Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Hostinec U Rotundy opět funguje, Praha 1 podepsala smlouvu s novým nájemcem
Hostinec u Rotundy opět funguje. Foto: P1

Hostinec U Rotundy opět funguje, Praha 1 podepsala smlouvu s novým nájemcem

Zástupci vedení radnice Prahy 1 včera podepsali smlouvu s novým nájemcem hostince U Rotundy v ulici Karoliny Světlé. Ten předchozí skončil, radnice mu kvůli neplacení nájemného vypověděla smlouvu.

Nový provozovatel vzešel z výběrového řízení, uvedl starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN). Ten společně s radním Janem Votočkem (TOP 09) včera za městskou část slavnostně podpisem smlouvy novému nájemci předal prostory k užívání.

Hostinec U Rotundy je cenově příznivý podnik, do kterého chodí místní. Při výpovědi předchozímu nájemci se někteří občané a zástupci opozice obávali, že hostinec nahradí zařízení cílící cenami i sortimentem spíš na turisty.

„Nebylo možné zde držet nájemce, který dlouhodobě neplatí nájemné. Nicméně při soutěži jsme dali podmínku, že vítěz musí zachovat nynější podobu a lidový ráz podniku,“ sdělil Hejma.

Votoček uvedl, že hledání nového nájemce bylo složité kvůli tomu, že městská část vlastní pouze polovinu objektu, druhá polovina je v soukromém vlastnictví.

Ve výběrovém řízení zvítězil Jakub Trubač, který dal nevyšší cenovou nabídku. Nový provozovatel uvedl, že sám bydlí v Praze 1 a má zkušenost s provozem podobného podniku na Malé Straně.

„Udělám maximum pro to, aby byl zachován stejný styl jako doposud. Chci držet takovou podobu Rotundy, na jakou jsme zvyklí, tedy i klasiku české studené a teplé kuchyně, včetně příznivých cen," řekl.

Podnik otevřel již včera, doposud byl asi tři měsíce zavřený. Desetistupňové pivo stojí pětatřicet korun. 


Autor: puc

První den na farmářském tržišti Kubáň

Včera ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

Včera v 11:11 | Aktualizováno 30. ledna 2023, 12:25

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 22. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT

24. ledna 2023 ve 13:30

Den otevřených dveří, který se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze v sobotu 28. ledna, nabídne uchazečům o studium informace o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách, možnostech přípravných kurzů a jednotlivých bakalářských studijních programech. 

Komici z Vtípečků se zelím rozesmějí Bar B52

24. ledna 2023 v 09:05

Mladé a neokoukané tváře české stand up komedie zavítají do pražského Baru B52. Diváky rozesmějí nevšedními pohledy na život, absurdními úvahami a neočekávanými pointami. Představení se koná v neděli 29. ledna od 19 hodin.

innogy zlevňuje nové ceníky zemního plynu pod vládní strop

23. ledna 2023 v 11:14

Největší dodavatel plynu innogy v reakci na pozitivní cenový vývoj na velkoobchodních trzích z posledních týdnů zlevňuje dodávku zemního plynu pod vládou stanovený cenový strop pro nové zákazníky a pro ty, kterým končí fixované smlouvy. Nový ceník zákazníkům garantuje na 12 měsíců cenu komodity...

Další články
Nahoru