dnes
Sobota - zatazeno
16°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
17°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
21°C
Hosté z Německa navštívili Centrum sociálních služeb Prahy 2
Hosty uvítala na Novoměstské radnici starostka Jana Černochová (uprostřed). Foto: FB Praha 2

Hosté z Německa navštívili Centrum sociálních služeb Prahy 2

Výměna zkušeností s vedením a provozem domova pro seniory. To byl důvod dnešní návštěvy zástupců „Senioreneinrichtungen“ z německého Würzburgu v Praze 2. Osmičlennou skupinu uvítala na Novoměstské radnici starostka Jana Černochová, nechyběla ředitelka Centra sociálních služeb Prahy 2 Martina Polanská.

Po diskusi v konšelském salonku se hosté vydali na prohlídku Novoměstské radnice, výkladu se ujal její ředitel Albert Kubišta. Následovala návštěva samotného Centra sociálních služeb Prahy 2, obou jeho budov a všech zařízení v ulici Máchova i Jana Masaryka.

Hosté z Německa informace nejen získávali, ale také předávali; a to zejména v souvislosti s projektem Nového domova, moderního pobytového domu, v němž výhledově Praha 2 poskytne 24-hodinovou odbornou péči až 120 seniorům s Alzheimerovou chorobou či jiným neurodegenerativním onemocněním.
První červnový týden nepoteče voda v těchto ulicích

28. května 2020 v 11:05

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na první červnový týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 8: Pieta k 78. výročí Operace Anthropoid

26. května 2020 ve 14:20

Pietní vzpomínka u příležitosti 78. výročí Operace Anthropoid se koná ve středu 27. května od 10 hodin u pomníku Operace Anthropoid v Praze 8 – Libni.

Chrám sv. Mikuláše se otevřel veřejnosti

26. května 2020 v 08:20

Barokní perla Prahy, chrám sv. Mikuláše na Malé Straně, se v pondělí 25. května znovu otevřel k prohlídkám.

Další články
Nahoru