Dnes Neděle - polojasno 20°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Hotel Don Giovanni letos slaví 30 let
Hotel Don Giovanni. Foto: archiv

Hotel Don Giovanni letos slaví 30 let

Luxusní čtyřhvězdičkový hotel Don Giovanni, který se nachází na místě, kde se Žižkov setkává s Vinohrady a Strašnicemi, letos slaví kulaté jubileum. Přesně před 30 lety byla budova postavena pod rukama architekta Iva Nahálky.    

Hotel Don Giovanni má poměrně zajímavou historii. V minulosti totiž pozemek patřil Praze 3, politický duel mezi KSČM a tehdejší pravicí ovšem rozhodl o jeho osudu, kdy byla parcela prodána rakouské firmě za 80 milionů korun. Následně se rozběhla v roce 1993 stavba budovy a o dva roky později, 1. května 1995, se na tomto místě otevřel zcela nový unikátní hotel. 

Původním vlastníkem byla rakouská společnost Rogner, v roce 1999 se však objevil nový hráč, německá společnost Dorint, která se stala padesátiprocentním vlastníkem a hotel tak získal nový název Rogner Dorint Don Giovanni. 

Od března 2000 se stal Don Giovanni součástí největšího německého hotelového řetězce Dorint Hotels & Resorts. Přístavbou kongresového centra se DG dostal do kategorie kongresových hotelů a prosperoval. Finanční krize roku 2008 však přinesla zlom a postupně zhoršené výsledky, což vedlo v roce 2016 k jedné z největších hotelových transakcí tehdejší doby v řádu mnoha stovek milionů korun. 

Kupcem byla česká hotelová společnost Czech Inn Hotels a skupina mezinárodních investorů. Tehdy nepříliš významná hotelová skupina, dnes největší na území České republiky – Czech Inn Hotels se tak ujala kormidla. Došlo i k návratu k původnímu názvu Don Giovanni Hotel Prague.  

Unikátní je především architektura hotelu, která z venku připomíná motýla a vevnitř divadelní scénu. Skleněná socha v jejím středu připomíná zlomené srdce, symbol tragických vztahů, které Don Giovanni zanechával ve své stopě. 

Hotelové salónky potom ožívají jmény postav z opery Don Giovanni, vytvářejíce atmosféru plnou dramatického napětí a vášně. Vitríny jsou plné originálních kostýmů herců z premiérového představení, které dodávají místu autenticitu. A nad vstupním schodištěm visí srdce, puklé a vytvořené z keramiky a kovu, dílo výtvarníka Laštovičky, které připomíná neustále pulzující drama. 

V hotelu se dále nachází unikátní architektonický „Akustický bod“. Tento fascinující prvek, který je zasazen do srdce hotelového komplexu, je mistrovským dílem akustického designu. Jeho precizní umístění a konstrukce umožňují, aby se zvuk odrážel a šířil ve výjimečně čisté formě. 

V prostoru „Akustického bodu“ tak můžete zažít jedinečnou zvukovou zkušenost, ať už jde o poslech hudby, promítání filmu nebo dokonce projevy mluveného slova. Tento prvek vytváří ideální podmínky pro různé kulturní akce a setkání, od koncertů klasické hudby až po autorská čtení. Hotel tak nabízí nejen komfortní ubytování, ale také neopakovatelné zážitky pro milovníky zvuku a kultury. 

Po Kongresovém centru je aktuálně Hotel Don Giovanni jedno z nejvíce vyhlášených a největších míst pro pořádání akcí v celé České republice. V budově se nachází celkem 15 sálů různých velikostí až pro 1000 osob, z čehož největší sál pojme až 500 hostů. 

V současné době hotel mimo jiné provozuje také oblíbenou restauraci Allegretto, která je otevřena pro hosty i pro veřejnost. Sezonní menu sestavené šéfkuchařem Janem Volavkou reflektuje nejčerstvější lokální suroviny a aktuální kulinární trendy. 

Denní business obědová nabídka nabízí rychlé a zdravé možnosti pro ty, kteří jsou na cestách nebo hledají chvíli klidu během pracovního dne. Pro náročnější hosty je v nabídce Michelinské menu – designované italským šéfkuchařem Angelem Sabatellim, které zde tento michelinský kuchař vařil při oslavách 30 let od založení hotelu. 

O společnosti Czech Inn Hotels 

CZECH INN HOTELS je hotelový řetězec a jedna z největších manažerských firem v hotelnictví v ČR. V síti společnosti je aktuálně 26 hotelů s kapacitou 2600 pokojů a 7000 lůžek. Většina hotelů je v čtyřhvězdičkové kategorii, a z velké části jsou provozovány na základně dlouhodobých nájemních smluv, od roku 2013 dále společnost investuje do nákupu svých vlastních hotelů. Od svého vzniku CIH spolupracuje s britskou investorsko-hotelovou společností Mornington Capital s centrálou v Londýně.


Autor: Cen

Soutěž EY Podnikatel roku 2023 hlavního města Prahy a Středočeského kraje spustila nominační fázi

8. září 2023 v 11:15

Společnost EY pod záštitou primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody a ve spolupráci s inovační agenturou SIC vyhlásila devatenáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Celkem osm podnikatelů z těchto dvou regionů se v minulosti stalo...

Fakulta dopravní ČVUT v Praze podepsala nové strategické partnerství se společností SITA

8. září 2023 v 08:22

Ve středu 6. září byla podpisem partnerství mezi společností SITA a Fakultou dopravní ČVUT v Praze obnovena spolupráce zaměřená jak na vzdělávání nových odborníků, tak i na projektové záměry v oblasti letecké dopravy.

Wolt zavádí nonstop provoz, vedle restaurací nabídne i potraviny nebo květiny

29. srpna 2023 v 07:28

Finská technologická společnost Wolt zavádí v hlavním městě nepřetržitou rozvážku z vybraných podniků. Většina pražských zákazníků si tak nyní může objednávat v režimu 24/7 se stejným servisem, na který jsou zvyklí. Zákaznická podpora funguje po celou noc a je připravena pomoct zákazníkům v řádu...

Další články
Nahoru