna Corner. Vybudována byla pop-up terasa „Secret Garden“, která se ukrývá v otevřeném nádvoří uvnitř hotelu. 

Rekonstrukce a rozšíření se týkají také konferenčního patra, které nyní nabízí 2000 metrů čtverečních variabilního prostoru. Nacházejí se zde dva hlavní konferenční sály a řada menších zasedacích místností, které jsou vybaveny moderní technologií a nabízí dostatek denního světla. 

„Naše konferenční místnosti a zasedací prostory lze rovněž využít i pro další příležitosti jako jsou svatby nebo jiné slavnostní události,“ dodal William Boulton-Smith. 

Pomocí Aplikace BonVoy mohou hosté před svým příjezdem do hotelu informovat personál o svých speciálních požadavcích, vybrat si vlastní pokoj, elektronicky se zaregistrovat, a dokonce si prostřednictvím svého mobilního telefonu i odemknout dveře svého pokoje.


Autor: red

Studenti se seznámí s daty z Observatoře Pierra Augera

23. března 2023 v 09:00

Ochutnávku dat z největší observatoře zaměřené na studium kosmického záření extrémních energií – Observatoře Pierra Augera – pořádá Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská Českého vysokého učení technického v Praze a Fyzikální ústav Akademie věd ČR. Akce se uskuteční v rámci International...

Praha 18 hledá lidi na úklid veřejných prostranství

22. března 2023 ve 22:44

Pokud si chcete přivydělat a zároveň udělat něco pro své okolí, má radnice Prahy 18 pracovní nabídku. Ta se týká úklidu veřejných prostor v městské části.

Energie online nebo v aplikaci řeší stále více lidí

22. března 2023 v 10:52

Nejprve Covid a nyní energetická krize naučily Čechy více využívat samoobslužné online a mobilní aplikace pro správu energií. Dodavateli innogy za poslední rok přibylo 210 tisíc nových uživatelů samoobsluhy innosvět, což je meziroční nárůst o 40 %. Celkem už innosvět využívá téměř třetina...

CEIP spustil investiční fond zaměřující se na průmyslové podniky v Česku a na Slovensku

9. března 2023 ve 14:47

Investiční společnost Central Europe Industry Partners (CEIP) spustila na území České republiky a Slovenska další investiční fond zaměřující se na rozvoj malých a střední podniků, které se zabývají nejen tradičním průmyslem, jako je například strojírenství, ale také automatizací, letectvím a...

Počet letos zrušených živností se blíží sto tisícům, mohou za to povinné datové schránky

8. března 2023 v 16:10

Podle předběžných údajů v únoru zrušilo živnost 78 042 podnikatelů, což je téměř shodný počet jako za celý loňský rok, kdy podnikání ukončilo 80 163 OSVČ. Od začátku roku 2023 počet ukončených živností přesáhl rekordních 95 000. Důvodem je především povinné zavedení datových schránek a s tím...

innogy zlevňuje elektřinu další skupině zákazníků

7. března 2023 v 08:56

Ceny elektřiny pod stropem budou mít nově také zákazníci innogy se smlouvou na dobu neurčitou. Dodavatel přizná zákazníkům s produktem elektřina Standard speciální slevu, která jim sníží cenu komodity pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. března 2023 až...

innogy zlevňuje pod cenový strop i elektřinu

28. února 2023 v 08:09

Po zemním plynu dodavatel energií innogy zlevňuje pod vládou stanovený cenový strop také dodávky elektřiny. V rámci nového podstropového produktu Start 15 innogy nabízí nižší ceny elektřiny na 15 měsíců. Nový ceník začne platit od 1. března.

Pomoc innogy a Asociace občanských poraden v době energetické krize funguje

26. února 2023 v 15:26

Nárůst cen energií v důsledku energetické krize dostává některé domácnosti pod velký ekonomický tlak. Energetické skupině innogy se v úzké spolupráci s Asociací občanských poraden (AOP) daří nasměrovat zákazníky, kteří mají problémy s platbami za energie, k dostupné státní pomoci v podobě...

Další články
Nahoru