Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Hostinec U Rotundy opět funguje, Praha 1 podepsala smlouvu s novým nájemcem
Hostinec u Rotundy opět funguje. Foto: P1

Hostinec U Rotundy opět funguje, Praha 1 podepsala smlouvu s novým nájemcem

Zástupci vedení radnice Prahy 1 včera podepsali smlouvu s novým nájemcem hostince U Rotundy v ulici Karoliny Světlé. Ten předchozí skončil, radnice mu kvůli neplacení nájemného vypověděla smlouvu.

Nový provozovatel vzešel z výběrového řízení, uvedl starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN). Ten společně s radním Janem Votočkem (TOP 09) včera za městskou část slavnostně podpisem smlouvy novému nájemci předal prostory k užívání.

Hostinec U Rotundy je cenově příznivý podnik, do kterého chodí místní. Při výpovědi předchozímu nájemci se někteří občané a zástupci opozice obávali, že hostinec nahradí zařízení cílící cenami i sortimentem spíš na turisty.

„Nebylo možné zde držet nájemce, který dlouhodobě neplatí nájemné. Nicméně při soutěži jsme dali podmínku, že vítěz musí zachovat nynější podobu a lidový ráz podniku,“ sdělil Hejma.

Votoček uvedl, že hledání nového nájemce bylo složité kvůli tomu, že městská část vlastní pouze polovinu objektu, druhá polovina je v soukromém vlastnictví.

Ve výběrovém řízení zvítězil Jakub Trubač, který dal nevyšší cenovou nabídku. Nový provozovatel uvedl, že sám bydlí v Praze 1 a má zkušenost s provozem podobného podniku na Malé Straně.

„Udělám maximum pro to, aby byl zachován stejný styl jako doposud. Chci držet takovou podobu Rotundy, na jakou jsme zvyklí, tedy i klasiku české studené a teplé kuchyně, včetně příznivých cen," řekl.

Podnik otevřel již včera, doposud byl asi tři měsíce zavřený. Desetistupňové pivo stojí pětatřicet korun. 


Autor: puc

V KC Zahrada se otevře kroužek plný příběhů dějin 20. století

Včera v 09:18

V první polovině září zahájí Divadlo Paměti národa v KC Zahrada první semestr divadelního kroužku. Kroužek je otevřený dětem a mladým lidem od 12 do 18 let a bude se věnovat práci s příběhy pamětníků historických událostí 20. století. Studenti se seznámí s archivními materiály a budou společně...

Sportovní hala Jána Mahora

Včera v 08:16

Praha 8 zve na prezentaci architektonické studie plánované sportovní haly na sídlišti Ďáblice. Prezentaci povede autor návrhu Tomáš Podrázský a účastnit se budou rovněž zástupci sportovních klubů.

Praha 11: Týden otevřených kroužků

8. srpna 2022 v 15:24

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Již nyní si ale můžete vybírat z nabídky kroužků v KC Zahrada v Praze 11, které jsou určeny dětem i dospělým. Od pondělí 5. září začíná Týden otevřených kroužků, kdy můžete vyzkoušel ukázkové lekce zdarma.

Praha finalizuje přípravy na výstavbu lávky k železniční zastávce Rajská zahrada

7. srpna 2022 v 17:22

Praha připravuje stavbu nové lávky pro pěší, která propojí stanici Rajská zahrada s nově vybudovanou železniční zastávkou. Magistrát nyní vyhlásil výběrové řízení na zhotovitele lávky a technický dozor stavebníka. Veřejnost bude mít možnost zapojit se do procesu a rozhodnout o tom, jakou barvu...

Soutěž o pohlednici Jižního Města do konce srpna

7. srpna 2022 v 15:14

Jižní Město oslavilo 1. září loňského roku 50 let od svého vzniku. Vzhledem k opatřením spojeným s pandemií covid-19 však nebylo možné tohle kulaté výročí řádně oslavit, proto letos Praha 11 rozhodla, že k této příležitosti letos vznikne limitovaná série pohlednic s motivy Jižního Města. Na tvorbě...

Dvojka pro pejskaře. Brožura Prahy 2

7. srpna 2022 ve 12:57

V Praze 2 žije téměř dva tisíce psů. Kromě radosti, kterou pes přináší, sebou nese ale také občas pro majitele starost a hlavně zodpovědnost.

E-shop PID Lítačky s novým designem

7. srpna 2022 v 09:29

Od pondělí 1. srpna je uživatelům k dispozici nový e-shop PID Lítačky. Jeho grafický redesign společně s responzivním vzhledem nabízí přívětivější uživatelské rozhraní. Registrovaní uživatelé se na nový e-shop přihlásí se stejným přihlašovacím jménem a heslem, redesignem se pro ně nic...

Řetězec BILLA otevřel novou prodejnu v Kunraticích

7. srpna 2022 v 07:21

Expanze obchodního řetězce BILLA pokračuje. 4. srpna se otevřela nová prodejna v Kunraticích v Ekonomické ulici. Otevření 49. prodejny v Praze patří do letošního plánu expanze a digitalizace prodejen BILLA, na který společnost vynakládá investici ve výši až 1,32 miliard korun. V letošním roce je...

Další články
Nahoru