Dnes Středa - prehanky-dest 25°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hotel Don Giovanni letos slaví 30 let
Hotel Don Giovanni. Foto: archiv

Hotel Don Giovanni letos slaví 30 let

Luxusní čtyřhvězdičkový hotel Don Giovanni, který se nachází na místě, kde se Žižkov setkává s Vinohrady a Strašnicemi, letos slaví kulaté jubileum. Přesně před 30 lety byla budova postavena pod rukama architekta Iva Nahálky.    

Hotel Don Giovanni má poměrně zajímavou historii. V minulosti totiž pozemek patřil Praze 3, politický duel mezi KSČM a tehdejší pravicí ovšem rozhodl o jeho osudu, kdy byla parcela prodána rakouské firmě za 80 milionů korun. Následně se rozběhla v roce 1993 stavba budovy a o dva roky později, 1. května 1995, se na tomto místě otevřel zcela nový unikátní hotel. 

Původním vlastníkem byla rakouská společnost Rogner, v roce 1999 se však objevil nový hráč, německá společnost Dorint, která se stala padesátiprocentním vlastníkem a hotel tak získal nový název Rogner Dorint Don Giovanni. 

Od března 2000 se stal Don Giovanni součástí největšího německého hotelového řetězce Dorint Hotels & Resorts. Přístavbou kongresového centra se DG dostal do kategorie kongresových hotelů a prosperoval. Finanční krize roku 2008 však přinesla zlom a postupně zhoršené výsledky, což vedlo v roce 2016 k jedné z největších hotelových transakcí tehdejší doby v řádu mnoha stovek milionů korun. 

Kupcem byla česká hotelová společnost Czech Inn Hotels a skupina mezinárodních investorů. Tehdy nepříliš významná hotelová skupina, dnes největší na území České republiky – Czech Inn Hotels se tak ujala kormidla. Došlo i k návratu k původnímu názvu Don Giovanni Hotel Prague.  

Unikátní je především architektura hotelu, která z venku připomíná motýla a vevnitř divadelní scénu. Skleněná socha v jejím středu připomíná zlomené srdce, symbol tragických vztahů, které Don Giovanni zanechával ve své stopě. 

Hotelové salónky potom ožívají jmény postav z opery Don Giovanni, vytvářejíce atmosféru plnou dramatického napětí a vášně. Vitríny jsou plné originálních kostýmů herců z premiérového představení, které dodávají místu autenticitu. A nad vstupním schodištěm visí srdce, puklé a vytvořené z keramiky a kovu, dílo výtvarníka Laštovičky, které připomíná neustále pulzující drama. 

V hotelu se dále nachází unikátní architektonický „Akustický bod“. Tento fascinující prvek, který je zasazen do srdce hotelového komplexu, je mistrovským dílem akustického designu. Jeho precizní umístění a konstrukce umožňují, aby se zvuk odrážel a šířil ve výjimečně čisté formě. 

V prostoru „Akustického bodu“ tak můžete zažít jedinečnou zvukovou zkušenost, ať už jde o poslech hudby, promítání filmu nebo dokonce projevy mluveného slova. Tento prvek vytváří ideální podmínky pro různé kulturní akce a setkání, od koncertů klasické hudby až po autorská čtení. Hotel tak nabízí nejen komfortní ubytování, ale také neopakovatelné zážitky pro milovníky zvuku a kultury. 

Po Kongresovém centru je aktuálně Hotel Don Giovanni jedno z nejvíce vyhlášených a největších míst pro pořádání akcí v celé České republice. V budově se nachází celkem 15 sálů různých velikostí až pro 1000 osob, z čehož největší sál pojme až 500 hostů. 

V současné době hotel mimo jiné provozuje také oblíbenou restauraci Allegretto, která je otevřena pro hosty i pro veřejnost. Sezonní menu sestavené šéfkuchařem Janem Volavkou reflektuje nejčerstvější lokální suroviny a aktuální kulinární trendy. 

Denní business obědová nabídka nabízí rychlé a zdravé možnosti pro ty, kteří jsou na cestách nebo hledají chvíli klidu během pracovního dne. Pro náročnější hosty je v nabídce Michelinské menu – designované italským šéfkuchařem Angelem Sabatellim, které zde tento michelinský kuchař vařil při oslavách 30 let od založení hotelu. 

O společnosti Czech Inn Hotels 

CZECH INN HOTELS je hotelový řetězec a jedna z největších manažerských firem v hotelnictví v ČR. V síti společnosti je aktuálně 26 hotelů s kapacitou 2600 pokojů a 7000 lůžek. Většina hotelů je v čtyřhvězdičkové kategorii, a z velké části jsou provozovány na základně dlouhodobých nájemních smluv, od roku 2013 dále společnost investuje do nákupu svých vlastních hotelů. Od svého vzniku CIH spolupracuje s britskou investorsko-hotelovou společností Mornington Capital s centrálou v Londýně.


Autor: Cen

Zákazníci v Tesco vybírají charitativní projekty, kterým firma věnuje přes 3 miliony korun

22. července 2024 ve 14:05

Ve všech prodejnách Tesco po celém Česku zákazníci vybírají dobročinné projekty, které jsou podle nich nejprospěšnější pro rozvoj komunit. Vítězným organizacím 15. kola grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ Tesco rozdělí 3 150 000 korun. Za celou dobu trvání programu od roku...

UBM dokončila rezidenční projekt Astrid Garden v Praze 7

19. července 2024 v 09:46

Společnost UBM Development Czechia úspěšně zkolaudovala nový rezidenční projekt Astrid Garden v pražských Holešovicích, ve kterém vzniklo 138 bytů a dvě obchodní jednotky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

12. července 2024 v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Jiří Jarkovský bude novým členem představenstva Czech Airlines Handling

9. července 2024 v 15:02

Novým členem představenstva odbavovací společnosti Czech Airlines Handling (dceřiná společnost Letiště Praha) bude od prvního srpna Jiří Jarkovský. Jeho hlavním úkolem bude strategické plánování činností společnosti CSAH v kombinaci s nepravidelností provozu. Současný předseda představenstva Tomáš...

Novou šéfkou komunikace innogy bude Zuzana Tylčerová, nahradí Martina Chalupského

26. června 2024 v 19:14

Po více než 20 letech mění skupina innogy vedení své komunikace. Na pozici Head of Corporate Affairs vystřídá Martina Chalupského nová ředitelka Zuzana Tylčerová. Bude přes léto postupně přebírat veškeré kompetence v oblasti externí a interní komunikace, sponzoringu, společenské odpovědnosti a...

MennYacht personálně posiluje pobočku pro Česko a otevřela prostory v Pařížské

26. června 2024 v 08:10

Společnost MennYacht, která letos slaví 30 let působení, zastupuje prémiové značky z portfolia Ferretti Group. České zastoupení formy nově reprezentuje Petr Kabát a společnost představila novou pobočku na Pařížské ulici v Praze.

Další články
Nahoru